Skvelý tip na horúce letné dni: Účinný trik vďaka, ktorému sa nebudete potiť.

Potrenie je normálna vec, najmä počas horúcich dní. Nadmerné potenie však môže byť zdrojom rôznych nepríjemných situácií. Na jednej strane nás to obmedzuje pri výbere oblečenia aby bolo ,,mapy“ čo najmenej vidieť, a na druhej strane neustále musíme siahať po dezodorantoch.

To v akom čase dezodorant použijeme je veľmi dôležité pre jeho dobrý efekt.

Experti tvrdia, že fungujú najlepšie v noci, a preto odporúčajú ich používanie po večernej sprche. Používanie dezodorantov v noci tiež znižuje riziko podráždenia kože. Ďalej by sme mali nosiť oblečenie, ktoré je ľahké, priedušné a vyrobené z prírodných materiálov ako je napríklad bavlna. Ak sú vaše šaty tesné, zvyšuje to možnosť potenia. Vyhnite sa tiež koreneným jedlám.

Niektoré potraviny, ako napríklad chilli papričky môžu ovplyvniť množstvo potu, cesnak a cibuľa zase môžu spôsobiť veľmi nepríjemný zápach.

Máme však pre vás riešenie v podobe 3 potravín, ktoré efektívne pomáhajú pri nadmernom potení.

1) Olej získaný zo zastudena lisovanej indickej čiernej rasce

Tento olej je účinný v boji proti bakteriálnym a plesňovým infekciám a pomáha s nadmerným potením. Po sprchovaní naneste olej na ruky od prstov po ramená a samozrejme na podpazušie.

2) Šalvia

Jednu čajovú lyžičku šalvie necháme pár minút lúhovať v šálke vriacej vody, precedíme a pijeme. Tento čaj pôsobí ako prírodný prostriedok proti nadmernému poteniu a je to tiež jeden z najlepších prostriedkov proti poteniu v noci. Pre viditeľné výsledky pite liter čaju po dobu dvoch týždňov.

3) Jablčný ocot

Ocot pôsobí ako prírodný dezodorant, pretože ničí baktérie. Stačí, ak si ním jeden deň umyjete podpazušie. Použite suchú látku, ktorú namočíte do jablečného octu a potriete si ním povrch tela tam, kde sa často potíte. Aby ste zabránili poteniu nôh stačí dva až tri krát týždenne 15 minút močiť nohy v dvoch litroch teplej vody, do ktorých pridáte 75 ml jablčného octu.

Zdroj: healthylifetricks