Nie je ráno, ako ráno.

Utorok, 31. Október 2017, 07:59, Zverejnil

Každé ráno počas celého života sa deje tá istá vec. Vstávanie z postele. Mnohí ľudia s tým majú problém a pritom netušia, koľko času môžu stratiť nevhodným ranným rituálom.

Zvoní budík… „ešte 10 minút…“ opäť zvoní budík… „ešte 5 minút…“ Je vám to povedomé? Ak áno, je čas to zmeniť. Takéto naťahovanie spánku je nie len zbytočné, ale hlavne vás oberá o čas. Vytvorte si efektívny ranný rituál a zjednoduší sa vám život.

Príjemné zvonenie. Otravná zvučka budíka dokáže pokaziť náladu hneď zrána. Vstávanie je stresujúce a nepríjemné. Je moderná doba a namiesto starých klasických kovových budíkov používame telefóny. Vyberte si také zvonenie budíka, ktoré vám príjemne rezonuje v ušiach, najlepšie so stúpajúcou hlasitosťou.

Budík položte ďalej od postele. Nenechávajte si budík hneď pri posteli. Hrozí, že ho vypnete a budete spať ďalej. Najlepšie je položiť ho tak, aby ste boli nútení postaviť sa. Telo sa trošku prekrví a vaše zobúdzanie prebehne rýchlejšie.

Opakované zvonenie. Patríte k ľuďom, ktorým jeden budík nestačí? Nastavte si ich viac. Ak máte päť budíkov, v malátnom rannom stave ľahko stratíte prehľad o ich poradí. Môže sa stať, že postupne vypnete všetky a spánok pokračuje. Preto je lepšie mať maximálne tri budíky, pričom posledný s inou, agresívnejšou zvučkou, ktorá vás postaví na nohy. Posledné zvonenie má byť signálom, že je skutočne najvyšší čas vstávať.

Pohár vody. Na nočný stolík si položte večer pohár vody. Telo počas spánku neprijíma tekutiny, preto je potrebné ich doplniť. Navyše, pohár studenej vody vás prebudí.

Prvé kroky do kúpeľne. Postavili ste sa z postele, ale stále sa vám chce spať. Čo teraz? Šup šup k umývadlu a osviežiť si tvár studenou vodou. Oči sa rozlepia a príjemné ochladenie tváre telu jasne naznačí, že už neležíte v teplej posteli. Následne sa môžete trošku rozhýbať, ponaťahovať svaly a chrbticu, čím sa telo prekrví.

Ušetrite čas. Niektoré veci môžeme spraviť už večer, napríklad naliať do kanvice vodu na rannú kávu, pripraviť si šálku. Najmä ženy ušetria veľa času, ak si pripravia oblečenie, ktoré si chcú ráno obliecť. Vyhneme sa tak ranným zmätkom a príprava do práce prebehne bez problémov.

Týmito jednoduchými bodmi si zrýchlite ranné vstávanie a začiatok vášho dňa bude príjemnejší.

Blog pripravila naša spolupracovníčka Zuzana Valigová.

Volám sa Zuzana Valigová. Absolvovala som štúdium psychológie na UKF v Nitre. Mám za sebou ICF Medzinárodne certifikovaný výcvik koučovania – Biznis koučing: zmysel a techniky koučovania. Zúčastnila som sa viacerých krátkodobých vzdelávacích kurzov z oblasti osobnostného rozvoja, koučovania, skupinovej dynamiky a psychológie. Baví ma vzdelávanie, posúvanie vlastných hraníc a skúšanie nových vecí. Vo voľnom čase sú mojou vášňou motocyklistika a crossfit.

Dostaňte strach definitívne pod kontrolu!

Zistite, ako zvíťaziť nad strachom.Objavte v sebe vnútorného superhrdinu.

Prekonajte strach a dosiahnite vysokú úroveň sebadôvery.