Narodili ste sa v znamení Panna alebo niekoho takého poznáte? Mali by ste vedieť, že je to naozaj záhadné znamenie…

Najviac si rozumie: Býk, Rak, Škorpión a Ryby

Silné a slabé stránky

Silné stránky

Panna je považovaná za najinteligentnejší znak zverokruhu. V skutočnosti je tiež veľmi praktická a prirodzene inteligentná. Panny radi niečo opravujú, a to je dôvod, prečo by sa najlepšie uplatnili ako lekári. Majú talent aj na opravu zlomeného srdca, ega a duše.

Slabé stránky

Najväčšou slabinou Panny je, že žije vo svojom vlastnom citovom svete. Zatiaľ čo sa spolieha na svoju myseľ, ktorá má odpovedať na všetko čo ju zaujíma, môže byť v niektorých situáciách nepochopená. Je totiž veľmi citlivá. krehká a zraniteľná duša. Ďalšou slabosťou tohto znamenia je, že Panny často zabúdajú samy na seba a na svoje potreby a radšej uprednostňujú druhých pred sebou.

Panny vo vzťahoch

Sú medzi veľmi spoľahlivými znakmi, ale v niektorých situáciách môžu byť neľútostné a často sa menia z jednej minúty na druhú. A to je najčastejší dôvod, prečo sa vyskytujú konflikty. Preto Panna by si mala vybrať partnera, ktorý je vnímavý a akceptuje jej výkyvy. Akonáhle sa Panna zamiluje, urobí všetko čo môže pre svoju polovicu, len aby sa cítila dobre a nenechá si ju ujsť. Niekedy však toto úsilie môže byť príliš obmedzené. Ale ak chápe potreby a hranice osoby, malo by to byť v poriadku.

Panna ako partner

Panny sú veľmi starostliví partneri a často majú pocit, že až príliš priliehajú k svojmu partnerovi. Majú tiež potrebu neustále kontrolovať svojho partnera. Avšak táto kontrola je založená len na strachu zo straty milovanej osoby. Na druhej strane Panna je veľmi rozumná osoba, ktorá dokáže akceptovať všetko, čo by partnerovi vadilo a prispôsobiť sa partnerovi nie je pre ňu žiadnu problém.

Panna ako rodič

Budú zodpovedne vychovávať svoje deti a pristupovať k nim s určitým množstvom inteligencie. Snažia sa taktiež pristupovať k svojim deťom vždy racionálne, a nenechajú sa ovládnuť zlou náladou. Samozrejme prílišná opatrnosť môže v istých situáciách pôsobiť až chladne, preto by Panny mali pochopiť, že emocionálne prejavy sú v rodine viac než vítané. Panny milujú disciplínu a poriadok a rovnako to očakávajú od svojich detí.

Panna ako dieťa

Panny ako deti sú oveľa citlivejšie než sa môže na prvý pohľad zdať. Dieťa Panna je veľmi zvedavé a na druhej strane veľmi samostatné. Od narodenia sú tieto deti poslušné, skromné a zraniteľné. Rodič by im mal určiť činnosti, ktoré by v domácnosti mali vykonávať a chváliť ich, keď sa im niečo nevydarí, pretože často majú pocit, že neodviedli dobrú prácu.

Láska a intimita

Pokiaľ existuje vec, ktorú Panna nedokáže v partnerskom vzťahu prijať, tak je to nečestné správanie. Panny nie sú zemské znamenia, preto pokiaľ majú dostatok emocionálnych prejavov, bývajú vo vzťahoch stabilné a nemajú potrebu niečo meniť. Takisto potrebujú od svojho partnera cítiť plnú podporu vo všetkom čo robia. Panny majú však zo začiatku problém si nájsť partnera, pretože sú to veľmi plaché duše, ktoré sa nedokážu ihneď naplno otvoriť a niekomu veriť.

Kariéra

Panna disponuje analytickým myslením a vysokým pracovným nasadením. Ako už bolo napísané na začiatku, má takisto sklony všetko rozbité opravovať a to platí aj o vzťahoch na pracovisku. Panny by mohli byť skvelými programátormi, liečiteľmi, lekármi a analytikmi. Niekedy však nedokážu oceniť sami seba a nemajú dostatok motivácie ako pokračovať ďalej. Keď však nájdu prácu, ktorá ich bude napĺňať a baviť, sú schopné sa vyšplhať až na vedúcu pozíciu. Sú to prirodzene inteligentné osoby, ktoré nemajú problém s nikým vychádzať.

Pozitvne vlastnosti

  • Panny sú inteligentné osoby, ktoré dokážu ísť až do hĺbky problémy aby ho vyriešili.
  • Sú zo všetkých znamení najpraktickejšie. Majú pocit, že musia všetko urovnať a pletú sa to všetkého, čo v niektorých prípadoch môže byť skôr negatívna vlastnoť.
  • Panna je verný priateľ aj partner, na ktorého je možné sa vždy spoľahnúť.

Negativne vlastnosti

  • Skromnosť, čo je všeobecne považované ako pozitívna črta, je v prípade Panny skôr negatívna, pretože im často chýba sebavedomie. Viac by si mali uvedomovať svoju hodnotu.
  • Keď sa pre niečo nadchnú, vedia byť doslova posadnuté a len ťažko sa niečoho vzdávajú.
  • Nedokážu príliš prejavovať svoje city a z nedostatku emocionálneho uspokojenia začnú na sebe a svojom okolí hľadať chyby.

Ako porozumieť Panne?

Panna patrí medzi znamenia, ktoré sú veľmi náročné na pochopenie. Bývajú často uzavreté a emocionálne neschopné prejavovať city. Mali by si k sebe nájsť niekoho, kto ich naučí ako si užívať život, žiť ho naplno a prestať určité veci príliš riešiť. Pokiaľ chcete aby po vašom boku bola Panna šťastná, musíte jej dať kúsok lásky a ukázať jej, že svet nie je len čiernobiely ale je plný farieb a dobrodružstiev.

Zdroj: jenzeny.cz

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia