Najlepšia detská izba – ako vyzerá?

destk-300x199-3943692

Každý rodič sa snaží, aby sa jeho potomok v detskej izbe nielen cítil dobre, ale v nej aj našiel všetko, čo potrebuje. Tento prienik medzi praktickosťou a krásou sa však niekedy dosahuje ťažko. Častokrát majú totiž mama s otcom o detskej izbe úplne inú predstavu, než ich ratolesť. Ako ju zariadiť tak, aby boli spokojní všetci?

Spýtajte sa vášho dieťaťa

Najlepším spôsobom, ako zaistiť, aby sa vašej dcére či synovi nové kráľovstvo páčilo, je spýtať sa na ich názor a túžby. Výskumy preukázali, že harmonické prostredie vplýva aj na zvýšenie koncentrácie pri učení sa. Opýtajte sa, aké farby má váš potomok najradšej. Má nejakého obľúbeného speváka, herečku alebo rozprávku?

Uprednostnite nadčasovosť

Už poznáte sny vášho dieťaťa, teraz by to chcelo skĺbiť ich s praktickými požiadavkami na detskú izbu. Šetrite vašu peňaženku a vyberte nadčasový nábytok s jednoduchším dizajnom. Kým škôlkar bude z postele v tvare auta nadšený, staršiemu školákovi sa už páčiť nemusí. Vyhnite sa častému vymieňaniu zariadenia a namiesto nábytku nechajte svoju kreativitu pracovať na doplnkoch.

Vyzdobte steny plagátmi obľúbených hrdinov vášho dieťaťa, vankúš a periny oblečte do rozprávkových obliečok, položte doprostred izby veselý koberec. Efekt dosiahnete detailmi. Pozrite sa na mt-nabytok.sk a vyberte si skvelé nadčasové izbové zostavy, ktoré bude vaše dieťa zbožňovať mnoho rokov.

Pamätajte na úložný priestor

Jedna z vecí, na ktoré rozhodne nezabúdajte je úložný priestor. Hračky, knihy, oblečenie, neskôr zošity – to všetko musíte nejako rozumne uskladniť. Čím menšia izba, tým kreatívnejší musíte byť. Šatníková skriňa, knižnica a zopár poličiek je nutnosť. Veľmi praktické sú tiež postele s úložným priestorom, vďaka ktorým získate mnoho miesta na skladovanie.

Posvieťte si na deti

Zlatým klincom zariaďovania je osvetlenie. Kým sú deti malé, centrálne stropné svietidlo im bohato stačí, pre školákov je už nedostatočné. Svetlo by pri písaní a čítaní malo dopadať buď priamo spredu, alebo z opačného boku, než je ruka, ktorou vaša ratolesť píše. To znamená u ľavákov sprava a u pravákov zľava.

Kvalitná stolná lampa na správnej strane písacieho stola je nevyhnutná podmienka pre zdravé oči vášho syna či dcéry. Centrálne stropné svietidlo pre písanie a čítanie nie je dostačujúce – školák si pri týchto činnostiach cloní buď vlastným telom, alebo knihou. Investujte do stolnej lampy s dostatočne silnou žiarovkou.

Pustite sa do zariaďovania najlepšej detskej izby. Nemusíte obchádzať všetky obchody v meste, v dnešnej dobe už môžete nakupovať z domu. Prečítajte si o tom viac a ušetrite svoj drahocenný čas, ktorý venujte radšej svojej rodine.

TIP: Tu je niekoľko tipov na nápady na najlepšiu detskú oslavu – výzdoba, program aj jedlo.