Táto žena 61 ročná žena prezradila tajomstvo svojho vzhľadu, ktorý jej závidia aj 20 ročné. Začnite robiť toto už teraz a zaručene oddialite starnutie.

Kto z nás by aj v 61 rokoch nechcel vyzerať ako v dvadsiatich? Lenže za tým všetkým stojí nielen zdravá strava ale aj cvičenie a predovšetkým pevná vôľa.Pretože ako iste sami dobre viete, s pribúdajúcim vekom je chudnutie a celkové udržiavanie nášho tela pekne ťažké.

Dokonalým príkladom toho, že zdravý životný štýl má zmysel, je práve modelka Yazemeenah Rossi, ktoré má neuveriteľných 61 rokov, postavou však pripomína mladú slečnu. Táto žena, hoci na to vôbec nevyzerá, je už hrdú dvojnásobnou babičkou, ale ani tojej nebráni v tom, si svoju dokonalú postavu neustále udržiavať a cítiť sa vo svojom telenadmieru dobre.

Ako sama Yazemeenah povedala, s pribúdajúcim vekom sa snaží udržiavať v kondícii. Jej vitalita jej prináša vnútornú silu a pokoj, čo je podľa nej jedna z najdôležitejších vecí na ceste za vytúženú postavou.

Kdekto by mohol povedať, že je pre ňu oveľa jednoduchšie sa udržiavať v kondícii, , keď robí modelku. Opak je však pravdou! Modelkou sa Yazemeenah stala až v 28 rokoch a to je pre kariéru modelky už celkom pokročilý vek. Ten najväčší zlom však nastal, keď mala45 rokov, v ten moment sa dostala na obálky niekoľkých magazínov po celom svete a tiež sa stala tvárou mnohých módnych značiek a to len preto, že sa svojho sna modelky nikdynevzdala.

A v čom tkvie jej tajomstvo?

Bude vám to znieť ako klišé, ktoré sa obmýva stále dookola. Bohužiaľ bez kvalitnej stravy,dostatku pohybu, pevnej vôle a odhodlania to proste inak nejde. Na druhú stranu vaše telosa vám v neskoršom veku odvďačí, rovnako ako je tomu v prípade Yazemeenah.

Recept na spomalenie starnutia

V skutočnosti spomaliť proces starnutia dokážeme a šanca je úplne reálna. Ak chcete starnutie spomaliť, je potrebné, aby ste dodržiavali určité pravidlá. Hlavné pravidlo, na ktoré by ste nemali zabúdať – musíte jesť zdravo, ale zároveň to, čo vám chutí. Modelka Rossi jedáva rad produktov, ktoré sú skutočne schopné spomaliť proces starnutia. Sú to ovocie, zelenina, mlieko, jogurt a víno.

Tento zoznam je naviac prospešný aj čo sa týka chudnutia. Jogurt totiž do nášho tela prináša veľké množstvo živín, do ktorých patria aj potrebné bielkoviny. Dokáže zastaviť rozvoj osteoporózy, ale aj predísť rakovine žalúdka a hrubého čreva.

Víno je pre naše telo tiež veľkým prínosom. Je dokázané, že ľudia, ktorí požívajú kvalitné víno v malom množstve, žijú v priemere o 10 rokov dlhšie ako tí, ktorí odmietajú víno piť.

Zdroj: Dailystar.co.uk