Ktoré filmy na Netflixe sa oplatí vidieť?

filmy-na-netflixe

Netflix sa stal voľbou mnohých ľudí ako výplň ich voľného času. Keďže je na tomto gigantickom streamovacom portáli k dispozícii toľko filmov, môže byť ťažké vybrať si niečo na sledovanie. V tomto článku sa nachádza niekoľko tipov na najlepšie filmy, ktoré sú momentálne na Netflixe k dispozícii.

Spoločnosť Netflix, ktorá bola kedysi známa ako služba požičiavania DVD poštou, je dnes poprednou svetovou streamovacou službou založenou na predplatnom. Streamingová knižnica ponúka množstvo titulov od klasických hitov až po populárne originály. Zo startupu sa stala úspešná firma.

Top dobré filmy na Netflixe

Ako prvý na zozname top dobrých filmov na Netflixe tu máme Oscarom oceneného Parazita, ktorého režisérom je Joon-ho Bong. Toto majstrovské filmové dielo rozpráva príbeh chudobnej rodiny, ktorá sa infiltruje do života bohatej rodiny. Prostredníctvom mnohých zvratov Parazit zavedie sledovateľa na emocionálnu cestu, ktorá je plná napätia a humoru.

Zo širokej ponuky komédií je jedným z najzábavnejších filmov, ktoré si možno pozrieť, Jednotka príliš rýchleho nasadenia. Dej sa odohráva v malom britskom mestečku, kde policajt Nicholas Angel odhalí záhadu, ktorá vedie k veľmi nečakaným výsledkom. Vďaka hviezdnemu obsadeniu a inteligentnému scenáru sa budete pri filme smiať po celý čas.

Ak máte náladu na romantický film, pozrite si film Všetkým chlapcom, ktorých som milovala. V tomto rozkošnom príbehu Lara Jean zistí, že jej milostné listy dostávajú chlapci, ktorých milovala. Ako sa situácia vyhrocuje, zisťuje o sebe viac a učí sa, ako sa orientovať v zložitých problémoch lásky. Túžbu po romantike môžu naplniť napríklad aj romantické historické filmy.

A napokon, ak si chcete pozrieť skutočnú klasiku, musíte si pozrieť Krstného otca. Tento epický film, ktorý je kronikou vzostupu a pádu zločineckej rodiny Corleonovcov, je plný nezabudnuteľných postáv a citátov. Od zlovestného Dona Corleoneho až po Michaelovu premenu na hlavu rodiny vás Krstný otec uchváti svojou brilantnosťou. Ak tento film patrí medzi vaše obľúbené, na stránke EMP Shopu k nemu nájdete nejaký merch.

Keďže na Netflixe je z čoho vyberať, toto sú niektoré z top dobrých filmov, ktoré sú momentálne k dispozícii. Od napínavých thrillerov, cez vojnové filmy až po hrejivé romantické komédie – každý si tu nájde niečo pre seba, preto sa ešte dnes ponorte do zázrakov Netflixu.

Najlepšie filmy na Netflixe s dabingom

Hoci je Netflix väčšinou v angličtine, má k dispozícii aj niekoľko filmov s dabingom. Tu je 10 najlepších filmov na Netflixe s českým dabingom.

