Fit s fit receptami

fit-s-fit-receptami-2

Ak chceme zdravo papať, dnes už nie je žiadny problém nájsť nejaký fajný recept. Na internete je tááákato kopa receptov, nič sa však nevyrovná kuchárke. Mať niečo hmatateľné, v rukách, listovať si, poznačiť si, krásne fotky a všetky recepty po kope, žiadne hľadanie. Samozrejme, všetko napísané odborníkmi, ktorí sa v tom vyznajú.

Pred nejakou dobou sa mi do rúk dostali knihy od fitrecepty.skkonkrétne Fit recepty 1., Fit recepty 3. a FIT diár. Už si ani dobre nepamätám, kedy som naposledy v rukách držala kuchárku, väčšinou ak idem variť niečo, čo neviem variť, len hodím do google názov a nejaký recept mi hneď vyhodí. So zdravšími receptmi je to už bohužiaľ trošku horšie a keď vám ešte napríklad nechutí klasická zelenina ako brokolica, špenát, karfiol / ako mne /. Aj keď zelenina sa dá použiť tiež v receptoch, ktoré sú mimoriadne chutné a cuketové muffiny s čokoládou nie sú žiadnou výnimkou.

Mať vždy po ruke recepty, listovať si v nich, značiť si užitočné informácie je niekedy naozaj super.

Prečo práve knihy od fitrecepty?

Kniha Fitrecepty 1.diel obsahuje 95% receptov bez múky, 100% bez rafinového cukru, s vyšším obsahom bielkovín a nižším obsahom sacharidov. Samozrejmosť je, že všetky recepty sú s nutričnými hodnotami.

V knihe sa nachádzajú rôzne recepty od raňajok, cez jedlá s mäsom a bez až dezerty, ktoré sú zdravé, ale aj si budete na nich pochutnávať. V knihe Fit recepty 3.diel, môžeme nájsť ďalšie, viac ako 100 receptov, ktoré majú vlastnosti ako v prvom dieli. Opäť raňajkové aj dezertné recepty. Oceňujem najmä pekný dizajn, krásne fotografie a praktickú väzbu, ktoré je super pri varení.

V ponuke nájdete aj Fit diár, ktorý ma zaujímal najviac. Jeden takýto už mám doma, ale od americkej autorky, ktorá je plná ilustrácií. Tento diár je niečo iné a pomôže vám s celkovou organizáciou. Je skôr tabuľkový. Ak sa chcete cvičeniu naozaj venovať, alebo sa chcete do toho naozaj oprieť, alebo ak ste ten typ človeka, ktorý musí mať všetko zapísané, zaznačené, tak tento diár je presne pre vás.

Obsahuje toľko stránok, že si v ňom môžete zapísať naozaj všetko. Diár vám vydrží až na pol roka! Máte možnosť si tu naplánovať cvičenie na celý mesiac, týždeň i deň. Každý deň si zaznačiť jedlo do úplných detailov. Motivovať vás budú aj citáty o živote, tipy i zapisovanie progressu.

Naozaj diár, do ktorého si môžete všetko zapisovať a nemusíte mať niekoľko diárov napr. na jedálniček, cvičenie atď. Ak vás zaujala nejaká kniha, na ich stránke si prečítate určite viac a nájdete tam aj fotky priamo z kníh, aby ste mali ako takú predstavu.

Čo vy a kuchárky ?