Poznáte niekoho v znamení Barana? Mali by ste vedieť, že sú to skutočne výnimoční ľudia…

Ste BARAN alebo poznáte niekoho takého? Je to naozaj výnimočné znamenie zverokruhu. Tu sa dočítate prečo je to tak.

Najviac si rozumie: Lev, Váhy, Strelec a Vodnár

Silné stránky

Baran je veľmi odvážny a tiež právom považovaný za najsilnejšie znamenie zverokruhu. Rúti sa vpred bez akéhokoľvek strachu a je pripravený čeliť výzvam, ktoré mu prídu do cesty. Nepotrpí si na minulosti a snaží sa pozerať dopredu. Medzi jeho pozitívne vlastnosti patrí nadšenie, optimizmus, nezávislosť, sila, iniciatíva a veľkorysosť.

Slabé stránky

Najväčšou slabinou ľudí narodených v znamení Barana je ich tvrdohlavosť. Dvojica rohov, ktoré si nosia so sebou na hlave, im nedovolí vzdať sa bez boja a to z nich robí osobu, ktorá sa snaží získať aj to, čo vo výsledku vlastne ani nepotrebujú. Často sa tiež kvôli svojej hrdosti nedokážu ospravedlniť. Akonáhle prekročíte ich hranice, dokážu vybuchnúť a potom sa nepoznajú.

Baran vo vzťahoch

Baran je vo vzťahoch ten, čo vás vždy pochopí a porozumie vám. Dokáže rešpektovať názory a voľby iných ľudí, hoci on si myslí niečo iné, čo mu len ťažko vyvrátite. Pre svojich blízkych by urobil všetko na svete a neváhal by ani minútu na to, aby im pomohol. Baran svojich blízkych chráni a vždy bude stáť pri vás, nech sa bude diať čokoľvek, dokonca aj v tých najťažších časoch.

Baran ako partner

Ako už bolo napísané, Baran má veľmi silnú vôľu a je nesmierne tvrdohlavý, ale zároveň ochranársky a vášnivý. Potrebuje k sebe partnera, ktorý ho dokáže v ťažkých chvíľach upokojiť a priviesť ho na iné myšlienky. Často býva vo vzťahoch dominantný a v sexuálnom živote rád experimentuje.

Baran ako rodič

Príchod nového člena rodiny je pre Barana vždy trošku problém, potrebuje čas na zvyknutie. Cíti v tom obrovskú dávku zodpovednosti, ktoré so sebou bábätko prináša. Baran sa do všetkého rúti po hlave a ku svojim deťom býva impulzívny a náročný. Hoci sa ale bude zdať ako prísny, je to rodič, ktorý svoje deti nadovšetko miluje a dokáže sa so svojimi deťmi hrať tak, akoby sa vrátil do svojich detských rokov. So svojimi deťmi má neuveriteľné vzťahy, taký ich malý, iný svet.

Baran ako dieťa

Dieťa Baran potrebuje veľa porozumenia a nehy, kvôli svojej obrovskej energii, ktorú v sebe má a tiež kvôli svojej veľmi výnimočnej osobnosti. Sú to ukecané deti, ktorým slovo tajomstvo nič nehovorí. Nedokážu byť chvíľu potichu a poslušnosť je pre ne tiež cudzia. Naopak sú ale verní a čestní, ktorí rešpektujú a milujú svojich rodičov. Dieťaťu narodenému v Baranovi musíte nechať trošku tej jeho voľnosti a nelámať jeho osobnosť cez koleno, aj napriek tomu, že sa občas chová divoko.

Láska a intimita

Pri dvorení je Baran koketný, netrpezlivý a vášnivý. Dokáže za svoju lásku bojovať a dokáže ísť cez mŕtvoly. Na prvý pohľad sa môže zdať ako silný človek, ale nenechajte sa oklamať, vo vnútri je to krehká duša, preto sa nedokáže svojmu partnerovi hneď otvoriť a nejakú chvíľu mu trvá, než niekomu začne veriť. V láske je však pozorný, rád svoju drahú polovičku prekvapuje menšími darčeky, ktorými dáva najavo svoju lásku. V milovaní potrebuje niekoho, s kým sa cíti naozaj dobre, s kým si rozumie komu môže bez okolkov zveriť všetky fantázie, ktoré mu prebehli hlavou.

Kariéra

Neexistuje nič, čoho by Baran svoju kreatívnu a ambiciózny povahou nedosiahol. Ak je však kvalitne a dostatočne motivovaný. Miluje výzvy, je skvelým článkom v tíme v čase krízy. Často prichádza s novými nápadmi a inováciami. Barani bývajú veľmi dobrými manažérmi a vedúcimi, ktorí dokážu svojich pracovníkov motivovať a dobiť ich pozitívnou energiou.

Pozitívne vlastnosti

  • Dosiahnu všetkého, čo si vytýčia a vo vzťahoch bývajú verní.
  • Sú to pozitívni ľudia, ktorí majú dostatok dobrej energie za každej situácie.
  • Pri akomkoľvek probléme sú odvážni a pripravení ho vyriešiť a zároveň podporiť ostatné.

Negatívne vlastnosti

  • Majú v sebe toľko energie, že môžu pôsobiť nedisciplinovaní.
  • Sú tvrdohlaví, pretože si vážia sami seba a neradi menia svoje názory.
  • Vedia byť aj arogantný a v kombinácii s ich tvrdohlavosťou to býva ich najhoršie vlastnosť. Najviac sa prejaví pri hádkach.

Ako porozumieť Baranovi

Skôr, než ho kvôli jeho tvrdohlavosti a uzavretosti odsúdite, mali by ste pochopiť jeho emocionálne rozpoloženie. Musíte si najskôr získať jeho dôveru a až potom uvidíte, ako obetavý, milý a zábavný v skutočnosti vie byť.

Zdroj: jenzeny