Svojmu mužovi dávala lyžicu kokosového oleja 2 krát denne. Po 60 dňoch nemohla uveriť tomu, čo sa stalo s jeho mozgom.

O kokosovom oleji je všeobecne známe, že má na naše telo pozoruhodné účinky v súvislosti zlepšenia celkového zdravia.

Panenský kokosový olej je zložený z viacerých kyselín, ktoré sú známe ako prírodné antibiotiká. Čo je zaujímavé je, že obsahuje takmer 50% mastnej kyseliny laurovej.

Táto kyselina laurová sa vyskytuje napríklad aj v materskom mlieku, kde slúži ako ľahko stráviteľná zložka a zároveň má za úlohu chrániť mladý imunitný systém proti vírusom a infekciám. Kyselina laurová má prirodzené antivírové účinky.

Ďalšie kyseliny obsiahnuté v oleji napomáhajú ničiť kvasinky, plesne a viry tým, že narušia ich membrány. Tie sú potom ľahko zneškodnené bielymi krvinkami. Kokosový olej pomáha pacientom s rôznymi infekciami, kandidou, vírusom herpes, aj množstvom ďalších.

Okrem týchto účinkov je v poslednej dobe čoraz viac kokosový olej spájaný s liečbou Alzheimerovej choroby.

Príbeh muža s Alzheimerovou chorobou

Mary Newport je riaditeľkou lekárskej starostlivosti na oddelení intenzívnej starostlivosti novorodencov v The Spring Hill Regional Hospital na Floride.

Jej muž, Steve, trpel progresívnou demenciou minimálne 5 rokov už vo svojich 50-tich rokoch. Následne mal vyšetrenie na magnetickej rezonancii, ktoré potvrdilo Alzheimerovú chorobu.

Spočiatku mu bola diagnostikovaná progresívna demencia, ktorá sa podľa výsledkov MRI rozvinula do Alzheimerovej choroby. Mal obrovské problémy s pamäťou, nebol schopný nájsť lyžicu alebo si spomenúť, ako dostať vodu z chladničky. Taktiež trpel depresiami. Vo svojom výskume Newportová zistila, že depresia môže byť predzvesťou Alzheimera.

kokosovy-olej-mozog-300x158-5158363

Hľadanie nádeje: kokosový olej ako alternatívna liečba Alzheimerovej choroby

Dr. Newportovú zaujalo niekoľko štúdii o tom, ako triglyceridy so strednou dĺžkou reťazca alebo aj inak nazývané ketóny, dokážu nielen predchádzať, ale dokonca liečiť Alzheimerovú chorobu.

Okrem toho sa ketóny považujú aj za potenciálny liek na Parkinsonovú chorobu, Huntingtonovú chorobu, sklerózu multiplex, epilepsiu rezistentnú na lieky a cukrovku.

Ako vysvetľuje Dr. Newportová:

Ketóny môžu pomôcť mozgu zotaviť sa po tom, čo došlo k strate kyslíka a odumretiu neurónov. Platí to tak pre novorodencov, ako aj dospelých. Dokážu tiež pomôcť srdcu zregenerovať sa po akútnom srdcovom infarkte či dokonca vedú k zmenšovaniu nádorov pri rakovine.“

Telesné bunky používajú ketóny ako alternatívne palivo v prípadoch, keď nie je k dispozícii glukóza.

Za normálnych okolností sa ketóny v tele nenachádzajú. Začnú sa objavovať až vtedy, keď telo niekoľko dní strádalo, prípadne vtedy, ak človek konzumuje stravu chudobnú na sacharidy, ako je napríklad Atkinsová diéta.

Ďalšou možnosťou je dodávať ketóny telu priamo a to konzumáciou kokosového oleja, ktorý ich obsahuje.

,, Pri Alzheimerovej chorobe strácajú neuróny v určitej oblasti mozgu schopnosť prijímať glukózu, kvôli inzulínovej rezistencii a pomaly odumierajú. Keď však majú prístup ku ketónovým telieskam, môžu potenciálne prežiť a pokračovať vo svojej funkcii.“

Výsledky už po 60 dňoch

Aby sme to skrátili, Dr. Newportová začala svojmu manželovi Stevovi podávať dennú dávku kokosového oleja, v podobe dvoch lyžíc.

,,Už op 60 dňoch terapie bol Steve vedomý, šťastný, komunikatávny, vtipkoval, a prestal zabúdať. Bol schopný sa sústrediť na úlohy a nenechal sa rozptyľovať. Po roku tejto prírodnej liečby sa zo Steva stal stal úplne iný človek. Síce má stále problémy s hľadaním niektorých slov, ale spoznáva príbuzných na rodinných výletoch, aktívne sa zúčastňuje konverzácii a výrazy na jeho tváre sú prekreslenejšie.“

Zdroj