Silvestrovské stolovanie a náš spoločný večer

Posledný deň v roku pre nás nepatrí k nejakým výnimočným, prebiehal ako všetky ostatné. Do poslednej chvíle sme ani nevedeli, kde ho vlastne budeme tráviť. Ešte som nestihla napísať o naších Vianociach a už budem písať o Silvestri, ktorý sme trávilii trojici s naším drobcom.

S blížiacim sa večerom začínali aj drobné prípravy, nastrela som slávnostný stôl, tato pripravil lososa a už sme len počkali kedy Alex pôjde spinkať, aby sme si aspoň raz v roku dali romantickú večeru vo dvojici. Alex chodí spávať o 19.00, lebo nespáva počas dňa, tento večer sa rozhodol zmeniť plány, hodinu z postele vykrikoval bum bum na petardy, ktoré búchali vôkol nás. Napokon sa mi po hodine uspávania ho podarilo uspať a my sme mohli ísť stolovať. 

Večera začína u nás oplátkou s medom, potom kapustnica a ako hlavný chod sme mali grilovaného lososa s pečenými zemiakmi, ku ktorému sme zapíjali domáce červené vínko od pradedka. Na dezert už neostalo miesto, ale tatino robil creme brulee a mali sme mnoho iného od rodiny. Na neskorý večer sme mali pripravené talianske salámy, šunky, syry, olivy, zeleninu, čoho sme sa takmer ani nedotkli. Keď vám poviem, že väčšinu večera sme strávili pri Alexovi v posteli mi asi ani neuveríte.

My telku nepozeráme už asi od leta, tak sme si aspoň pustili film po dlhej dobe. Hodiny ubiehali a my sme ani nevedeli ako, keď odbilo 00:00 sme si popriali krásny nový rok, ale z pohodlia postele sa nám ani nechcelo vstať a pozerať ohňostroje, vlastne sme si ani šampus nebuchli, myslím že sme ani o nič neprišli, spoločné chvíle boli pre nás dôležitejšie a bol to zatiaľ najkrajší silvester aký sme mali. 

Tento príspevok mal byť venovaný viac stolovaniu, ako samotnému priebehu nášho večera. Tým, že večerov, ako bol tento, je u nás čoraz menej a menej, chcela som si dať záležať na peknom prestieraní. Nemali sme dokonca ani len obrus, tak som použila deku, vytiahla som naše taniere do budúceho bytu spolu s príborom a dodekorovala s doplnkami, čo dom dal.

Do karafy na víno, ktorú sme dostali od Ježiška sme preliali červené víno a v druhej fľaši bolo whiskey, ktoré boli položené na zrkadle. Pod obrus sme dali peniažky, aby sa nám v novom roku darilo aj po finančnej stránke, keďže sa plánujeme osamostatniť a financie budú nevyhnutné.

Na sklenej mise bolo poukladané drobné suché pečivo a oplátky. Nato, že som neplánovala ani len slávnostnú večeru, tak sa mi naše stolovanie páčilo a bola som rada, že som ho na poslednú chvíľku urobiť.