Rozhovor s o. Jánom Bucom

1.O. Janko, Poprad vám určite nie je neznámy, keďže ste rodákom zo Spišskej Teplice, ktorá je od Popradu skutočne len kúsok. icon_smile-8445499 Čím vás vie toto mesto očariť aj dnes?

Poprad mám rád a je to mesto obrovského potenciálu. Teším sa z každého kroku, ktorý Poprad robí.  Páčia sa mi ľudia, ktorí v Poprade žijú a nie je im jedno, ako toto mesto vyzerá a ako sa v ňom žije.

2. Ako sme už načrtli, 15. decembra si budú môcť Popradčania vypočuť vašu prednášku na tému “Život v Duchu”. Na čo všetko sa môžeme počas tejto prednášky už teraz tešiť?

Pre mňa bol a je veľmi dôležitý vzťah s Duchom Svätým ako treťou Božskou osobou. Myslím, že práve o tomto vzťahu je dôležité hovoriť. Preto tento názov.

3. Prečo si myslíte, že je dôležité hovoriť viac aj o tejto téme – teda práve o Duchu Svätom?

Duch Svätý je najmenej známy z Najsvätejšej Trojice a ponúka aj dnes pre život veľa milostí a darov. Potrebujeme sa naučiť využiť potenciál Jeho blízkosti.

4. Prečo ste si vybrali práve túto tému?

Je to stále aktuálna téma a sám sa v nej snažím rásť.

5. Čím vás naposledy v osobnom živote prekvapil Duch Svätý? icon_smile-8445499

On je ten, ktorý neustále pripravuje veľa krásnych prekvapení. Vie sa dotknúť tých najhlbších miest človeka. Viac krát sa mi stalo v poslednej dobe, že citáty zo Sv. Písma, ktoré som ráno meditoval, viac krát cez deň niekde zazneli.

6. Prečo teda prísť na prednášku?

Aby sme kráčali ďalej tam, kde nás Boh pozýva.

7. Váš odkaz Popradčanom?

Držte sa a nebojte sa neustále odhaľovať potenciál vášho života a potenciál vášho mesta.

Stretnutie s otcom Jánom Bucom začne spoločnou svätou omšou o 18.30 v Kostole sv. Cyrila a Metoda, na sídlisku Juh v Poprade.

Následne po sv. omši, cca od 19:15, odzneje jeho prednáška na tému: „Život v duchu”.

Viac informácií o podujatí sa dozviete aj tu: http://www.vyveska.sk/prednaska-o-jana-buca-v-poprade.html