Začala si pridávať túto jednu prísadu do kávy a navždy zabudla na problémy s obličkami.

Kardamon poznajú všetci vďaka jeho chuti. Toto korenie má čestné miesto v našich kuchyniach a receptoch, do ktorých sa pridáva. Šálka kávy s kardamónom rozochveje chuťové bunky aj tým najnáročnejším labužníkom, nielen kvôli chuti, ale aj pre jej úžitok.

Ukázalo sa, že ak pridáte trochu kardamonu do rannej kávy, môžete si vyliečiť obličky a zbaviť sa zažívacích ťažkostí. A tá chuť! Nemožno vyjadriť slovami!

Liečivé vlastnosti tohto korenia sú známe odpradávna z ďalekej Indie a Číny. Už vtedy vedeli, že s týmto korením sa dajú vyliečiť takmer všetky choroby.

Prečistí telo:
Je známy pre svoje blahodarné účinky pri liečbe a prevencii ochorení obličiek a močového mechúra. Pravidelnou konzumáciou sa znižuje krvný tlak a odstraňuje vápnik z obličiek.

Zlepšuje trávenie:
Káva s kardamónom pomáha pri trávení. Tajomstvo spočíva v tom, že kardamón zvyšuje prietok žlče, čo zlepšuje trávenie a zároveň uvoľňuje kŕče. Okrem toho odstraňuje nadúvanie a pocit plynatosti.

Bojuje s anémiou:
Železo, mangán, meď a ďalšie užitočné vitamíny pomáhajú kardamonu liečiť také príznaky anémie, akou je napríklad vyčerpanosť. Výživné látky korenia zvyšujú hladinu červených krviniek a metabolizmus buniek.

Antiseptikum:
Počas mnohých rokov sa v Indii používal kardamón na liečbu zápalových procesov v ústnej dutine. Navyše postačí len pár kúskov zrniečok a o sviežosť vášho dychu sa už nemusíte starať.

Zvyšuje imunitu:
Priaznivé účinky má aj na váš imunitný systém, zmierňuje nespavosť a depresie a zvyšuje celkovú kondíciu tela.

Chráni kožu:
Ak si pridáte kardamón do kávy, čaju alebo len do teplej vody, udržíte si vašu pokožku sviežu, zdravú a ochránite ju pred predčasným starnutím. To všetko vďaka antioxidačným vlastnostiam tohto korenia.

Regeneruje vlasy:
Môžete ho použiť aj pri starostlivosti o vašu korunu krásy. Pravidelným oplachovaním vlasov s kardamónom zabezpečíte, že vaše vlasy budú zdravé a hodvábne lesklé.

Toto je len niekoľko možností ako využiť kardamón. Okrem toho vám v kombinácii s kávou alebo čajom dokáže dodať energiu na celý deň!

Ukážte priateľom tento článok, nech aj oni ucítia silu dávnych korenín sveta.

Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

Zdroj: youtube.com