Mini skater s LoowFAT KIDS

June 20, 2016 by Tomas Blaskovic

A je to konečne tu! Naša obľúbená šiltovka v hlavnej úlohe od česko-slovenskej značky LoowFAT KIDS, ktorú ste už určite zazreli u nás na blogu viackrát, lebo ak dám Alexovi na výber, akú šiltku si prosí je to práve ona. Náš tato už má hlavu v smútku, či nemáme inú šiltovku, teda dobre vie, že ich máme viac ako dosť, ale táto je proste naj.

Dokonca ju objednal on sám, keď sme boli s Alexom ešte v nemocnici, práve vtedy predstavili novú kolekciu. Prišla zabalená v krásnom papieri s panda potlačou, kartičkou na návrh vlastného trička a nálepkou, čo zákazníka vždy poteší.

Keďže stále u nás na blogu prebieha predstavovanie slovenských výrobcov, zaradili sme tam práve aj LoowFAT KIDS, aj keď sa neradí iba medzi slovenskú produkciu. Ich dizajn je unikátny, odvážny, zároveň neodolateľný pre nás rodičov, nevenujú sa iba detskej móde, začali vlastne úplne inak a to výrobou pre dospelákov, neskôr nás potešili krásnymi kolekciami pre deti. Musím priznať, že šiltovka bola prvá vec, ktorú sme si u nich kúpili, lebo určite viete, ako je to u mňa a online predajom.

Nie len šiltovka je od nich, tričko je možno ešte viac do očí bijúce, hlavne ak je ešte aj v ružovej farbe je neodolateľné, pritom ja najviac milujem čiernu a bielu, ale práve ružová oživila Alexov outfit, ktorý sme boli fotiť v mini skate parku. Toľko nadávok, koľko som počula za možno 30min, som asi nepočula za celý život.

Mladí chalani, možno tak základná škola sa prebiehali jeden za druhým, ktorý vie nadávať lepšie. Ako sme prichádzali, nechápavo pozerali, čo za mini dieťa prišlo na ich rajón a boli v nemom úžase. Alex bol ako skúsený skater, ktorý presne vedel hneď čo robiť, dostal svoj prvý skate, bez ktorého dnes asi ani nepôjde spať.

Veľmi mu to pristalo, ale nevime či za chvíľu neoľutuje kúpu, lebo odchod z ihriska bol tragický a samozrejme nemal absolútne zábrany sa spúšťať dole brehmi, keby mu dovolíme ide všade kam chalani. Veľmi sa mu páčili, nič mu neuniklo, pozorne ich sledoval a tešil sa ich výkonom. My sme zase sledovali jeho, bola to obrovská radosť a nezabudnuteľný zážitok. 

Ak sa nemýlim za značkou stojí hlavne p. Zuzana s manželom, ktorí hovoria, že ich „značka LoowFAT vznikla v roku 2011, kedy sme založili jeden z prvých street wearových labelov u nás. Zakladáme si v prvom rade na kvalitnom spracovaní a lokálnej výrobe. Názov LoowFAT je odvodený od slova “lowfat” nízkotučný. Žiadny skrytý význam však za ním nie je.

Máme radi poctivé, kvalitné a tučné veci. V roku 2015 vznikol ku značke jeho mladší súrodenec LoowFAT KIDS, čo je línia venovaná streetwear oblečeniu pre deti vo veku od 1 do 6 rokov.

Máme dvoch synov a tak nás poháňa snaha o vytváranie štýlu pre deti, ktorý bude iný ako klasická detská konfekcia, ľahko rozpoznateľný, výrazný ale zároveň detský, hravý a milý. Symbolom je zvieratko panda, ktoré využívame stále v inej forme a dizajne. Oblečenie je určené pre odvážne deti deti vytrvalé, smelé, temperamentné, dobrodružné a nebojácne. K ním patrí aj odvážne oblečenie, ktoré vytŕča z davu.