Ako bojovať so striami?

Aj so striami sa dá úspešne bojovať. Treba však vedieť spôsob, ktorým sa vám to podarí. Ak aj vás postretli problémy so striami, prečítajte si nasledujúcich pár riadkov. Dozviete sa podstatné informácie o tomto estetickom probléme.

Čo sú strie?

Strie sú jazvičky, ktoré majú najskôr červenkastú farbu, následne modrú a potom vyblednú na odtieň ľudskej pokožky. Vznikajú pri náhlom náraste hmotnosti. Často sa vyskytujú u obéznych a u tehotných žien. Ako si však poradiť s týmto estetickým problémom?

Skúste ich zamaskovať oblečením

Strie dokonale zamaskujete oblečením. Akonáhle zbadáte, že sa vám v rizikových partiách začínajú objavovať strie, skúste si ich zakrývať oblečením. Oblečenie vám strie nevylieči. Dokáže vám ich len dočasne zamaskovať. Najsilnejšou zbraňou na strie budú špeciálne krémy.

Krémy na strie a pohyb

Práve krém určený na strie vám dokáže pomôcť s nepríjemnými striami. Trh je doslova presýtený takýmito prípravkami a práve preto je umenie nájsť ten najlepší. Pomôcť vám môže aj radikálna zmena stravovacích návykov. Skúste nezanedbávať pohyb a snažte sa jesť len zdravé potraviny, ktoré vašu pokožku ochránia pred striami.

Dôležité je dbať o to, aby vaše telo nebolo vystavené rýchlym váhovým výkyvom. Pokožka nemusí vždy reagovať pružne.  Takmer okamžite zbadáte škaredé mapky na pokožke. Konzumujte čo najviac potravín bohatých na vitamíny C a E a uvidíte, že strie nebudú mať žiadnu šancu.

Hýbte sa, krémujte sa a zmeňte stravovacie návyky.

Pre tehuľky je dôležité mastiť si oblasť pŕs, bruška a bokov. Práve tieto partie prechádzajú počas tehotenstva veľkou zmenou. Dbajte na pravidelný pitný režim a využite pomoc špeciálnych sprchových hlavíc, ktoré okrem strií bojujú aj s celulitídou.

Správne stravovanie a detoxikácia

Pri boji so striami musíte dbať hlavne na časté mastenie pokožky, správne stravovanie a detoxikáciu organizmu. Detoxikáciu organizmu docielite pravidelným užívaním Chlorelly. Snažte sa pre svoje telo spraviť maximum a uvidíte, že boj so striami vyhráte.