Tajná zbraň proti závažným ochoreniam! Toto varím raz týždenne a výsledky som videla okamžite.

V dnešnom článku vám prinášame recept, ktorý možno aj vy dobre poznáte. Avšak určite ste netušili ako táto hlavná potravina, z ktorej sa recept skladá, môže byť pre naše zdravie prospešná.

Reč je o kuracej pečeni.

Ukázalo sa, že najlepší spôsob ako si zvýšiť hladinu hemoglobínu v krvi je jesť kuraciu pečeň, pretože obsahuje mnoho železa. Jeden z dôvodov, prečo ľudia s nadváhou nedokážu schudnúť, je aj nedostatok železa v krvi. Okrem toho, pečeň sa radí medzi nízkokalorické potraviny a 100g pečene predstavuje len 137 kalórií. Preto ak ste na diéte, môžete ju brať ako maškrtu.

Na čo je užitočná kuracia pečeň?

Hoci som tento pokrm nepripravovala často, môj kocúr kuraciu pečeň zbožňoval a nevedel sa jej nabažiť. Mal lesklé fúzy a srsť v perfektnom stave. Bol v skvelej kondícií, plný energie a každý sa ma pýtal aké žrádlo mu dávam.

Medzi ďalšie hodnotné vlastnosti kuracej pečene patrí napríklad jej ľahká stráviteľnosť a rýchle posilnenie organizmu prospešnými látkami. Niet divu, že sa odporúča aj pacientom po operácii, kedy stratili veľa krvi.

Pečeň obsahuje vitamíny A, C, B6, B12 a kyselinu listovú. Okrem toho v sebe má stopové prvky ako meď, zinok, vápnik, mangán, železo a chróm. Bez nich by telo nemohlo fungovať tak, ako by malo!

Je veľmi užitočná na posilnenie kardiovaskulárneho systému. Heparín obsiahnutý v pečeni normalizuje zrážanlivosť krvi a je dobrou prevenciou proti infarktu myokardu. Lyzín je látka, ktorá zabraňuje vzniku aterosklerózy. Pri nedávnej štúdii výskumníci naznačujú, že by mohla mať aj protirakovinové účinky.

Tu je návod, ako si rýchlo a chutne pripravíte kuraciu pečeň. Pri výbere pečene uprednostnite hladšiu, pružnejšiu a lesklejšiu. Nikdy nekupujte pečeň so škvrnami, je to dôkaz, že bola dlhú dobu v mrazničke!

Dusená kuracia pečeň na smotane

Ingrediencie (na 2 porcie)

– 400g kuracej pečene

– 3 cibule

– 3-4 lyžice rastlinného oleja

– 2-4 lyžice kyslej smotany

– Čierne korenie

– Soľ

– Petržlenová vňať (podľa chuti)

Príprava

Cibuľu očistite, umyte a narežte na polovičné kolieska.

Pečeň umyte, utrite a narežte na kúsky.

Zahrejte si panvicu, dajte na ňu olej, pridajte cibuľu a smažte 3-4 minútky, za stáleho miešania až dozlatista.

Pridajte pečeň a počas miešania smažte ďalšie 3-4 minúty na silnejšom plameni. Osoľte a okoreňte.

Nezabudnite na 3-4 lyžice kyslej smotany.

Všetko poduste na strednom plameni po dobu 5 minút

Hotový pokrm môžete ozdobiť napríklad čerstvou petržlenovou vňaťou

Kuracia pečeň by sa po zhotovení mala hneď skonzumovať a nenechávať ju na ďalší deň. Varené jedlo by v žiadnom prípade nemalo chutiť zhorknuto, bolo by to znamenie, ktoré naznačuje zlú kvalitu výrobku.

Podeľte sa týmto článkom s vašimi priateľmi, aby sa aj oni dozvedeli o tejto zdravej potravine!