Odborníci varujú pred týmito potravinami: Snažte sa im za každú cenu vyhnúť! Posledné z nich vás najviac prekvapí…

Dnešná doba chŕli jednu priemyselnú potravinu za druhou. Rad odborníkov varuje pred týmito škodlivými potravinami, ktoré nám môžu vyvolať dokonca aj rakovinu. Základom zdravého životného štýlu je jesť zdravé potraviny a konzumovať len také, ktoré sú minimálne spracované a neobsahujú zbytočné prísady. Nižšie vám predkladáme zoznam potravín, ktorým by sme sa mali podľa odborníkov a lekárov vyhnúť za každú cenu.

Paradajky v plechovke
Prebehlo niekoľko štúdií, ktoré varujú pred potravinami v plechovkách. Tie sú totiž ich hlavným problémom. Obsahujú bisfenol-A, syntetický estrogén, ktorý je spojený s reprodukčnými problémami, ochorením srdca, cukrovkou a obezitou. Ideálnou alternatívou sú paradajky v sklenených fľašiach.

Mäso zo zvierat, ktoré sú kŕmené kukuricou
Dobytok vo voľnej prírode žerie trávu, nie kukuričné ​​zrná. Väčšina dnešných poľnohospodárov, pod tlakom a túžbou po väčšom zisku, kŕmi dobytok kukuricou a sójou, pretože je to lacnejšie. Mäso z hovädzieho dobytka kŕmeného trávou obsahuje viac beta-karoténu, vitamínu E, omega-3 mastných kyselín, vápnika, horčíka a draslíka. Tiež obsahuje menej nasýtených tukov. Hoci sa jedná o drahšie mäso, je oveľa chutnejšie a zdravšie.

Popcorn z mikrovlnky
Problém je látka PFOS, chemikálie nájdená v balení mikrovlnného popcornu. Táto látka je spojená s neplodnosťou, problémami s pečeňou a pankreasom. V mikrovlnnej rúre sa tento materiál odparuje a vstupuje do popcornu. Chemikálie sa tak usadia v ľudskom tele aj po mnoho rokov. Na trhu sa však nachádza aj taký popcorn, ktoré môžete pripraviť v rúre alebo na panvici alebo hrnci.

Neorganické zemiaky
Neorganické zemiaky obsahujú herbicídy, pesticídy a fungicídy. Neorganické zemiaky spoznáte tak, že nemôžu naklíčiť. Niektorí si môžu myslieť, že stačí zemiaky umyť, ale chemikálie sú vo vnútri plodu a umývanie nie je riešením. Možnou alternatívou sú organické zemiaky, ktoré neobsahujú vyššie uvedené látky.

Losos z fariem
Rovnako ako nie je prirodzené, že sú kravy kŕmené kukuricou, tak nie je ani prirodzený losos z oplotených fariem a kŕmený sójou. Často navyše bývajú tieto ryby kŕmené hydinovým odpadom alebo dokonca hydrolyzovaným kuracím perím. Losos, ktorý je z farmy, obsahuje karcinogénne látky a je spojený s cukrovkou a obezitou. Alternatívou je losos ulovený vo voľnom prostredí.

Kravské mlieko
Vyhnite sa mlieku z produkcie kráv, ktoré sú podporované rastovými hormónmi, aby urýchlili produkciu mlieka. To vedie k väčšiemu výskytu infekcií a kontaminácii mlieka. Mlieko nie je kvalitné a obsahuje hŕbu zdraviu škodlivých látok, ktoré sú spojené s rakovinou hrubého čreva, prsníka a prostaty.

Alternatívou je čerstvé a organické mlieko.

GMO sója
Jediná sója, ktorá je prijateľná pre ľudskú spotrebu, je fermentovaný sójový bôb. Bohužiaľ, 90% svetovej produkcie sóje je geneticky modifikovaná a spôsobuje dlhodobé zdravotné problémy, v podobe narušenej rovnováhy hormónov, ktorá môže viesť až k rakovine.

Jablká
Zo všetkých neekologických výrobkov obsahujú jablká najvyššiu úroveň pesticídov. Mnohé štúdie súvisiace s týmto problémom poukazujú na spojitosť medzi vznikom rakoviny a Parkinsonovou chorobou.

Hoci sú BIO jablká drahšie, sú oveľa chutnejšie, zdravšie a obsahujú viac vitamínov.

Zdroj