Toto priznanie rozvedeného muža by si mali prečítať všetci čo sú v manželstve! Nerobte tieto chyby a váš vzťah bude ešte silnejší ako na začiatku.

V dnešnom článku vám prinášame priznanie rozvedeného muža. Gerald Rodgers, americký motivačný rečník, hovorí o svojich chybách, pre ktoré nedokázal udržať rodinu.

Je zrejmé, že na vzťahy nie som žiadny odborník. Napriek tomu určitá skúsenosť, ktorú som rozvodom získal, ma prinútila sa zamyslieť, čo by som urobil inak, keby som dostal druhú šancu. Prišiel som o ženu, s ktorou som prežil skoro šestnásť rokov. Neprajem vám, aby ste opakovali moje chyby.

1. NIKDY sa o ňu neprestávajte uchádzať. NIKDY sa s ňou neprestávajte zoznamovať.

Myslím, že mojou najväčšou chybou bolo, že som svoju ženu bral ako niečo samozrejmé. Keď človek žiada dievča o ruku, je najskôr presvedčený, že vždy bude usilovať o jej srdce, vždy ju bude chrániť. Lenže počas rokov sa tieto myšlienky stratia

Vaša žena je najdôležitejší a najposvätnejší poklad vášho života. Sami ste si ju vybrali. Nikdy na to nezabúdajte. A nikdy nebuďte leniví svoju lásku pestovať a udržiavať.

2. Chráňte svoje srdce

Musíte byť nielen ochrancom jej srdca, ale aj toho svojho. Chráňte ho čo najstarostlivejšie pred inými ženami. Majte sami seba v láske a nerozmieňajte ju na drobné. Na vaše srdce nemá nárok nikto iný ako vaša žena. A má do neho mať prístup, kedykoľvek o to požiada.

3. Zamilujte sa. Znovu a znovu a znovu.

Stále sa meníte. Nie ste ten istý človek, ktorý sa kedysi oženil. A za päť rokov nebudete tým, kým ste dnes. Zmeny sú ustavičné, preto sa úplne vedome musíte rozhodovať pre život s tým druhým každý deň. Bojujte, dobývajte jej lásku. Rovnako ako ste to robili, keď ste sa poznali len pár týždňov.

4. Vždy v nej hľadajte to najlepšie

Sústreďte pozornosť na to, čo v nej milujete, nie na to, čo vás na nej dráždi. Iba tak bude vaša láska k nej rásť. Sústreďte sa na tie okamihy spoločného života, kedy ste sa cítili absolútne milovaní a boli ste dokonale šťastní. Nevzali ste si ju za ženu pre nič za nič.

5. Nepokúšajte sa ju zmeniť. To nie je vaša úloha.

Vašou úlohou je ju milovať. Nesnažte sa parametre jej osobnosti prispôsobovať sebe. Nelámte ju. Vtedy sa zmení sama tak, že ju budete milovať ešte viac.

6. Všetku zodpovednosť berte na seba.

Všetku zodpovednosť za svoje emócie berte na seba. Vaše osobné šťastie nie je starosť vašej ženy. Nemôže vás urobiť šťastným, ak to vy sami nebudete chcieť. To vy nesiete zodpovednosť za to, že všetci členovia vašej rodiny budú šťastní. Ak dokážete byť šťastní, bude šťastná ona aj celá rodina.

7. Nikdy ju neobviňujte ako by ona mohla za to, že vy sa hneváte.

Ak nemáte náladu alebo sa na svoju ženu hneváte, sú to len vaše osobné emócie a vaša osobná voľba. Vaše emócie sú vašou zodpovednosťou.

Vaša žena nie je povinná liečiť vaše detské traumy alebo za vami behať s „emocionálnym podbradníkom“. Ak to potrebujete, dajte si pauzu, pobudnite si o samote a urobte si v sebe poriadok. Akonáhle si vy stabilizujete svoje emocionálne pozadie, všimnete si, že vzťahy v rodine, sa riešia.

8. Nechajte svoju ženu jednoducho žiť.

Keď má zlú náladu alebo je hrozne nahnevaná, nepokúšajte sa veci okamžite napravovať. Jej dobrá nálada nie je vaša starosť. Proste jej vysvetlite, že čas od času byť naštvaný, hnevať sa alebo byť zúfalý je normálne.

Ženy sú už tak založené, že svet vnímajú so zvýšenou citovosťou. S tým sa nedá nič robiť. Mala by však vedieť, že sa o vás vždy môže oprieť. Až vychladne, pochopí, že ste silný muž pevnej vôle. Že vám môže dôverovať. Neutekajte z bytu zakaždým, keď sa naštve. Poskytnite jej istotu, že s ňou budete vždy, či plače ako chce často a nech čelia akýmkoľvek nepríjemnostiam.

