Výhodný účet v banke

piggy-bank-146311_640-300x291-8194558

Predstavte si, že vám vaša banka každé ráno vloží na účet rovných 86 400 €! Musíte pritom splniť len dve podmienky.

  1. Na konci každého dňa vám zostatok tejto sumy zmizne. Jednoducho, čo ste neminuli, prepadne. Nemôžete podvádzať, sumu nemôžete previesť na iný účet. Každé ráno sa na vašom konte objaví suma 86 400 €. Každý nový deň nabehne nová suma, ktorú môžete minúť jedine v tej deň.
  2. Banka môže túto „hru“ kedykoľvek zrušiť. Bez varovania. Kedykoľvek vám môže oznámiť, že účet sa ruší a ďalší vám už neotvoria.

Čo urobíte? Domnievam sa, že miniete celý účet do posledného eura pre svoje potreby a potešenie a pre potreby a potešenie svojich drahých. Zabezpečíte svoju rodinu, dáte opraviť váš dom, vaše rodinné auto skončí v renomovanom servise na kompletnú údržbu, prípadne si rovno kúpite nové.

Zvýšite deťom vreckové a milovanú manželku pozvete na skvelú večeru. Nakúpite darčeky pre tých, ktorých máte radi. Jednoducho povedané, každé euro zužitkujete na to, aby ste priniesli radosť a šťastie sebe a svojim drahým.

Možno to už niektorým napadlo… Takáto banka skutočne existuje. A účet v nej má každý z nás.

Je to čas…

Každé nové ráno je nám daných do daru presne 86 400 sekúnd života. Do ďalšieho dňa sa nám nepripočíta nič, no ráno máme znovu k dispozícii nových 86 400 sekúnd nového dňa. Tento zázrak začína každý deň odznova. Čo sme v ten deň nezažili, je stratené, je to nenávratne preč.

Platí však aj tá druhá podmienka: život sa môže kedykoľvek zastaviť, skončiť.

Tak teda… čo spravíme s našimi dnešnými 86 400 sekundami???

Jednou z možností, ako prežiť tohtoročný pôsť lepšie, je zapojiť sa do projektu Pôst so zasvätenými, ktorý pripravila Konferencia biskupov Slovenska.