Emma Chaseová – Zapletený

Opäť vám prinášam tip na sviežu romantiku, ktorá ma chytila na srdce a som zvedavá na ďalšie časti z tejto série.

Zapletený sa ku mne dostal náhodou

K tejto knihe som sa dostala úplnou náhodou. Alebo to bol osud? Pred pár dňami som prechádzala okolo kníhkupectva a všimla som si celkom zaujímavú obálku.

Najprv som názov Zapletený prečítala ako Zateplený, čo by sa ku knihe celkom hodilo, keďže je na obálke príťažlivý muž zakrytý len nejakou červenou prikrývkou (smiech). Čo som ale zistila, v tomto nie som sama.

Do kníhkupectva som sa vrátila včera a dala som tejto knihe šancu. Som veľmi rada, že som to urobila, pretože takto dobrú, romantickú a vášnivú knihu som už dávno nečítala.

Celkom pozitívne referencie mi tiež k tomuto červenému kúsku dala kamarátka, ktorá príbeh trochu dávnejšie čítala v originále. Povedzte mi, priatelia, jednu vec. Toľko prinášame na Slovensko prekladovej literatúry… ako je možné, že tento kúsok sa na náš trh dostal až teraz?

Drew Evans… toto meno si dobre zapamätajte

Príbehom nás sprevádzala hlavná postava. Andrew Evans. Príťažlivý, ambiciózny a inteligentný muž. Svojich kvalít si je samozrejme vedomý a patrične to využíva. Áno, Drew dokáže za jeden týždeň vystriedať až 10 žien. No a práve tento muž stretne v bare ženu, ktorá mu navždy zmení život.

Veľmi som si ho obľúbila. Aj napriek tomu, že každá spisovateľka do príbehu chce zapliesť muža tohto typu, nie vždy jej to pomôže v tom, aby bola kniha obľúbená. Tu to ale dokonale vyšlo.

Najprv Kate považoval za výzvu. Keď ju získa, získa trofej. No postupne prichádzal na to, že je inteligentná, vtipná, krásna a ambiciózna. Ako on v sukni. Cítite vo vzduchu lásku? Nie je to iba náhodná známosť z baru, ale aj kolegyňa. Ibaže Kate je zasnúbená. Viac si už musíte prečítať v knihe.

Po troche „gúglenia“ som zistila, že Zapletený je prvý diel série. Vydavateľstvo Aktuell na svojej facebookovej stránke tvrdí, že sa príbeh ujal a plánujú vydať aj  ďalšie knihy. Je len na vás, či si počkáte na slovenský preklad, alebo nevydržíte ako ja a naobjednávate si české kúsky.

Toto ma niekedy na slovenskom knižnom trhu mrzí… čítané kúsky sú najprv vydané v Česku, a tak čitatelia skôr siahnú po ich výtlačkoch alebo origináloch. Potom sa nečudujem, že dobré knihy zapadnú prachom v skladoch.

Príbeh som prečítala na jedno posedenie

Od knihy som veľa neočakávala, ale na konci som zostala príjemne prekvapená. Na príbeh sme nazerali nielen očami, ale aj mysľou hlavného hrdinu. Čo sa mi však páčilo, že sa nám prihováral. Pýtal sa nás na mnohé veci, mnohé taktiež ozrejmoval.

Niekedy som mu mala chuť dokonca odpovedať (smiech). Práve táto konverzácia s čitateľmi je podľa mňa namieste a niekedy žiadaná. Takže milé žienky, ak chcete vedieť čo sa deje v mysli takéhoto chronického baliča, Drew vám o všetkom povie.

Taktiež sa mi páči, ako bol príbeh vtipný.  Hrdina často narážal na dej mnohých filmov a tie prirovnania, čo na základe nich používal. Často som sa smiala nahlas vo vlaku. Zapletený je príjemná romantická oddychovka, v ktorej prežijeme veľa vášne a erotiky.

Kate mi síce občas liezla riadne na nervy, ale dokážem jej to odpustiť. Niekedy som chápala jej divné správanie vzhľadom na to, že sa v nej bili rôzne emócie.

Niektoré pasáže mi prišli nedokončené alebo veľmi rýchle. Ale myslím, že kniha je hrubá presne tak akurát. Keby autorka pridala kapitoly navyše, nebola by tak super, akou poľa mňa je. Som veľmi zvedavá na pokračovanie. Drew a Kate nám toho ešte majú čo povedať.

Myslím, že táto kniha je pre romantičky, ktoré hľadajú spoločníka na príjemný večer. Ak vám nevadia (alebo vyhľadávate) kvetnaté vášnivé scény, viete, ktorá séria je pre vás tá pravá.

Zapletený je super humorný príbeh, ktorý je síce ako cez kopírak iných romantických knižných alebo filmových príbehov, ale aj tak je v ňom niečo iné a jedinečné.