Sú lepšie drevené alebo laminátové dvere? Prečo vsadiť na dvere na mieru?

Táto otázka sa týka mnohých, ktorí vyberajú interiérové dvere do svojho bytu alebo domu. Nájsť dnes vhodné, kvalitné a cenovo dostupné dvere, môže byť veľký  problém. Vybrať si masívne drevené, dýhované, fóliované alebo radšej dvere z laminátu? Pred niekoľkými rokmi bolo možné, aby každý vlastnil len masívne drevené dvere. V súčasnosti je tento typ  najdrahší a spadajú skôr do sféry “luxusu”. Nemusí to však vždy byť tak. Výhodou je, že dnešné moderné technologické postupy sa zlepšili a je bežné, že aj iné ako masívne dvere sú kvalitné, cenovo dostupné a na prvý pohľad veľmi ťažko odlíšiteľné od seba.

Vychádzajme z toho, kde budú umiestnené …

To, že dnes sú k dispozícii dvere z rozličného materiálu, je už teda známe. Ale v prípade prostredia, kde budú dvere umiestnené, je dôležité dbať na materiál, z ktorého sú dvere vyrobené. Ak hľadáme dvere napríklad do kúpeľne, kuchyne alebo pracovnej miestnosti, je potrebné pamätať na vlhšie prostredie a časté výkyvy teplôt, čo niekedy neprospieva predovšetkým prírodnému drevu (prirodzenej dýhe). Do vlhšieho prostredia sú teda rozhodne vhodnejšie jednoznačne dvere s umelým povrchom. t.j. laminátové interiérové dvere, ktoré lepšie odolávajú vlhkosti.

Závisí to technológie spracovania dverí …

Platí, že dvere s umelým povrchom, sú väčšinou lacnejšie ako dýhované, čiže masívne dvere, ale zato disponujú takou úpravou, ktorá lepšie odoláva vlhkosti a mechanickému poškodeniu dverí. Najčastejšie je možné sa v praxi stretnúť s úpravou “farebnej fólie”. Ešte prepracovanejšou technológiou sú viacvrstvové lamináty, ktoré sú na dvere nanášané rozličným tlakom (napríklad strednotlakový CPL laminát alebo vysokotlakový HPL laminát). Tento typ dverí znesie aj tie najťažšie klimatické podmienky a sú ešte viac odolnejšie voči mechanickému poškodeniu a ošúchaniu dverí. Laminátové dvere dokonca vyzerajú rovnako ako dvere z prírodného (masívneho) dreva. Veľmi úspešne dokážu napodobňovať štruktúru dreva a zároveň aj dopĺňať (kvôli širokej pestrej ponuke vzoriek prevedenia) každý interiér. Sú nadčasovým dizajnovým prvkom do každého domu alebo bytu, či iného priestoru. Keďže sú najodolnejšie, netreba sa báť ich montovať do kúpeľní, kuchýň, chodieb alebo pracovných miestností.

Prečo dvere na mieru?

Dnes je možné každý typ dverí vyrobiť aj na mieru. Pokiaľ nechcete vymieňať akékoľvek interiérové dvere spolu so zárubňami, práve výroba zárubne na mieru dáva možnosť obložiť aj starú zárubňu novou drevenou alebo laminátovou obložkovou zárubňou. Takto je možné predísť nepríjemnej demontáži starých zárubní (nielen) v interiéri. Výroba dverí a zárubní na mieru umožňuje riešiť aj atypické rozmery otvorov, šetriť priestor, ak sa rozhodnete pre posuvné dvere pri zachovaní samotného dizajnu v priestore. Výhodou výroby dverí na mieru je aj to, že nové dvere môžete oveľa jednoduchšie kombinovať so samotným nábytkom v interiéri. Potrebujete vedieť o dverách alebo iných predmetoch viac?

Ak áno, tak iba overení a dlhoroční odborníci na dvere z Lupacentra v Trnave, vám pomôžu lepšie sa zorientovať pri vašom výbere nielen interiérových dverí a zárubní na mieru. Všetko nájdete na jednom mieste a tak, aby to vyhovovalo vašim požiadavkám a potrebám. Vsaďte na dvere a zárubne na mieru, ktoré vydržia veľmi veľa rokov!

Inzercia