Vďaka I Can Academy mám motiváciu byť vďačná

Každý deň je pre mňa výnimočným. Všetky spomienky si zodpovedne zapisujem do diára, ktorý mi nielenže robí spoločnosť, ale motivuje ma ísť ďalej!

Človek je v každom smere jedinečný. Jeho osobnosť je tvorená duševným a fyzickým celkom, ktoré podliehajú dedičnosti a vonkajšiemu prostrediu. Pokiaľ časť našej osobnosti nie je šťastná, niečo nie je v poriadku a treba s tým niečo urobiť.

Ľudia sa vždy radi motivovali. Či už na to využívali príslovia a porekadlá zo života alebo rôzne citáty. Učilo nás to overeným životným skúsenostiam a každý deň sa stával výnimočným.

Vďačnosť za všedné i nevšedné veci je pre našu osobnosť obohacujúca a posilňuje ju. Viete, za čo ste vďační? Už ste sa dnes poďakovali?

Firma I Can Academy prináša ľuďom mnoho motivujúcich možností, ako sa poďakovať, ako byť sebavedomý, ako ísť ďalej, ako zvládať ťažké dni. Už som mala možnosť vyskúšať si školský motivačný diár či motivačný diár. Mojim posledným úlovkom je kniha 101 dní vďačnosti. Ale vezmime to všetko po porade.

Školský motivačný diár 2016/2017

Dnes si môžete zakúpiť už novú verziu na ďalší školský rok. Keďže momentálne pracujem popri škole sedem rokov, je pre mňa nesmierne dôležité si všetko naplánovať a motivovať sa do ďalších dní.

Niekedy môj deň vyzerá nasledovne. Ráno vstanem, pripravím sa, pred siedmou vyjdem z domu, do druhej som na prednáškach, a potom idem do desiatej večer do práce. A takto to pokračuje stále dookola.

Práve vďaka tomu, ako som si rozpisovala svoj zoznam povinností a plánov, svoje známky, svoje pracovné zmeny som si povedala, že niečo robím zle.

V mojom živote nastala zmena a ja som sa rozhodla odísť z práce a vytvoriť si niečo vlastné. Nevravím, že je to vďaka diáru, ale aj vďaka nemu som začala cítiť intenzívnejší pocit, že to zvládnem a že na to mám!

A prečo? Pretože som blázon, čo si myslí, že môže zmeniť svet. Najlepšie je, že ho naozaj zmením. Minimálne ten vlastný.

Motivačný diár 2017

Tento motivačný diár je druhý v poradí, ktorý som mala možnosť držať v rukách od I Can Academy.  A nielen držať v rukách, ale aj používať. V diári môžeme vidieť iné usporiadanie dní a kampaní, ktoré ponúka svojmu vlastníkovi. Niet sa čo čudovať, má inú cieľovú skupinu.

Okrem motivačných citátov a cvičení ma veľmi milo potešili aj mesačné zhodnotenia, kde mám možnosť sa zamyslieť nad všetkým, čo som prežila.

Každá chvíľa je jedinečná, pretože už sa nikdy nezopakuje, nech by sme sa sebemenšie o to snažili. Aj vďaka motivačnému diáru mám možnosť obzrieť sa za nimi späť a zapamätať si ich a nielen to. Mám možnosť neustále sa zlepšovať a napredovať.

Kedysi som si myslela, že ak ľuďom pomôžem, pomôžu aj oni mne. Vďaka cennej lekcií bývalej kamarátky som sa však naučila jediné. Ak si nepomôžem sama, nepomôže mi nikto. Dnes viem, že toto by pravý kamarát neurobil. Preto som dovolila diáru vstúpiť do môjho srdca a stal sa súčasťou mojich dní.

Zhodnotenie diárov všeobecne

Diáre obsahujú niekoľko zobrazení roka, ktorý nás čaká. Či už detailne alebo len formou ročného plánovača. Nie sú príliš hrubé a ich rozmer je vyhovujúci – presne do ruky.  Oba obsahujú textilnú záložku, aby sme sa vždy vedeli vrátiť ku konkrétnej strane.

