Vlastné skúsenosti

„Múdri ľudia sa učia na chybách druhých.“ Z časti s týmto výrokom môžem súhlasiť, ale aj nie. Prečo chcieť skúsenosti niekoho iného, keď môžeš mať vlastné? Aj tak má každý z nás na svet odlišný a špecifický pohľad. Môžu ti dať radu a „správnu cestu“, ale bude to ich správna cesta na základe ich pohľadu. Niekto berie život vážne, iný zase optimisticky. Niekto je ovečka a druhý je lev. Rozumiem tomu, že nebudeš skúšať zapaľovať v ruke kanister benzínu (keby chce niekto namietať vzhľadom k tomu výroku) lebo vieš, že ten kanister niekomu v ruke už vybuchol. Ale to je štipka zdravého rozumu.

Mne to tak trošku pripomína, keď sa ma ľudia v obchode pýtajú na príchute proteínov, že ktorý je podľa mňa chuťovo dobrý a ktorú príchuť si majú vybrať. Prečo takéto otázky? Nechceš radšej svoju vlastnú skúsenosť? Aj tak každému chutí niečo iné, tak ako mám na takéto niečo odpovedať? Niekto si povie, že čo ak mu to nebude chutiť a bude musieť mesiac trpieť takú chuť? Takýto argument je na smiech :D. Neviem na čo sa niektorí ľudia hrajú, celý život je nádherný a plný možností a nových zážitkov a skúseností. Tak aspoň budem vedieť, že takú príchuť už nikdy nechcem. Aj tak to čo ti chutí a čo nie je len pocit ktorý si sám určíš svojimi myšlienkami. Najprv som si myslel, že to je hovadina ale vyskúšal som si to sám na sebe, tak môžeš aj ty. Hrozne mi nechutil kel (zelenina) a sám seba som presvedčil aký je dobrý a už ho ľúbim. Jednoducho všetko je len naša osobná interpretácia.

Každým novým zážitkom a každou novou skúsenosťou buduješ svoj charakter a zvyšuješ svoju životnú úroveň. Naše názory a pohľady na všetko naokolo sú len odrazom našich predošlých skúseností. Tak ich zbieraj koľko len ide. Ak sa budeš stále zdráhať skúšať nové veci a otálať, tak ti život pretečie pomedzi prsty a na smrteľnej posteli budeš skorej ľutovať všetko čo si neurobil než veci, ktoré si spravil. Ja viem, že je často život ťažký a tieto „nové skúsenosti“ sú niekedy fakt riadna drina..ale sú TVOJE, zanechajú v tebe zmenu.

U nás v meste otvorili skupinové hodiny vzpierania. Kedysi by som sa bál „skočiť do niečoho nového“ a čakal by som, kým tam začne chodiť viac ľudí a kým zmotám aj nejakého kamaráta. Ale nie, také chovanie som zahodil za hlavu a beriem všetko čo príde. Na druhý deň som tam prišiel ako jediný a tak sa tréner venoval len mne. SUPER! A to som si vybral možnosť „vlastnej skúsenosti“. A potom prídu otázky od ostatných, že ako tam je, či by aj oni mohli niekedy v budúcnosti ísť na taký tréning atď.. Otázka/zvedavosť je fajn ale nie, keď počúvaš už 2 týždne že: „Chcel by som tam ísť..ale uvidím ešte.“

Tvoja vlastná (osobná) skúsenosť je najcennejšia. Na nej skutočne záleží. Našimi myšlienkami si tvoríme našu vlastnú realitu. John Milton raz povedal: „Ľudská myseľ.. vo svojej podstate dokáže vytvoriť raj na zemi.. ale vie to aj naopak.“ Tak sa napĺňaj zážitkami a mysli tým správnym smerom.

Chcem, aby ste si život na tomto svete vychutnali naplno, plnými dúškami. Vyjadrite svoj plný potenciál. Rozkvitnite toľkými spôsobmi, koľkými je to možné, lebo len tak pocítite celkové uspokojenie.
– Osho

Ak sa ti článok páčil, zdieľaj ho s priateľmi 🙂