Tipy na dlhé jesenné večery

leaf-2012_960_720-300x200-6695544Aj keď spomienky na dovolenku a prázdniny sú v našej pamäti ešte stále živé, jeseň je už v našich domovoch ako doma. Ako stráviť dlhé jesenné večery a pritom nesmútiť za letom? Máme pre vás zopár dobrých tipov!

1. PRECHÁDZKA

Aj keď väčšina túr, pútí a rôznych prechádzok sa teší záujmu najmä v lete, aj jeseň má svoje čaro. Nádherné sfarbené lístie, príjemná teplota a čarovná príroda – to sa dá naozaj zažiť len raz za rok! Hory a aj turistické chodníčky sú počas tohto obdobia prázdnejšie, čo môže vyhovovať najmä tým, ktorí si radi vychutnajú ticho v prírode.

2. KNIHA

Pre tých, ktorí si radšej oddýchnu posediačky je ako stvorená kniha. V lete na ňu akosi nevyjde toľko času ako práve na jeseň. Knižné pulty zahltili aj túto jesene mnohé knižné novinky, a veru nejde len o učebnice! A vďaka knihe si oddýchnite úplne iným spôsobom, než ako ste bežne zvyknutí po bežnom pracovnom dni.

3. SPOLOČENSKÁ HRA

Myslíte si, že spoločenské hry sú len pre deti? Tak rýchlo vyjdite z omylu! Súčasná ponuka spoločenských hier je naozaj široká a mnohé z nich sú určené práve pre staršie deti a dospelých. Na výber je toho naozaj mnoho – od kvízových a vedomostných hier, cez logické, strategické, pamäťové, či humorné. A čo je najlepšie, zabaví sa pri nich celá rodina!

4. FILM

Prečo ísť do kina, keď si ho môžete pozrieť aj doma? Veď domáce teplúčko, počas jesenného sychravého počasia je na nezaplatenie!  Skúste si kúpiť zaujímavé DVD-čko, ktoré poteší aj manžela či manželku, urobte si horúci bylinkový nápoj, ktorý vám pripomenie leto, zapáľte si sviečku a príjemná atmosféra je na svete!

5. TICHO 

Ako piaty bod ste popri filme a knihe očakávali možno hudbu, ale pravdou je, že zvuky a hluk nás sprevádzajú celý deň už od skorého rána. Urobte niečo neobvyklé, vypnite si aspoň na pár minút zvuky na telefóne, či rušivé rádio a započúvajte sa do ticha. Hneď na to si pripravte napr. horúci kúpeľ a nechajte v tichu doznievať svoje myšlienky.

Aj napriek tomu, že týchto päť oblastí určite dobre poznáte, dajte im šancu aj túto jeseň. Veríme, že vám prinesú dobrú náladu a radosť aj uprostred nasledujúcich sychravých jesenných dní! icon_smile-1275419

-AŠ-