Každý mesiac je oddelený inou myšlienkou, cvičením alebo aktivitou, ktorú by mal vlastník absolvovať. Kto by nevedel, ako zaobchádzať s diárom, hneď na začiatku oba diáre obsahujú predslov od autorov diára, ktorí približujú jeho používanie a aj cieľ.

Čo by som mohla vytknúť je to, že do diára si často odkladám rôzne lístočky alebo kartičky. Ani jeden zo spomínaných kúskov neobsahoval na ne púzdro či založenie a často sa mi stávalo, že jednoducho vypadli.

Osobne mám rada na diároch aj gumičku, aby som upevnila ich väzbu. Pokiaľ som ich nemala v batohu správne uložené prípadne vložené v knihách, často sa mi otvárali a krčili strany.

Nesmieme však zabudnúť na to, že oba sú výnimočné, pretože pomáhajú dosiahnuť naše ciele a to je ich hlavnou úlohou.

Je nový deň a ja som opäť vďačná

Posledným kúskom, ktorý mám od I Can Academy je zápisník 101 dní vďačnosti. 101 každý deň ďakujem a nielen to. Svoju vďaku píšem na papier a vďaka tomu ju viac prežívam. Zápisník ma nerobí šťastnou, ale pomáha mi k tomu, aby som si to lepšie uvedomovala.

Na začiatku sa opäť stretávame s návodom na použitie a cieľom zápisníka. Tento krát sa za našu vďačnosť budeme odmeňovať. Odmeny po rôznych intervaloch si už na začiatku vypíšeme. Čím viac sú špecifickejšie, tým sme úlohu viac splnili.

Po oboznámení sa so zápisníkom môžeme začať našich 101 vďačných dní, kedy sa zamyslíme najprv nad citátom, poďakujeme a uvedomíme si, čo je pre nás dôležité. Okrem toho, že si naše vďačnosti myslíme, ich napíšeme, ale aj vidíme v našej mysli.

Čím viac ich zhmotníme, tým rýchlejšie a intenzívnejšie sa stanú realitou. Aj vy to poznáte?

Potom sa k diáru opäť vraciame večer, kedy zhodnotíme, ktoré situácie nám urobili radosť a vyprázdnime myseľ od negatívnych vplyvov či strachov.

Ja už mám za sebou viac ako 5 dní. Mojou odmenou bol výlet s rodinou na nové miesto. Odmena, ktorú som si stanovila bola pre mňa motivujúca a posilnila ma aj na ďalšie dni. Nie je zložité ďakovať.

Ale je zložité v tom vytrvať a odohnať zlé myšlienky. Pokiaľ to zvládnem, opäť sa budem po 20 dni odmeňovať – novou zaujímavou knihou :)!

Čo sa mi na zápisníku 101 dní vďačnosti páči?

 • opäť skvelý dizajn a veľkosť – priamo do ruky,
 • čím viac ho používam, tým viac z neho môžem vyťažiť maximum a odhaliť na prvý pohľad skryté veci,
 • textilná záložka pre lepšiu orientáciu,
 • odmeňovanie,
 • motivačné citáty,
 • návod na použitie,
 • poznámky na konci zápisníka,
 • dni, o ktorých píšem, si môžem sama určiť. Nie sú presne stanovené.

Čo by som na zápisníku 101 dní vďačnosti zmenila alebo upravila?

 • opäť tu chýba fixná gumička z vonkajšej strany,
 • diár obsahuje predpísané šablóny iba na vďaku – absentujú mi tu iné cvičenia alebo aktivity,
 • len 101 dní. A čo potom?

Slová na záver

Budem možno trochu sentimentálna, ale dovoľte mi, aby som citovala Arthura C. Clarka: „Jediný spôsob nájdenia limitov možného je tým, že pôjdeme až za hranice do nemožného.“ Pokiaľ siahnete po zápisníku 101 dní vďačnosti alebo diároch či iných produktov od I Can Academy, nezabudnite, že všetko čo urobíte pre lepšie dni je hlavne vo vás.

Žiaden diár vám k tomu nepomôže, ani za vás nič navyše neurobí. Môže vám ukázať, že aj vy ste silnejší.

Ak však chcete, aby vaše dni boli iné a vždy si radi niečo zapisujete, neváhala by som. Každý deň je pre mňa výnimočný. Zapíšem si, čo výnimočné som prežila, poďakujem sa a potom spomínam.