Online pôžička – výhody a nevýhody

Peniaze sa rýchlo rozkotúľajú a niekomu už pred výplatou peňaženka zíva prázdnotou? Táto situácia je nepríjemná, ale má svoje riešenie. Požičať si bez toho, aby sme museli zaťahovať svojich blízkych do svojich finančných problémov, môžeme aj prostredníctvom rýchlej online pôžičky. 

Tento typ pôžičky je možné získať prostredníctvom internetu, a to vyplnením jednoduchého formulára. Nemusíme nikam chodiť, pôžičku si môžeme vybaviť z pohodlia svojho domova.

Ako získať online pôžičku

Chýbajúcu čiastku peňazí do najbližšej výplaty je možné získať veľmi jednoducho a rýchlo. Stačí vyplniť jednoduchý online formulár a riadiť sa ďalšími pokynmi. Žiadosť je vybavená rýchlo, často ide o pôžičku do 24 hodín. Požadovaná čiastka peňazí je žiadateľovi pôžičky pripísaná na účet.

Kto poskytuje online pôžičky

So svojím problémom s nedostatkom financií sa môžeme obrátiť na nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú rýchle online pôžičky bez potvrdenia o príjme, bez ručiteľa i bez kontroly registra dlžníkov. Patrí sem napr. pôžička do 5 minút alebo 30 dňová pôžička.

Nemusíme predkladať žiadne potvrdenia, výplatné pásky či iné podobné dokumenty. Takéto výhodné podmienky získania pôžičky poskytujú iba nebankové spoločnosti. Ak niekto zvažuje pôžičku od banky, musí sa pripraviť na zdĺhavé papierovanie a nekončiace sa vysedávanie v banke.

Pre koho sú online pôžičky určené

Online pôžičky sú určené pre všetkých vrátane nezamestnaných, dôchodcov, žien na materskej dovolenke, študentov až po tých, ktorí nemôžu alebo nevedia dokladovať výšku svojich príjmov. O online pôžičku môžu požiadať aj klienti, ktorí v minulosti porušili splátkový kalendár a majú zápis v bankovom registri dlžníkov.

Banky sú v tomto neúprosné, a ak sme niekedy v minulosti zabudli zaplatiť alebo sa oneskorili so splátkou, naša žiadosť o pôžičku v banke už neuspeje. Obrátiť sa preto môžeme na nebankové spoločnosti, ktoré nenahliadajú do bankového registra dlžníkov a online pôžičku schvália bez akýchkoľvek problémov.

Na to, aby sme mohli požiadať a aby nám bola pôžička online schválená, musia byť splnené určité podmienky. Online pôžičku môže získať občan Slovenskej republiky, ktorý dovŕšil vek 18 rokov a má stály príjem.

Výhody online pôžičky

  • bezúčelovosť pôžičky
  • bez skrytých poplatkov
  • rýchle vybavenie v priebehu pár minút
  • dostupnosť pre každého
  • bez dokladovania príjmov (pôžička na OP)
  • pôžička bez ručiteľa
  • pôžička bez potreby ručenia vlastným majetkom
  • možnosť požiadať o pôžičku s pohodlia svojho domova
  • prehrešky v registri dlžníkov sú tolerované

Nevýhodami online pôžičky sú krátka doba splatnosti – 15 -30 dní, vysoké úroky a v prípade neschopnosti splácať hrozí exekúcia.