Tak účinný liek na odstránenie vší nenájdete v žiadnej lekárni ale v kuchyni! Vedeli už o ňom naše babičky…

Vši bývajú dosť nepríjemným problémom, ktorý postihuje najmä deti no vedia potrápiť aj dospelých. Napájajú sa hlavne krvou.  Ich výskyt je častý pri nehygienických podmienkach, pri prírodných pohromách alebo v dlhodobo stresových obdobiach. Všetky tieto faktory prispievajú k nárastu pacientov so všami.

Prenášajú sa z človeka na človeka prostredníctvom blízkeho kontaktu. Práve z tohto dôvodu nimi trpia skôr deti, ako dospelí.

Ak zistíte, že vy alebo vaše dieťa máte tieto príznaky, je potrebné okamžite konať! Ak sa tento problém totiž zanedbá môže prerásť do hotovej katastrofy.

 1. Stopy po bodnutí hmyzom alebo malé ranky
 2. Intenzívne svrbenie v mieste bodnutia
 3. Škrabance a chrasty pri mieste uhryznutia
 4. Zväčšené lymfatické uzliny v dôsledku hnisavej infekcie
 5. Prítomnosť hníd vo vlasoch

V súčasnej dobe existuje mnoho špeciálnych prostriedkov proti parazitom, ale nie všetko funguje na 100%.

Liek na vši a hnidy

Za najefektívnejší domáci prípravok na detské vši sa považuje obyčajný ocot. Jedinou nevýhodou je zápach, ale presne to potrebujete! Inhaláciou octového výparu sa vši stanú pomalými a ľahko sa vyčešú.

Na hnidy výpary nezaberajú, ale ocot dokáže neutralizovať lepivú hmotu, ktorou sa vajíčka zachytávajú na vlasy. Vďaka nemu sa budú vaše vlasy lepšie rozčesávať.

Čo potrebujete:

– Ocot

– Kúpaciu čiapku

– Hrebeň na vyčesávanie parazitov

– Čistý uterák

Postup

 1. Najskôr si zrieďte ocot, aby nedošlo k poleptaniu. Na každých 100ml teplej vody je potrebné pridať 1 PL 9%-ného octu. Celkový objem roztoku závisí od dĺžky vlasov.
 2. Aplikujte na vlasy, pre väčšie pohodlie môžete použiť hubku na umývanie riadu.
 3. Zabaľte vlasy do čiapky alebo plastového vrecka po dobu 30 minút (pokojne aj dlhšie).
 1. S tučným hrebeňom si starostlivo prečesávajte vlasy, aby ste odstránili čím viac parazitov a ich vajíčok. Odporúčame to robiť v kúpeľni, aby nedošlo k šíreniu infekcie po celom dome.
 2. Vlasy opláchnite veľkým množstvom vody a použite špeciálny šampón na vši. Po nanesení si opäť umyte hlavu.
 3. Tento postup opakujte počas celého týždňa, pretože parazitov a čerstvých vajíčok sa nedokážete zbaviť počas jednej procedúry.
 4. Výskumy preukázali, že vši dávajú prednosť ľuďom, ktorí si svoje vlasy umývajú častejšie. Pokožka hlavy je čistá a parazity majú uľahčenú cestu pre satie krvi.Dúfame, že tento domáci recept bude pre vás a vašich blízkych užitočný. Majte však na pamäti, že v každom prípade by ste mali navštíviť dermatológa.

zdroj: takprosto.cc