Sme schopní žiť každý deň tak, ako chceme

Pondelok, 19. Január 2015, 09:25, Zverejnil

“Cieľom života je žiť a žiť znamená uvedomovať si,
radostne, opojne, úchvatne si uvedomovať”
(Henry Miller)

Máme možnosť voľby a sme schopní žiť každý deň tak, ako chceme a zmeniť súčasný stav vecí. Môžeme zmeniť jedine svoju budúcnosť. Nikdy nebudeme schopní zmeniť svoju minulosť, ale budúcnosť vždy. Zaoberať sa tým, čo bolo, teda vašou minulosťou, hnevať sa na všetko a všetkých za to, kde ste dnes a čo dnes máte či nemáte, hľadať vinníka a sťažovať sa, aký krutý bol k vám osud, nemá žiaden zmysel.

Má význam pozerať sa dopredu a hľadať cestu, ako žiť život, po akom túžite. A to je o vašom rozhodnutí. Je to o vašej voľbe, či ostanete zaseknutí tam, kde ste, alebo naštartujete proces zmeny a vyberiete sa tam, kde chcete byť.Uvedomte si, že základom úspechu je mať jasno. Mať jasno v tom, čo pre VÁS tým úspechom skutočne je. Mať jasno v tom, ako prežijete DEŇ, ktorý dostanete do daru. Čo je tam niekde na konci vášho snaženia. Pozerať sa sa zásadne pred seba.

Čo skutočne chcete? Ako jasno v tom máte VY?

Snažím sa vo svojom živote ridiť niekoľkými kľúčovými uvedomeniami:
Nič nie je nemožné. Pokiaľ veríte sebe, svojim schopnostiam a zručnostiam, svojmu potenciálu a tomu, že na to, čo si zaumienite máte predpoklady a možete uspieť, pokiaľ veríte, že to, čo chcete, je dosiahnuteľné, potom skutočne nič nie je nemožné, alebo všetko je možné. Toto je moja základná životná filozofia, moja mantra a moja základná hodnota. Presvedčil som sa o tom veľakrát v živote. Ale musíte tomu, čo chcete, naozaj veriť. V momente, keď prídu pochybnosti, obavy a strach, zastaví vás to. Musíte veriť, že vždy existuje nejaká možnosť, aj keď ju aktuálne nevidíte a nie je zjavná, vždy tu nejaká je. Uvidíte to, až tomu uveríte.

Mám voľbu. To to je pre mňa jedno z najdôležitejších uvedomení. Máme voľbu mať pozitívne alebo negatívne myšlienky. Máme voľbu usmievať sa alebo mračiť sa. Máme voľbu, čo urobíme, aké urobíme rozhodnutie. Možeme rozhodnúť vedome o tom, ktoré myšlienky vpustíme do našej hlavy a ktorým budeme venovať svoju pozornosť a naopak, ktoré vytesníme a nebudeme sa na ne zameriavať. Máme voľbu, ako budeme reagovať na to, čo sa v našom živote deje.

Najlepší spôsob, ako predvídať budúcnosť, je vytvoriť si ju. Mám myslenie vedomého človeka, tvorcu, bojovníka alebo ak chcete rastové myslenie. To znamená, že nečakám pasívne ako obeť, kým sa mi nejaká budúcnosť prihodí, ale naopak, proaktívne, svojimi myšlienkami, rozhodnutiami, voľbami a činmi si svoju budúcnosť vedome vytváram. Stále na nej pracujem, plním si sny a túžby, pracujem na svojich cieľoch denne. Stále hľadám možnosti a vytváram príležitosti. Nesedím doma so založenými rukami a nelamentujem, aký je život ťažký a nespravodlivý, nehľadám vinníka za to, kde som a čo sa mi v živote stalo, neriešim, či je susedov trávnik zelenší a krajší ako ten  môj. Konám. Hýbem sa.

Nemôžem si vždy vybrať, čo sa mi prihodí, ale vždy si môžem vybrať, čo sa prihodí v mojom vnútri. Svoje odozvy na to, čo sa mi deje, mám plne pod kontrolou a je len na mne, ako sa postavím k tomu, čo sa mi v živote prihodí. Denne sa dejú veci, mnohé z nich sú také, na ktoré nemáme žiaden alebo len minimálny vplyv, niektoré sú príjemné a iné veľmi nepríjemné. Alebo aby som bol presnejší, sú presne také, ako sa k nim postavíte, akú sa rozhodnete dať im nálepku či hodnotu.  Sú take, aký im prisúdite význam vo vašom živote. Naučil som sa veci pozorovať a vnímať, nehodnodtiť, neposudzovať, iba upravovať na základe pozorovania.

Snažím sa ovplyvňovať iba to, na čo mám vplyv. Mnoho ľudí sa snaží ovpyvňovať veci, s ktorými nemôže nič robiť. Veľmi málo sa snažia ovplyvňovať to, čo v ich silách je – myšlienky, postoje, voľby a konanie. Vždy keď sa mi niečo deje, tak sa vedome zamýšľam nad tým, čo v danej situácii mám pod kontrolou a čo naopak pod kontrolou nemám. A na základe toho upravujem svojej myslenie o danej situácii a následne svoje konanie.

Zamyslite sa nad týmito piatimi princípmi a odpovedze si na otázku, ako to máte vy vo svojom živote.- Aká silná je vaša viera, že dokážete dosiahnuť čokoľvek, čo si zaumienite?- Ako veľmi dôverujete sami sebe a svojim schopnostiam?- Ako často si uvedomujete, že aj v situácii, ktorá vyzerá bezvýchodiskovo máte voľbu?- Ste tvorcami svojej budúcnosti alebo iba čakáte, kým vám niekto nejakú budúcnosť vytvorí?- Dokážete dostať pod kontrolu svoje obmedzujúce, sabotujúce a negatívnemyšlienky a postoje?

– Ovplyvňujete vždy len veci, na ktoré máte vplyv alebo sa snažíte ovplyvňovať aj veci, s ktorými nič nedokážete urobiť?

Odpovede poznáte len a len vy. Čím úprimnejšie si odpoviete, čím skôr si uvedomíte, ako to máte vo svojom živote vy, tým skôr s tým niečo dokážete urobiť. Ak samozrejme uveríte, že s tým dokážete niečo robiť. A ja hovorím, že DOKÁŽETE!!!

Ste pripravení vo svojom živote uspieť? Ste pripravení začat si postupne vytvárať život po akom túžite? 

Budem sa tešiť na spätnú väzbu od vás na mailovej adrese – .

Dostaňte strach definitívne pod kontrolu!

Zistite, ako zvíťaziť nad strachom.Objavte v sebe vnútorného superhrdinu.

Prekonajte strach a dosiahnite vysokú úroveň sebadôvery.