Advent

Dnes sa nám začala prvá adventná nedeľa, v našich domácnostiach sme týmto dňom zapálili prvú sviečku na adventnom venci. Adventné obdobie  je prvá časť liturgického roka pred sviatkom narodenia Ježiša Krista. Prvý advent je pre mňa symbolom blížiacich sa Vianoc, sviatkov pokoja, rodinnej pohody a pohostinnosti. Nie len o tom sú pre mňa Vianoce, čím viac sa blíži k dátumu Vianoc, tým mám väčšiu chuť na tvorbu a vianočne dekorovanie.

Ak mám byť úprimná, tak kľudne dnes večer zdobím stromček a nahadzujem vianočný šat v našej izbe, ale posnažím sa ešte vydržať. Odkedy sa nám narodil syn, Vianoce majú z roka na rok pre mňa väčšie čaro. Zrazu je všetko úplne iné, krásne, dokonalé, plné šťastia a radosti, presne také, aké Vianoce by mali byť.

Sedieť pri stromčeku a mať v nárúči svoje dieťa je ten najkrajší dar, aký si žena v živote môže priať. Na ten pocit človek nikdy nezabudne, ani na nekonečnú lásku, ktorou vás každodenne obklopuje. Dopriala by som to každej žene, ktorá túži mať dieťa, aby tento sen bol naplnený, tak ako sa splnil mne.

V poslednom článku ste sa dočítali, ako som absolvovala svoj prvý kurz viazania venca. Netrvalo dlho a prišiel rad na samostatnú prácu. Využila som skúsenosti z kurzu a popasovala sa s výrobou adventých vencov. Ak sa do niečoho pustím nemám konca kraja, keby som mala viac času a materiálu, tvorím ďalej, len neviem, kam by som to dávala. Veľmi ma to baví a napĺňa, vtedy neviem o čase a niekedy ani o svojom synovi, ako sa hlboko ponorená do práce.