9. Buďte hlúpi.

Neberte sa veľmi vážne. Radšej sa často smejte. A prinúťte na smiech aj ju. So smiechom je život jednoduchší.

10. Snažte sa preniknúť do jej duše KAŽDÝ DEŇ

Zistite, čo najmä ju napĺňa pocitom, že je milovaná a v bezpečí. Skúste dosiahnuť to, aby sa každý deň cítila ako kráľovná.

11. Buďte v jej živote prítomní.

Buďte k nej pozorní. Ak vám niečo rozpráva, počúvajte. Urobte všetko pre to, aby ste s ňou každý večer hovorili s čistou a nezaťaženú mysľou. Správajte sa k nej tak, ako by bola vaším najlepším klientom.

12. Prijímajte jej sexualitu.

Neberte sex ako prostriedok proti stresu. Je to cesta k preniknutiu do najväčšej hĺbke jej duše. Rozplynie sa v jej nežnosti. Nech vie, že vám môže stopercentne dôverovať. Ako v posteli, tak v živote.

13. Nebuďte idiot, ale občas sa nebojte ani toho.

Budete robiť chyby. Aj ona sa ich bude dopúšťať. Majte dosť odvahy svoje chyby priznať, aby ste sa nedopustili chyby ešte väčšej. Nie ste povinní byť dokonalí. Ale nemali by ste jej pripadať hlúpi dvadsaťštyri hodín denne sedem dní v týždni.

14. Ponechajte jej jej osobný priestor.

Poskytnite jej voľný čas. Nechajte ju stretávať sa s priateľmi a kamarátkami a pestovať svojho koníčka. Dajte jej možnosť čerpať energiu. Pravidelne sa sami starajte o deti. Nech si môže oddýchnuť a trochu sa uvoľniť. Potrebuje odpočinok aspoň v rovnakej miere ako vy.

15. Buďte zraniteľní.

Podeľte sa s ňou o svoje pocity aj o svoje obavy. Priznávejte svoje chyby. Ospravedlňte sa

16. Buďte k nej úplne poctiví.

Ak si prajete, aby medzi vami panovala dôvera, buďte pripravení zdieľať s ňou všetko. Zvlášť potom taká tajomstvo, ktoré ste nikdy nikomu nezverili. Potrebujete k tomu odvahu. Avšak až keď jej úplne a bez zvyšku otvorte srdcia, bude medzi vami skutočná láska. Noste masku ako chcete dlho, avšak pri návrate domov ju vždy zložte.

17. NIKDY neprestávajte spoločne rásť.

Stojatá voda je zdrojom nákazy, prúdiaci potok prináša sviežosť a čerstvú vodu. Ak svaly nezaťažujete, začnú atrofovať. To isté platí o vzťahu. Pokiaľ na ňom prestanete pracovať, začne uvädať. Nájdite si spoločné ciele, sny a záujmy. Zostavte si spoločné plány. Spoločne pracujte na ich naplnení.

18. Z peňazí nerobte vedu.

Peniaze sú zdroj, ktorý máte používať spoločne. Nikdy vám nebudú pomáhať, ak sa budete báť ich používať. Učte sa partnerke dôverovať. A pamätajte, že schovávať pred ňou peniaze „pre každý prípad“ je nevychovanosťou

19. Naučte sa odpúšťať a zabúdať.

Odpúšťajte rýchlo a staré krivdy nikdy nespomínajte. Sústreďte sa na budúcnosť a nedovoľte, aby vám minulosť hatila plány. Nedovoľte, aby si vás minulosť nárokovala ako rukojemníkov. Chyby, ktorých ste sa v minulosti dopustili, by sa mohli vášmu zväzku stať brzdou. Kotvou, ktorá vás potiahne ku dnu. Odpustenie oslobodzuje. Odrežte kotevné lano a plavte ďalej.

20. Vždy voľte LÁSKU.

Táto rada by mohla byť koniec koncov aj jediná. Využívajte ju ako svoju hlavnú životnú zásadu, ktorá dokáže zmeniť úplne všetko. Ak budete vždy voliť lásku, nemôže vaše šťastie nič ohroziť. Láska vydrží všetko. Prekoná všetko.

Manželstvo neznamená „a žili šťastne až do smrti“. Je to predovšetkým práca. Ochota do vzťahu neustále investovať. Iba tak môže obstáť v skúške času. Pracujte na vzťahu a šťastie sa dostavia.

Rovnako ako život prechádza manželstvo vzletmi a pádmi. Učte sa zo všetkých jeho etáp. Učte sa jeden druhého milovať. Dá vám to silu a perspektívu. Zachovať jeho stavbu sa vám podarí, pokiaľ v ňom každý deň vymeníte jednu chybnú tehlu.

Toto sú pravdy, ku ktorým som došiel príliš neskoro.

Zostaňte pre svoju ženu stále tým mužom, ktorým sa nikdy nevzdá..