Šokujúce zistenie: Toto je priemerná konfekčná veľkosť žien v Európe!

Každá z nás má iný typ postavy. To, že sa nevopcháte do veľkosti S neznamená, že máte nadváhu a okrem toho už dlhú dobu je známe, že nie v každom obchode sú rovnaké konfekčné veľkosti aj rovnako široké. 

Avšak väčšina žien robí tú chybu, že nehľadí na miery, ale na to číslo, o ktorom si myslíme, že definuje to, či sme štíhle alebo nie. Pri pohľade na všetky tie instagramové modelky máte možno pocit, že väčšina žien si nakupuje maximálne veľkosť 6 (alebo na naše 34). Toto zistenie vás potom poriadne prekvapí.

Štúdia v Amerike totiž ukázali, že priemerná veľkosť u žien je 16 (na EU 44). Výskumu sa zúčastnilo 5 500 vybratých žien vo veku od 21 rokov z rôznych krajín a výsledok prekvapil aj samotných výskumníkov. Zatiaľ čo pár rokov do zadu bola priemerná veľkosť 12 (40), každým rokom toto číslo stúpa, čo vlastne ukazuje narastajúcu obezitu. 

Otázkou zostáva, čím to je? V dnešnej dobe je mnoho mladých žien vedených k tomu, aby sa nehanbili za svoju postavu a cítili sa dobre také, aké sú. To je samozrejme skvelé, no prináša to so sebou aj riziko obéznych ľudí, ktorí sú presvedčení, že môžu zjesť naozaj hocičo a nepotrebujú pohyb. V takom prípade treba myslieť aj na svoje zdravie, nadváha škodí vám, aj vášmu telu.

Foto: Youtube