 • Avatar (2009): Ide o jeden z najzárobkovejších filmov všetkých čias. Avatar je pozoruhodné sci-fi dobrodružstvo, ktoré je oveľa viac než len nablýskané CGI. Vo vzdialenej budúcnosti ľudia kolonizovali Pandoru, ohromujúci a nebezpečný mimozemský svet. Miestne obyvateľstvo, Na’vi, je druh, ktorý žije v úzkom spojení s prírodou. Jake, človek, je vyslaný, aby ich študoval, a čoskoro sa ocitne medzi dvoma výrazne odlišnými kultúrami.
 • Forrest Gump (1994): Táto klasická dráma sleduje život Forresta Gumpa, trochu pomalého, ale odvážneho muža z Alabamy, ktorý zažíva najdôležitejšie udalosti 20. storočia. Forrest Gump s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe je rodinný film, ktorý vás rozosmeje, rozplače a dokonca aj prinúti zamyslieť sa.
 • 300 (2006): Táto akciou nabitá fantasy podľa komiksovej minisérie Franka Millera rozpráva legendárny príbeh historickej bitky pri Termopylách. Keď Perzská ríša napadne Spartu, malá armáda vedená kráľom Leonidasom sa vydáva v ústrety bitke. Aj keď sú v početnej prevahe a s prevahou zbraní, zvedú boj hrdinských rozmerov.
 • Počiatok (2010): Myšlienkový triler Christophera Nolana s Leonardom DiCapriom, ktorý taktiež stvárnil Jordana Belforta vo filme Vlk z Wall Street, v hlavnej úlohe sleduje „extrakčných umelcov“, ktorí dokážu preniknúť do snov a podsúvať myšlienky. Keď sú najatí na zdanlivo nemožnú úlohu – vnuknutie – musia využiť všetky svoje schopnosti, aby ju zvládli.
 • Zápisník jednej lásky (2004): Táto romantická dráma sleduje dvoch milencov Noaha a Allie, ktorí sa ocitli na jednej strane, od ich nevinného prvého stretnutia až po ich srdcervúce odlúčenie a opätovné stretnutie. Adaptácia bestselleru Nicholasa Sparksa The Notebook kombinuje slzy drásajúcu romantiku a vášnivé herecké výkony, čím vytvára nezabudnuteľnú a nadčasovú klasiku.

Či už niekto hľadá zábavný trhák alebo kritikmi oceňovanú drámu, na Netflixe nájde množstvo skvelých filmov s dabingom. Toto je niekoľko najlepších, ale na výber je ich oveľa viac. Diváci na Slovensku si môžu jednotlivé filmy streamovať kedykoľvek, zapojením sa do jedného z troch plánov. Plány sa líšia cenou Netflixu na Slovensku a vo svete, pričom aj niektoré tituly nemusia byť v niektorých geografických oblastiach dostupné.

Naj filmy na Netflixe – ktoré sú najsledovanejšie?

Netflix od svojho vzniku pred viac ako desiatimi rokmi dobyl svet online streamovania. Ktoré filmy si však získavajú pozornosť divákov Netflixu najviac?

Na čele zoznamu najsledovanejších filmov na Netflixe je novinka z roku 2019 The Irishman. Tento epos v réžii Martina Scorseseho rozpráva príbeh legendárneho nájomného vraha Franka Sheerana, ktorý spomína na svoju účasť na zmiznutí Jimmyho Hoffu. V Irishmanovi hrajú Robert DeNiro, Al Pacino a Joe Pesci v silných hereckých výkonoch, ktoré filmu dodávajú auru veľkosti.

Ďalším na zozname naj filmov na Netflixe je Bird Box, postapokalyptický thriller dánskej režisérky Susanne Bier, ktorý prekypuje strachom aj napätím. Film Birdbox v hlavnej úlohe so Sandrou Bullockovou ako Malorie, ženou, ktorá sa musí vydať do sveta, ktorý by pre ňu a jej malé deti mohol znamenať smrť, zaujal divákov na celom svete.

Ďalší na zozname je komediálnejší titul Záhada vraždy. Film Murder Mystery s Adamom Sandlerom a Jennifer Aniston v hlavných úlohách sleduje newyorského policajta a jeho manželku kaderníčku na záhadnom výlete do Európy, kde sa zapletú do záhadnej vraždy na palube jachty miliardára. Je to zábavný a duchaplný film, ktorý si vyslúžil svoje miesto medzi najsledovanejšími filmami Netflixu.

Prvú päťku naj filmov na Netflixe uzatvára Extraction. Tento akčný thriller sleduje Tylera Rakea v podaní Chrisa Hemswortha v pretekoch s časom, ktorého cieľom je zachrániť unesené dieťa pred zločineckou skupinou. Vďaka výbušným akčným sekvenciám, hviezdnemu obsadeniu a napínavému príbehu si Extraction získal divákov z celého sveta a naďalej stúpa v rebríčku najsledovanejších filmov Netflixu.

Toto sú niektoré z najsledovanejších filmov na Netflixe v súčasnosti, ale zoznam sa neustále mení, pretože doň pribúdajú nové tituly. Vďaka neustále sa rozširujúcej knižnici filmov a televíznych programov Netflix zabezpečuje, že diváci majú vždy niečo nové a vzrušujúce na sledovanie.

Pri Netflixe si mnoho ľudí oddýchne a zregenruje po náročnom dni.

Nové filmy na Netflixe – ktoré sú najnovšie?

