Majte otvorené oči, aby ste neprehliadli žiadnu príležitosť

Pondelok, 06. Máj 2013, 23:07, Zverejnil

„Je lepšie byť pripravený na príležitosť a nemať ju,

ako príležitosť mať a nebyť na ňu pripravený.

(Whitney Young)

 multi-level-marketing-opportunities-3739563 

V mojom poslednom príspevku som písal o tom, aké je dôležité neustále na sebe pracovať, posúvať sa, získavať nové vedomosti, schopnosti a zručnosti. Nabádal som vás na to, aby ste si za cieľ dali neustále zlepšovanie sa, aby ste sa denne sami seba pýtali: „Ako sa môžem zlepšiť dnes? Čo môžem dnes urobiť lepšie ako predtým?“ A aby ste sa zaviazali k tomu, že sa každý deň naučíte niečo nové, že sa v niečom zdokonalíte. A prečo je to také dôležité? Presne preto, aby ste boli pripravení, keď okolo vás „prejde“ príležitosť.

Napoleon Hill raz povedal, že príležitosť je vo svojej podstate neuveriteľne prefíkaná, objaví sa vždy v inej podobe a z iného smeru, ako ju očakávamePríležitosti sú všade, ale nie každý z nás ich vidí. Ak nie ste ostražití a všímaví, môžete prekráčať tesne popri nejakej príležitosti a vôbec ju nezbadáte. Čím ste ostražitejší, tým väčšia je pravdepodobnosť, že si uvedomíte príležitosť a situácie, ktoré budete môcť využiť vo svoj prospech.

Všímajte si veci, nad ktorými sa iní ľudia ani na chvíľu nepozastavia. Všímajte si veci, nad ktorými iní ľudia mávnu rukou. Naučte sa hľadať príležitosti aj tam, kde by ich iní nehľadali. Keď sa vám príležitosť „pripletie“ do cesty, hľadajte súvislosti medzi tým, čo vidíte teraz a čo by ste mohli vidieť v budúcnosti, keby ste sa jej chopili.

Existuje mnoho milionárov, ktorí mali na začiatku iba obmedzenú úroveň vzdelania a žiadne obchodné skúsenosti. Mali však spoločnú jednu vlastnosť, a to schopnosť rýchlo konať, keď okolo nich prechádzala príležitosť. Čím rýchlejšie sa hýbete, tým viac skúsenosti získate a tým viac príležitostí uvidíte. Čím viac vecí v živote vyskúšate, tým väčšia je pravdepodobnosť, že skúsite tú správnu vec. Čím viac krokov podniknete, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa vám prihodí to, čo ostatní nazývajú šťastím.

„Úspech záleží na tom,

ako zareagujeme na neočakávané príležitosti.

(Ross Perot)

Udržiavajte sa v neustálom pohybe. Každý deň urobte niečo, čo vás posunie bližšie k vašim cieľom.  Rozbehnite sa a potom sa už nezastavujte. Všetci úspešní ľudia sa pohybujú a konajú rýchlo, neotáľajú a zbytočne nevyčkávajú. Konajú. Osvojujte si nové zručnosti a vedomosti. O to jednoduchšie sa vám podarí rozpoznať príležitosť, keď sa tu „zrazu“ objaví.

Príležitosť nás nevyhľadáva, my ju musíme nájsť. Vezmite „príležitosti“ do svojich vlastných rúk. Buďte iniciatívni. Prevezmite v každej situácii zodpovednosť a začnite konať, keď vidíte, že je potrebné niečo urobiť. Buďte proaktívni, iniciatívne vyhľadávajte možnosti a príležitosti. A čo to vlastne znamená vziať iniciatívu do svojich rúk? Nečakať, že sa vám niečo prihodí samé od seba, ale naopak si budúcnosť vytvárať. Znamená tozariskovať, vyskúšať niečo nové, opustiť bezpečnú zónu svojho pohodlia.

Ak teda máte jasno v tom, čo chcete dosiahnuť a máte vytvorený plán na realizáciu, buďte v strehu, aby ste dokázali rozpoznať každú príležitosť. Stačí si len uvedomiť, že každá prekážka alebo zavedenie iným smerom, ako čakáte, môže v sebe ukrývať ďalšiu príležitosťKeď narazíte na neúspech alebo „smolu“, pokúste sa na tejto situácii nájsť päť možných výhod.

A buďte dôslední a vytrvalí. Bez týchto dvoch vlastností sa skvelých výsledkov nedočkáte. Tu je ešte jeden pohľad: pokiaľ za niečím idete a odvediete kus dobrej roboty, pritiahnete pozornosť špičkových ľudí a tí vám ponúknu nové príležitosti.

Nevzdávajte sa. Choďte ďalej. Pokračujte. Príležitosť sa často ukrýva za rohom. Pre tých, ktorí sa neplánujú vzdať.

 

 www.coach4you.sk a začnite každý deň dávkou motivácie a inšpirácie.