Pôstne zamyslenia na každý deň

Hľadáte počas pôstu spôsob, ako sa stíšiť a zotrvať v Božej prítomnosti? Jedným z dobrých spôsobov je aj meditácia krátkych zamyslení. Dnes vám ponúkame výber zopár z nich, ku ktorým sa môžete dostať celkom jednoducho.

1. Forty For You

Združenie mladých Laura už po šiestykrát rozbieha projekt „Forty For You“. Projekt odštartuje na Popolcovú stredu 1. marca a potrvá až do Veľkonočného pondelka, 17. apríla. Prostredníctvom tejto kampane bude počas celého pôstu prinášať denné zamyslenia. Dopĺňať ich budú ilustračné obrázky a videá. Čítanie zamyslení bude možné buď na Facebooku, webe , alebo prostredníctvom aplikácie pre smartfóny, ktorú je možno zadarmo stiahnuť na Google play.

2. Pôst s Konferenciou biskupov Slovenska

S myšlienkou zasielania pôstnych zamyslení prišla aj Konferencia biskupov Slovenska. Pre všetkých záujemcov bude denne od popolcovej stredy 1. marca – až do veľkonočnej nedele 16. apríla posielať denné zamyslenia. Do tohto projektu je možné zapojiť sa viacerými spôsobmi. Buď sa môžete prihlásiť na ich odber priamo do vašej e-mailovej schránky, alebo si ich môžete denne prezrieť na webstránke zamyslenia.kbs.sk, prípadne na sociálnych sieťach projektu.

3. Aplikácia Zamyslenia (Johny Sebb)

Aplikácia pre smartfóny Zamyslenia nie je síce špeciálne vytvorená len pre pôst, ale aj počas neho môže byť pre vás výbornou pomôckou. Nájdete v nej verziu ranných, ale aj večerných zamyslení. V každom z nich je zahrnutá modlitba, denné liturgické čítanie, komentár k nemu a myšlienka na záver. Aplikáciu je možné stiahnuť si prostredníctvom Google play celkom zadarmo.

4. Aplikácia Zasvätený život (TRIADsk)

Ak hľadáte krátke inšpiratívne myšlienky na každý deň, nájdete ich v aplikácii Zasvätený život. Projekt vznikol pôvodne ako reakcia na vyhlásenie roka zasväteného života Sv. otcom Františkom. Aplikácia zožala medzi ľuďmi pozitívnu odozvu, preto sa autori rozhodli v tomto projekte pokračovať aj naďalej. V nastaveniach je možné nastaviť si aj notifikácie myšlienok v istý čas, kedy chcete, aby vám spríjemnili deň. Podobne ako predchádzajúca aplikácia, aj táto je zadarmo.

Preži pôst naplno

Na predchádzajúcich riadkoch sme vám uviedli 4 projekty, ktoré vám môžu obohatiť váš duchovný život počas pôstneho obdobia. Ak viete o iných zaujímavých aplikáciách, zamysleniach, či iných pôstnych projektoch, dajte nám o tom pokojne vedieť aj prostredníctvom komentárov pod týmto článkom.