Je dôležité, s akými ľuďmi trávite najviac času

Utorok, 04. Jún 2013, 19:14, Zverejnil

 Sú ľudia, ktorí vstúpia do nášho života a takmer súčasne z neho aj zmiznú.

Sú ale takí, ktorí zostanú a zanechajú v našom srdci a duši takú stopu,

že nás to navždy zmení.

(Neznámy autor) 

cast-of-the-ever-successful-friends1-5002845 

Jim Rohn raz povedal, že sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času.A ja s ním absolútne súhlasím a rozvádzam túto myšlienku ďalej – naše príjmy, myšlienky, postoje, názory a životný štýl sú priemerom týchto piatich ľudí. Keď sa obklopíme ľuďmi stojacimi na vrchole, raz sa staneme jednými z nich. Žiaľ, funguje to aj naopak. Stávate sa podobným tým ľuďom, s ktorými trávite najviac času. Ľudia okolo vás majú mimoriadny vplyv na vašu osobnosť, názory, ciele a všetko, čo dosiahnete.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kto sú ľudia, s ktorými sa najčastejšie stretávate? Urobte si inventúru ľudí, ktorým venujete najviac času a zistite, či sú to motory, ktoré vás poháňajú alebo kotvy, ktoré vás ťahajú ku dnu. Napíšte si zoznam všetkých ľudí, s ktorými trávite čas pravidelne a často. Ku každému človeku, ktorý je optimistický, pozitívny a máte pocit, že vás obohacuje, povzbudzuje vo vašom raste a dodáva energiu, napíšte znamienko plus (+) . K ľuďom, v ktorých spoločnosti sa necítite dobre, sú negatívni a otravní, neustále sa sťažujú, na všetko nadávajú, obviňujú iných zo svojej situácie, odsudzujú a hodnotia a šíria negatívnu klímu, napíšte znamienko mínus (-).

Zistite, koľko času trávite s osobami, pri ktorých je znamienko mínus a porozmýšľajte, ako znížiť tento čas na nevyhnutné minimum. A ak je to možné, prestaňte s nimi úplne tráviť čas. Nehovorím o niekom, kto má vážny problém a potrebuje pomoc, ale o chronických sťažovateľov, ktorí na vás s radosťou prenášajú to negatívne.

„Stýkajte sa s ľuďmi, ktorí premýšľajú a budete viac premýšľať.

Stýkajte sa s víťazmi a dosiahnete viac víťazstiev.

Stýkajte sa s tlupou sťažujúcich sa nešťastníkov

a bude z vás sťažujúci sa nešťastník.“

Vedome sa snažte obklopovať sa pozitívnymi, optimistickými a prajnými ľuďmi. Venujte svoj čas ľuďom, ktorí sú vám na ceste za cieľmi oporou a podporou. Venujte ho ľuďom,ktorí pri vás budú stáťbudú ochotní zapojiť sa do vášho života a nedovolia vám, aby ste sa vzdali. Ľuďom, ktorí si veria, ktorí veria vám, ktorí vás povzbudia dajú vám úprimnú spätnú väzbu. Ak sa vznášate s orlami, budete sa cítiť a myslieť ako orol. Venujte čas bojovníkom, ktorí berú život do svojich vlastných rúk.

Vyhýbajte sa negatívnym ľuďom a ľuďom, ktorí sa donekonečna sťažujú, ktorí nedokážu prevziať zodpovednosť za svoje postoje a činy a obviňujú zo svojho neúspechu celý svet. Ľuďom, ktorí čakajú v klietke strachu a obáv, až sa im nejaká budúcnosť prihodí. Nedovoľte iným negatívnym ľuďom, aby vám určovali, ako sa budete cítiť. Ak vás niekto neustále brzdí, utekajte od neho preč.

Nevytvárajte si žiadne neužitočné známosti.

Pokojne buďte sebeckí pokiaľ ide o ľudí,

s ktorými budete pracovať a tráviť voľný čas.“

(Barón De Rotschild)

 

 www.coach4you.sk a začnite každý deň dávkou motivácie a inšpirácie, ktorú vám zašlem na váš mail.