5 dôvodov, prečo sa stať práve teraz súčasťou príbehu Oravského centra mládeže

Pred pár dňami Oravské centrum mládeže bojovalo s požiarom. Výsledok je, že ubytovacia časť boj s požiarom prakticky prehrala. To znamená koniec väčšine aktivít, ktoré sa v centre diali. Nebudú prípravy pre snúbencov, ani pobytové tábory pre mládež, ani duchovné obnovy, ani teambuildingy. Nebudú teda dovtedy, kým sa ohňom a vodou zničené časti nezrekonštruujú. Dobrou správou je, že keď sa vyzbiera dostatok peňazí a nájde sa dostatok ochotných rúk, Oravské centrum mládeže sa rýchlo opraví a obnoví svoju činnosť.

Ani tvorcom webového projektu Kormidlo.sk nie je osud Oravského centra mládeže ľahostajný, preto sme pripravili zoznam piatich dôvodov, prečo je dobré sa podieľať na obnove tohto centra.

1. Stanete sa súčasťou novej etapy života centra. Je dosť možné, že ste o Oravskom centre mládeže v Ústí nad Priehradou jakživ nepočuli. Nevylučujem, že ste nikdy nepočuli ani o Ústí nad Priehradou. Teraz je však dejinný moment, kedy sa staré centrum mení na nové. Nebýva ľahké nasadnúť do rozbehnutého vlaku. Aktuálne však máme šťastie v nešťastí, že vlak zastal a môžeme pohodlne nastúpiť.

2. Budete príkladom pre svoje okolie. Je dosť možné, že keď sa necháte novým príbehom strhnúť vy, onedlho sa pripojí aj váš kolega, priateľ či príbuzný. Človek je tvor spoločenský a rád kráča s davom. Výhodné je to hlavne vtedy, keď dav ide správnym smerom.

3. Môžete ovplyvňovať budúci rozvoj centra. Keď teraz dáte 1€ alebo 5€ alebo 1 deň vášho času, chtiac-nechtiac, tak sa stanete virtuálnym podielnikom tohto projektu. A keď už budete mať ten virtuálny podiel, tak je veľká šanca, že si sem-tam si prečítate článok o dianí v centre a dáte aj lajk na Facebook. Neskôr azda prídete aj osobne a možno pochválite dobré jedlo a z chuti sa vyhráte na lanových prekážkach. Potichučky – pomaličky sa tak zasadíte za budúci život centra.  

4. Zmenšíte regionálne rozdiely na Slovensku. Asi neušlo vašej pozornosti, že Ústie nad Priehradou sa nachádza na hornej Orave neďaleko Trstenej. A možno nebudem ani veľmi preháňať, keď poviem, že drobný peniaz venovaný životaschopnému lokálnemu projektu je pre vyrovnávanie regionálnych rozdielov viac ako dotácie na štadióny a cyklochodníky. Ale to si už musíte sami prepočítať. 

5. Pomôžete meniť svet. Už ste asi zistili, že svet nezmeníte pozeraním televízie, čítaním topiek a nadávaním na politikov. Meniť svet, to je ako sadiť stromy. Meniť svet, to je ako zničiť prsteň. Teraz sa však začína písať nový príbeh a môžete sa stať jeho súčasťou.

Stav zbierky k prvému dňu bol niečo nad 2000€  a to neprešlo ešte ani 24 hodín odkedy bola spustená! Obrovské Pán Boh zaplať za vaše dary! Možnosť zapojenia sa do zbierky. Priebeh zbierky a rekonštrukčných práv môžete sledovať na FB skupine https://www.facebook.com/groups/927062310760205/.

Tomáš Kuzár v mene portálu kresťanského životného štýlu Kormidlo.sk

P.S. Aktualizácia 1.11.2016: Stav zbierky presiahol už 20 tisíc Euro. Obrovské Pán Boh zaplať za vaše dary!