Základom úspechu je MAŤ JASNO

Utorok, 13. November 2013, 23:32, Zverejnil

„Kto chce naozaj zvíťaziť, musí mať istú schopnosť,

a tou je presné stanovanie zámeru,

uvedomenie si toho, po čom vlastne túži,

a spaľujúca túžba to dosiahnuť.“

(Napoleon Hill)

have-clear-objectives-3516268

Pristihli ste sa už niekedy pri tom, ako ste o človeku, ktorý dosiahol úspech povedali, že mal obrovské šťastie? A zároveň ste skonštatovali, že to sa vám stať nemôže, pretože vy také šťastie v živote nemáte? Rád by som vám túto predstavu zbúral. Úspech nie je vecou šťastia. Aj keď si to možno zatiaľ neuvedomujete, aj vy máte v živote všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste dosiahli úspech. Len musíte MAŤ JASNO v tom, čo vlastne chcete dosiahnuť. Brian Tracy hovorí: „Keď vezmete budúcnosť do svojich rúk, namiesto toho, aby ste čakali, kým sa vám nejaká budúcnosť prihodí, začnete zažívať stále viac udalostí, nad ktorými priemerný človek mávne rukou, pretože ich považuje iba za prejav šťastia“.

„Vziať zodpovednosť do vlastných rúk“ znamená, MAŤ JASNO v tom – KTO som, KDE som,AKO som prispel/a k tomu, že sa nachádzam práve tu, KAM kráčam, čo chcem mať, byť a robiť v budúcnosti. Položte si tieto otázky a odpovedzte si na ne. A veľmi rýchlo zistíte, ako MÁTE JASNO v tom, čo od seba a od života chcete. Lebo úspech ste vy, úspech je vo vás, vo vašich rukách, vo vašej hlave, vo vašich činoch, vo vašich myšlienkach, nie mimo vás.

„Kým sa vydáte za svojim cieľom,

musíte presne vedieť, čo chcete dosiahnuť.

Myslite na to tak dlho, kým sa s tým úplne nestotožníte.“

(Les Brown)

Musíte MAŤ JASNO v tom, že za kvalitu vášho života ste zodpovedný/á VY.  VY ste hlavnou kreatívnou silou svojej prítomnosti a svojej budúcnostiVedome prevezmite úplnú zodpovednosť za to čím ste a čím sa stanete, za všetko, čo vás v živote postretne– za úroveň vašich úspechov, kvalitu vašich vzťahov, stav vášho zdravia, váš príjem, vaše dlhy, vaše pocity. Je nevyhnutné vzdať sa obviňovania iných a sťažovania si na okolnosti, vzdať sa výhovoriek, príbehov, v ktorých vystupujete ako obeť, všetkých dôvodov prečo niečo nemôžete alebo ste doposiaľ nemohli a všetkého zvaľovania viny na vonkajšie okolnosti. Čím viac cítite, že máte kontrolu nad tým, čo sa vám v živote deje, tým máte väčší pocit osobnej sily, sebadôvery a sebavedomia.

 „Ak robíte to, čo ste robili vždy, dostanete to, čo ste vždy dostávali.“

(Anthony Robbins)

Na to, aby ste sa pohli z miesta kde ste, na miesto, kde by ste chceli byť, je dôležite MAŤ JASNO v odpovedi na otázku: „Čo by sa malo stať, aby ste cítili, že ste našli naplnenie svojho života?“.  Vo chvíli, keď si zadefinujete, čo pre vás „úspech“ znamená, uvidíte, v čom by ste mali pridať a v čom ubrať, aby ste začali budovať svoj ideálny život.

Vyskúšajte ešte dnes:

Vytvorte si svoju osobnú víziu. Je to vaša predstava o tom, ako by mal vyzerať váš ideálny život  v budúcnosti. Pri jej tvorení si predstavujte, že nie ste ničím obmedzení, že máte všetky peniaze, prostriedky, inteligenciu, vzdelanie, skúsenosti, zručnosti, nadanie a kontakty na celom svete. Predstavujte si, že môžete byť, mať alebo urobiť čokoľvek, čo chcete. Je to podrobný popis toho, kam sa chcete dostať, popis vášho cieľového miesta.Potrebujete MAŤ JASNO v tom, čo to je a kde to je.

Ako by vyzerali rôzne oblasti vášho života: vaša finančná situácia, vaša kariéra, váš rodinný život, vaša fyzická kondícia a zdravie. Ako by ste trávili voľný čas a čas s komunitou a akú ďalšiu schopnosť či zručnosť budete mať. Navrhnite si pre seba dokonalý život.

„Nevyhnutným prvým krokom k získaniu vecí, ktoré od života chcete,

 je rozhodnúť sa, čo chcete.“

(Ben Stein)

TIP: Pre každého znamená úspech niečo iné. Niektorí sa vyberú na cestu za pasívnym príjmom, a to napr. investovaním do indexov DAX 40 či MIB 40.