Spoločnosť Netflix sa stala lídrom vo svete streamovania a prináša na platformu obľúbené televízne programy aj úplne nové filmy, ktoré si môžu používatelia vychutnať. Pri takom množstve možností môže byť ťažké prelúskať sa všetkým na Netflixe a nájsť dobrý nový film na pozeranie. Našťastie je Netflix plný najnovších filmov, z ktorých si možno vybrať.

 • Matka (The Mother): Po rokoch skrývania sa v aljašskej divočine sa vracia nemilosrdná atentátnička, aby ochránila dcéru, ktorú napriek dlhému odlúčeniu nikdy neprestala milovať.
 • Extraction 2: Vysokokvalifikované komando Tyler Rake sa po návrate z pokraja smrti vydáva na ďalšiu nebezpečnú misiu: zachrániť uväznenú rodinu bezohľadného gangstra.
 • Vražda v Paríži: Murder Mystery 2 je americký akčný komediálny mysteriózny film z roku 2023. Ide o pokračovanie filmu Záhada vraždy z roku 2019.
 • Láska cez okno: Diaľka: Raquel a Ares sa rok nevideli a teraz sa spolu chystajú na romantický výlet k moru. Dokáže táto láska prežiť poriadnu dávku flirtovania a ich pochybnosti o sebe samých?

Toto je len niekoľko najnovších filmov na Netflixe, ktoré vyšli v roku 2023 a hneď dosiahli vysokú sledovanosť a popularitu. Mnohí však nedajú dopustiť na zážitok zo sledovania filmov v kine, pričom obľúbenou sieťou je Cinemax. Tí, ktorí preferujú čítanie kníh, sa môžu inšpirovať 3 tipmi na zaujímavé knihy.

Najlepšie romantické filmy na Netflixe

Z času na čas každý dostane chuť pozrieť si dobrú romantiku. Tu je zoznam desiatich najlepších romantických filmov na Netflixe. Pre ďalšiu inšpiráciu sú tu zamilované tipy z Netflixu alebo najlepšie romantické komédie (nielen z Netflixu).

 1. Všetkým chlapcom, ktorých som milovala (2018): Táto očarujúca romantická komédia sleduje milostný život Lary Jean Coveyovej, ktorá záhadne rozosiela starostlivo pripravené milostné listy svojim zaľúbencom.
 2. Zápisník jednej lásky (2004): Noah, vášnivý mladík, ktorý urobí čokoľvek, aby si získal srdce ženy, ktorú miluje.
 3. Šialene bohatí Aziati (2018): Táto rozkošná romantická komédia je povinnou jazdou pre fanúšikov klasického žánru ázijskej drámy. Mladá Američanka čínskeho pôvodu zistí, že jej priateľ je v skutočnosti ultrabohatý člen singapurskej elity.
 4. Šprtky to chcú tiež (2019): Dve najlepšie kamarátky sa snažia zažiť tú najlepšiu poslednú noc na strednej škole, akú si len dokážu predstaviť, s pomocou nečakanej romantiky.
 5. Vždycky budeš moje možná (2019): V tejto romantickej komédii vystupujú dve kamarátky z detstva, ktoré po dlhodobom odlúčení opäť oživia svoj románik.
 6. Niekto skvelý (2019): Tento originálny film spoločnosti Netflix sleduje mladú ženu, ktorá prechádza smútkom, láskou a priateľstvom.
 7. Set It Up (2018): Dve prepracované asistentky sa spolčia, aby podrazili svojich šéfov v klasickej romantickej komédii.
 8. The Kissing Booth (2018): Tínedžerka sa pokúša zorientovať v zložitých problémoch stredoškolskej romance. Film patrí medzi obľúbené romantické filmy pre tínedžerov.
 9. Pretty Woman (1990): Klasický romantický film z 90. rokov je modernou rozprávkou.
 10. Polovica z toho (2020): Tento dojemný príbeh o dospievaní sleduje stredoškoláka, ktorý pomáha svojmu spolužiakovi dvoriť dievčaťu svojich snov.
 11. After Everything (2023): Ide o piaty a zároveň posledný film v sérii After, predstavujúc novú fázu v živote Tessy a Hardina po ich turbulentnej ceste lásky.

Tieto filmy patria medzi najlepšie romantické filmy na Netflixe, ktoré určite uspokoja všetky romantické duše.