Postavte sa tvárou v tvár tomu, čo vás žerie

Sobota, 25. August 2013, 23:49, Zverejnil

Nie je to tak, že sa neodvážime urobiť určité veci,

pretože sa nám zdajú zložité.

Zložité sú preto, lebo nám na ich uskutočnenie chýba odvaha.

(Seneca)

27-7-9197084 

Najväčšou prekážkou medzi vami a životom, o ktorom snívate, ste VY sami. Ste prekážkou na svojej vlastnej ceste za lepším životom. Vaša myseľ je ako slnečné okuliare, ktoré filtrujú všetky vaše myšlienky a pocity. Ak si nasadíte slnečné okuliare so žltými sklami, uvidíte všetko v jednom odtieni žltastej farby. Slnečné okuliare menia to, čo vidíte. Váš postoj, vaša myseľ mení to, na čo myslíte a ako sa cítite. Záleží len na vašej mysli, či svoje nápady uskutočníte, alebo ich necháte zapadnúť prachom. Počúvajte očami a pozerajte sa na svet ušami. Ak sa oslobodíte od predsudkov, budete mať otvorenú myseľ a prehodnotíte danú situáciu, budete vedieť, ako zabojovať.

Prestaňte sa tváriť, že je všetko OK a najmä, že vy ste OK. Koho tým klamete? Okolie alebo seba? V prvom rade je dôležité postaviť sa tvárou v tvár tomu, čo vás trápi, čo vám nefunguje, čo vás žerie. Bude to náročné, pretože vo chvíli, keď prestanete klamať sami seba a priznáte si pravdu, teda že sa niečo deje a nie je všetko v poriadku, budete konfrontovaní s realitou a s tým, koľko budete musieť vynaložiť úsilia, aby ste sa posunuli dopredu. Dobrá správa je, že postupom času si zvyknete na ignorovanie svojich hlúpych výhovoriek a pocitov odolávania a novým životným štýlom pre vás bude AKCIA.

Nedokážete dosiahnuť, po čom túžite,

ak sa najskôr nezbavíte vlastného strachu z reality.“

 27-9-4539725

Nemá zmysel rozoberať príčiny toho, čo vás v živote spomaľuje, či je to hnev alebo strach, opatrnosť, neistota alebo obava. To, čo je naozaj dôležité, je zistiť, ako sa môžete pohnúť dopredu. Postavte sa tomu priamo. Je čas prehodnotiť vaše vlastné myšlienkové obmedzenia. Opatrnosť vám bráni v tom, aby ste podnikli nejakú zmenu, obava vám bráni pohnúť sa a niečo podniknúť. Musíte sa vzdať svojich vychodených chodníčkov a prestať mať strach z neznáma. To, že cítite nervozitu neznamená, že sa rútite do nebezpečenstva. Je to len pocit, že sa chystáte urobiť niečo nové a dovtedy neznáme. Urobte krok do neznáma. Šliapnite na plyn, nie na brzdu.

„Záleží len na vás. Nikto iný vám nepomôže.

Vždy ste to mali a aj teraz to máte len vo svojich rukách.

Bez vášho pričinenia sa nikdy nič vo vašom živote nezmení.“

27-8-9369374 

Je nevyhnutné, aby ste sa odpútali od toho, ako trávite svoje dni, od svojich zvykov, rutiny či dokonca vzťahov, v ktorých ste nešťastní. Ak sa postavíte tvárou v tvár tomu, čo vás žerie a začnete krok za krokom niečo robiť preto, aby sa to zmenilo, počítajte s tým, že ak niečo získate, niečo iné stratíte (napríklad tým, že zhodíte pár prebytočných kilogramov, získatenovú postavu, zdravšie návyky, viac pohybu, stratíte však slobodu z toho, že môžete jesť čo sa vám zachce a ostať ráno v posteli o pár minút dlhšie).

A ako sa postaviť tvárou v tvár tomu, čo váš žerie? Jednoducho. Priznať si pravdu. Zanalyzujte si život, ktorý práve žijete. Zapíšte si, ako sa v skutočnosti cítite.

  1. Obodujte stupeň svojho uspokojenia  na stupnici od nula do desať v nasledujúcich oblastiach vášho života: vzťahy, kariéra / práca, rodina, financie, priatelia / spoločenský život, zdravie a telo, domáce prostredie. Nula predstavuje úplnú pohromu a desať znamená maximálnu spokojnosť.
  2. Stručne opíšte, prečo ste ju obodovali tak, ako ste ju obodovali. Teda s čím stenespokojní? Čo je v danej oblasti to, čo nefunguje?
  3. Čo sa musí udiať v danej oblasti, aby ste dosiahli viac uspokojenia.
  4. Vyberte si jednu oblasť a urobte niečo z toho, čo ste si napísali.
  5. Neprestávajte, buďte vytrvalí, denne pracujte na svojej spokojnosti. Nevzdávajte sa. 

Teším sa na vašu spätnú väzbu: