Nakopnite svoju „vnútornú silu“ a odkopnite „slabú vôľu“

Streda, 01. August 2013, 23:56, Zverejnil

“Neexistuje nič,

čo by vás mohlo zastaviť na ceste za vašimi snami,

okrem vás samotných a vašich hlúpych výhovoriek”

 24-4-1440388

Prebuďte už konečne svoju vnútornú silu a začnite so svojim životom niečo robiť, zoberte ho do vlastných rúk a premeňte sny na skutočnosť. Alebo máte v pláne len  sedieť vo svojej komfortnej zóne, nadávať na celý svet, obviňovať všetkých a všetko z vášho neúspechu a vyčkávať, kým sa vám prihodí nejaká budúcnosť? Tak ako existuje vnútorná sila, existuje aj jej opak, slabá vôľa, ktorá miluje surfovanie po internete, posedávanie pred televízorom, rutinu, posúvanie budíka o päť minút, výhovorky, obviňovanie iných, vyhýbanie sa konfrontáciám atď.

Ak sa niekedy cítite unudení životom, alebo ak máte pocit, že stojíte a prešľapujete na mieste, tak za to nemôže kríza, ani váš šéf či ktokoľvek iný. Skutočným dôvodom ste vy sami. Vy ste tí, ktorí si stanovujú cestu. Vy rozhodujete o tom, či niečo budete robiť a teda riskovať, alebo radšej ostanete sedieť v bezpečí svojej komfortnej zóny. Ak si myslíte, že niečo nedokážete, tak to naozaj nedokážete. Uvedomte si, že vaše najväčšie obmedzenia neležia mimo vás, ale vo vnútri, vo vašom spôsobe myslenia. To, čo vás drží na mieste, sú vaše pocity. Sú obsiahnuté vo vašich vlastných obmedzujúcich presvedčeniach.Všetko, čo ste kedy vo svojom živote chceli dosiahnuť, máte vo svojich rukách.

24-3-5216874 

„Neexistuje lepšia chvíľa, ako je práve teraz na to,

aby ste získali lepšie šance na úspech.

Nie zajtra, ani o týždeň či budúci tok.

Začnite konať okamžite. „

Je to vaše rozhodnutie, čo so svojim životom urobíte. Slabá vôľa vás bude držať tam, kde ste, kým vaša vnútorná sila vám pomôže pohnúť sa vpred. Každý deň sa budete musieť rozhodnúť, či ostanete v istote a pohodlí, alebo opustíte vašu komfortnú zónu, prekonáte svoju lenivosť a strach a začnete sa posúvať vpred. Jediné, čo musíte urobiť na to, aby ste sa pohli vpred, je nájsť v sebe vnútornú silu a priviesť ju k životu.

Alebo vám viac vyhovuje donekonečna vypínať budík a posúvať ho o päť minút? V momente, keď budík vypnete, vaša vnútorná sila sa vzdá. Vaše sny a túžby však vašu vnútornú silu potrebujú. Nepoddávajte sa slabej vôli, neprešľapujte na jednom mieste. Ak chcete od života viac, musíte sa o to sami pričiniť. Nikto iný to za vás neurobí. Musíte sa prinútiť, prekonať strach a pohnúť sa smerom dopredu.

Čo môžete urobiť na úvod procesu:

  1. Rozhodnite sa, že zapracujete na objavení a nakopnutí vašej vnútorne sily.
  2. Priznajte si, že sa váš život neuberá tým správnym smerom, že stojíte a prešľapujete na mieste. A rozhodnite sa, že sa pohnete z tohto miesta dopredu.
  3. Vyhoďte zo svojho slovníka otrepané a trápne frázy: „Nemám čas.“, „Nemôžem.“, „Nedokážem to.“ a im podobné.
  4. Zaviažte sa, že už nikdy nebudete vypínať budík a posúvať ho o päť minút.
  5. Prestaňte sa vyhovárať na nedostatok času, peňazí alebo iné veci, ktoré sa vám dostávajú do cesty a podkopávajú vašu sebadôveru.  
  6. Ujasnite si, kam sa chcete pohnúť. Ktoré sny a túžby chcete premeniť na realitu?
  7. Prekonajte strach.
  8. Prinúťte sa robiť aj veci, ktoré nechcete, ale o ktorých viete, že sú nevyhnutné na to, aby ste sa pohli dopredu. Aktivita je kľúčom k úspechu.

 24-5-3004546

„Najväčšou prekážkou medzi vami a životom, o akom snívate,

ste VY SAMI“

Teším sa na vašu spätnú väzbu: .