Pozor: Máte niektorý z týchto príznakov? Neignorujte ich, mohli by byť príznakom nedostatku vitamínov.

Dámy a páni, viete o tom, že ľudské telo je úžasný mechanizmus, ktorý nám napovie, keď s ním niečo nie je v poriadku? Veru, tento mechanizmu nám pomocou symptómov napovedá, keď nám niečo škodí, alebo ticho šepká, že nám niečo chýba. Mali by sme byť opatrní a všímať si tieto príznaky – tu sú tie, ktoré najčastejšie prehliadame:

1) Popraskané kútiky úst

Bežné príčiny:
– nedostatok vitamínu B, – poruchy žalúdka, napríklad príliš veľké množstvo žalúdočných štiav, – anémia, ktorá je najčastejšie spôsobená nedostatkom železa, – infekcia spôsobená baktériami streptokokov alebo stafylokokov, alebo plesne, – nedostatočná ústna hygiena a nedostatočná čistota prostredia, – oslabený imunitný systém, – cukrovka,

– olizovanie pier počas rozprávania.

Pomôže vám prísun vitamínu B a zinku.

Prírodné riešenie: pochutnajte si na quinoe, tofu, syroch, špenáte, arašidoch, sušených marhuliach, špargli a všetkých druhoch semienok. V strave by vám nemala chýbať ani brokolica a kel, ktoré uľahčia vstrebávanie železa. Uistite sa tiež, že nejde o alergiu na dekoratívnu kozmetiku, ktorú používate.

2) Červené fľaky na tvári a/alebo nadmerné vypadávanie vlasov

Chýba vám biotín! Vyriešite to zvýšeným príjmom mandlí, arašidov, kozieho mlieka, jogurtov, paradajok, mrkvy, orechov, cibule, sezamových semienok, avokád, mlieka, banánov a húb. Vašej pleti uškodí chlad, preto sa mu radšej vyhýbajte.

Pokiaľ vás trápi nadmerné vypadávanie vlasov a v poslednom čase ste neprekonali závažné ochorenie ani operáciu, môže ísť o:

– poruchu štítnej žľazy, – nevhodnú antikoncepciu, – môže sa vyskytnúť tri týždne po pôrode, – príčinou môžu byť aj lieky, napríklad na krvný tlak, depresiu, ochorenia srdca, – lupus, – diabetes, – plesne, – nosenie vrkočov a iných účesov, v ktorých sú vlasy silno stiahnuté, – genetika,

– chemikálie na farbenie vlasov.

3) Červené alebo biele výrastky, ktoré sa podobajú na akné – na lícach, ramenách a bokoch

V prvom rade môže ísť o znak hormonálnej nerovnováhy, ale môže tiež znamenať nedostatok vitamínu A a D, alebo esenciálnych mastných kyselín.
Prírodné riešenie: konzumujte zdravé tuky, orechy, semienka – napríklad ľanové, zelenú listovú zeleninu, papriku, mäso a mliečne výrobky.

4) Tŕpnutie rúk, nôh alebo iných častí tela, alebo pocity pálenia

Ide o príznaky nedostatku vitamínov B9, B6, B12, ktoré pozitívne ovplyvňujú činnosť nervového systému.
Prírodné riešenie: jedzte viac špenátu, fazule, špargle, strukovín a mliečnych výrobkov.

Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. 

Zdroj: healthylifetricks.com