Táto úžasná bylinka zabila 98% rakovinových buniek do 16 hodín. Zabíja rakovinu 1000 krát účinnejšie ako…

Vedci z Washingtonskej univerzity už pred 20 rokmi začali skúmať možnosti jej nasadenia pri liečbe rakoviny. Objavili látku artemisinín, izolovanú z paliny ročnej, ktorá podľa vedcov zabíja rakovinové bunky tisíckrát účinnejšie než lieky využívané v súčasnej onkológii. Údajne predstavuje sľubnú nízkonákladovú liečbu rakoviny, keďže je lacná a netreba ju podávať injekčne. Dokonca je vraj špecifickejšia ako tradičná chemoterapia a výborná je hlavne na rakovinu prsníka.

Podľa štúdie publikovanej v magazíne Life Sciences dokázala táto bylinka, používaná v čínskej medicíne, zabiť až 98% buniek rakoviny prsníka za menej ako 16 hodín.Použitie samotnej rastliny viedlo k zníženiu rakoviny prsníka o 28%. Ak sa však skombinovala so železom, výsledok bol neuveriteľných 98%.

Ako dokáže Artemisinin (palina ročná) zneškodniť rakovinu

Palina sa v minulosti považovala za bosorácku bylinu a boli jej často pripisované aj nereálne schopnosti. Zaujímavosťou je, že palinu proti zlým duchom či démonom používali viaceré staré kultúry. V Indii bola zasvätená bohovi Šivovi a tiež sa používala tak ako v Európe proti démonom či zlým duchom.

Proces, v ktorom sú rakovinové bunky zničené sa nazýva apoptóza, inak povedané sebadeštrukcia. Bylina spolu so železom napáda receptory, ktoré pomáhajú pri bunkovom delení. Rakovinové bunky majú obrovské množstvo týchto receptorov. V zdravých bunkách sa nachádza týchto receptorov oveľa menej a to je dôvod, prečo kombinácia železa a artemisininu je tak silná v boji proti rakovine.

Palina okrem toho, že je veľmi účinná v boji s rakovinou, má aj tieto liečivé účinky:

– podpora imunity

– zmierňuje horúčku a tlmí bolesť

– antibakteriálne, antivírusové účinky

– protirakovinové účinky

– podporuje trávenie

– používa sa tiež pri Crohnovej chorobe

– upokojuje žalúdok, zlepšuje funkcie pečene pri žltačke

– zlepšuje funkciu žlčníka, tvorbu žlče

– odstraňuje nadúvanie, plynnatosť

– čistí hrubé črevo od parazitov

– pôsobí na vylučovanie žalúdočných kyselín

– je močopudná

– pôsobí proti bolestiam hlavy

– uvoľňuje menštruačné bolesti

Zdroj