3 spôsoby, ako sa nenudiť a čítať nové príbehy z pohodlia domova

Mám doma minimálne 67 neprečítaných kníh. Vždy, keď moja nejaká akcia, knihu som si kúpila. Priateľ sa smial, že čo s nimi dnes budem robiť.

Dnes sa len pousmejem a poviem, že minimálne 33 dní mám čo robiť. Takže určite odporúčam siahnuť po knihách, ktoré máte doma a ešte ste ich nechytili do rúk. Teraz je ten správny čas.

2. Siahnite po eknihách

Viem, že mnohí nemajú radi eknihy. Na ich čítanie nepotrebujete ale čítačku kníh, preto sú dobrou voľbou v období domácej karantény. Elektronické príbehy môžete čítať aj cez váš múdry telefón. Ak si vyberiete túto možnosť, potrebujete si stiahnuť vhodnú mobilnú aplikáciu.

V plnej miere nahradí aj (často krát) drahú čítačku kníh. Osobne odporúčam Librera – číta všetky knihy. Aplikácia sa ovláda intuitívne a viete si efektívne nastaviť pre vás vhodné užívateľské nastavenie.

Táto aplikácia nemala problém otvoriť rôzne formáty ekníh (určite pdf a epub) a perfektne sa cez ňu číta večer, keď už všetci spia. Prosím, len si knihy nesťahujte nelegálne.

Najradšej knihy nakupujem cez Knihy Dobrovský a Martinus.sk. Je ešte veľa knižných eshopov, kde sa dajú eknihy kúpiť a platenie kartou či internet bankingom. Ktoré sú vaše obľúbené?

Tu vidím najväčšiu výhodu, že si po knihy nemusíte ísť na poštu alebo nemusíte čakať na kuriéra. Nielenže budete doma, ale aj čítať môžete kedykoľvek chcete.

S dnešnou dobou idú aj knižnice, pretože viaceré už e-knihy aj požičiavajú. Spýtali ste sa v tej vašej?

3. Objednajte si knihy kuriérom

Dnes som písala do niekoľkých kníhkupectiev. Nie všetky mi odpovedali, ak by sa tak stalo, určite tu možnosti doručenia aktualizujem. Prosím, myslite na to, že je to informácia ku dňu 14.3.2020 a o týždeň môže byť všetko inak. Preto sledujte ich weby, keby sa náááhodou niečo zmenilo.

Martinus.sk odporúča ich knihy doručiť kuriérom pošty (pozn. tu môžu byť ale menšie obmedzenia zo strany práve pošty) GLS kuriérom. Ak by sa niečo zmenilo, určite napíšu na web.

Panta Rhei taktiež odporúča  využiť kuriérske služby.

Kníhkupectvo Aura – knihy pre osobný rast má k dispozícii pre zákazníkov všetky knihy, ktoré sú skladom. Ak by ste si si och nich chceli niečo objednať, doručenie s vami poriešia individuálne, aby to bolo reálne a výhodné pre obe strany.

Knihy pre každého – “Podľa našich súčasných informácií predpokladáme, že problém môže robiť Zásielkovňa, nakoľko je možné, že väčšina obchodov bude od pondelka zatvorená. Čo sa týka Pošty, je možné, že bude fungovať v skrátených hodinách.

Kuriérske služby nám doteraz nedali žiadnu informáciu, že by uvažovali nad obmedzením svojich služieb. Tie by tým pádom mali byť najspoľahlivejšie” odpoveď k 14. 3. 2020

Mega knihy – “V tuto chvíli jsme odebrali z naší nabídky pouze doručení prostřednictvím zásilkoven. Kurýři Geis, GLS a Slovenská pošta by měli fungovat, jak jsme zvyklí.

To by se měnit nemělo.v tuto chvíli jsme odebrali z naší nabídky pouze doručení prostřednictvím zásilkoven. Kurýři Geis, GLS a Slovenská pošta by měli fungovat, jak jsme zvyklí. To by se měnit nemělo.” odpoveď k 15. 3. 2020

Bux.sk – “POŠTA ide ako má, GEIS – po novom, DPD tiež. Situácia sa však neustále mení. Ideálne je KURIER, alebo poštový BALIKOBOX. Budeme dávať priebežne info na našom webe.” – odpoveď k 16.3.2020

Nech si prečítate zajtra ktorúkoľvek knihu, hlavne zostaňte doma. Vždy si môžete prečítať knihu, ktorá sa vám páčila minulý mesiac alebo rok. Žiadne riziko nestojí za to.