Dôkaz o tom, ako vysoké dávky vitamínu C ničia rakovinu a ďalšie iné choroby.

5. augusta 2008 sa vo svetovej tlači objavila pre mnohých bezosporu senzačná správa.

Hovorila o tom, ako Americký národný inštitút zdravia v akademickom žurnále Proceedings of the National Academy of Sciences uverejnil štúdie o vplyve vitamínu C na nádorové bunky.

Skúmania okrem iného preukázali, že:

1) Samotná injekcia vysokej dávky vitamínu C môže byť schopná pozastavenia pokročilej rakoviny.

2) Vitamín má schopnosť začať deštruktívnu reťazovú reakciu vo vnútri rakovinovej bunky.

3) Samotná injekcia o polovicu zmenšila nádor mozgu, vaječníkov a pankreasu u myší.

4) Použitá dávka bola 4 gramy (4000 mg) injekčného vitamínu C na kilo hmotnosti (čo by u 70 kilového človeka znamenalo dávku 280 gramov (280 000 mg).

5) Takéto dávky nie je možné prijať zo stravy a ani v tabletách, keďže vitamín C takto musí prejsť tráviacim traktom, cez ktorý sa do krvi vstrebáva len malé množstvo vitamínu C. Taktiež, takéto dávky nie je možne v strave prijať.

6) Myšiam bola najskôr znižená imunita, po čom sa im aplikovali ľudské nádorové bunky, ktoré narástli do objemných nádorov. Tieto boli liečené injekčným vitamínom C, podávaným do žily v brušnej dutine.

7) Rýchlosť rastu nádorov sa spomalila o 41% a váha nádorov sa znížila v priemere o 53% (po jedinej injekcii!), pričom u ostatných myší mali nádory fatálne následky.

8) Vitamín C ničí len nádorové bunky, keďže tieto sú od zdravých odlišné.

9) Vitamín C po styku s nádorovým prostredím (kde je vždy nedostatok kyslíka, ako vieme od nositeľa Nobelovej ceny Dr. Warburga) reaguje ako peroxidová bomba tým, že produkuje vysoké dávky peroxidu vodíka (a teda rapídne okysličuje).

Výskumníci v závere napísali, že tieto klinické štúdie sú prvé, ktoré poskytujú silné základy pre využívanie farmakologického vitamínu C pre liečbu ľudí.

Už včasnejšie štúdie v Marylande poukazovali na to, že vitamín C počas laboratórnych pozorovaní zničil rakovinové bunky.

Treba pripomenúť, že metabolická medicína úspešne využíva vysoké dávky vitamínu C vo forme askorbátu sodného (napríklad 75g, alebo 75.000mg denne počas približne 2 týždňov) už od roku 1970.

Nositeľ Nobelovej ceny Linus Pauling totiž dávno potvrdil účinky vysokých dávok vitamínu C pri rakovine a takmer všetkých chorobách, taktiež tvrdiac, že zdravý človek potrebuje pre udržanie optimálneho zdravia prijať denne 3000 mg askorbátu.

AKÉ BOLI REAKCIE ORTODOXNEJ ONKOLÓGIE?

Len pár dní po zverejnení tohto staronového objavu istá lekárka a výskumníčka organizácie Cancer Research UK (organizácia ÚZKO spolupracujúca s farmaceutickými korporáciami vyrábajúcimi drahé chemoterapeutiká), sa nechala počuť bežnými vyhláseniami typu:

– vysoké dávky narúšajú účinky chemoterapie (poznámka: a hlavne narúšajú tie obrovské zisky farmaceutickej korporácie, kde ma pani doktorka nakúpené svoje akcie),

– je treba urobiť ešte veľa na to, aby sa vitamín C mohol použiť na liečbu (poznámka: a organizácie ako jej, budú horlivo naďalej brániť v snažení vitamínovú liečbu v onkológii aplikovať),

– bolo to predsa skúmané len na myšiach (poznámka: áno, ale dávnejšie to bolo skúmané aj na ľuďoch, napríklad profesorom Linusom Paulingom, spisy o čom zapadli prachom vďaka lobovaniu korporácií vyrábajúcich chémiu, ktorá ľudí zabíja),

– nie sú spoľahlivé dôkazy, že toto funguje (poznámka: dôkazy sú, len ich onkológia, dotovaná firmami, nenávidí a roky ich potláča, aby sa na verejnosť nedostali).

ČO K TOMU DODAŤ?

Rozumný pacient si aj sám uvedomelo zváži, kto hovorí pravdu.

Či ortodoxná medicína, ktorá zavrhuje všetko nechemické, aj keď sú účinky nechemickej liečby potvrdené vedeckými štúdiami, hľadiaca v prvom rade na peniaze a zisk.

Alebo metabolická medicína, ktorá sa neobáva medializácie nových zistení na poli medicínskeho výskumu a ktorej v prvom rade ide o trvalé vyliečenie pacienta.

Pre zaujímavosť najbližšia klinika zaoberajúca sa metabolickou liečbou rakoviny je vo Viedni, vedená doktorom Kroissom.

Zdroj: National Institutes of Health, BBC