Bux – recenzie, beletria, najlacnejšie knihy

bux

Bux je slovenské internetové kníhkupectvo, ktoré ponúka množstvo titulov v rôznych žánroch, od beletrie cez odbornú literatúru až po detské knihy. Vďaka prehľadnej navigácii a pokročilým vyhľadávacím filtrom nájde záujemca knihy, ktoré ho zaujímajú, veľmi ľahko.


Obsah článku


Bux sa pýši rýchlym dodaním tovaru. Objednávky expeduje už v deň objednania a doručené sú kuriérom do 2-3 pracovných dní.

Recenzie kníhkupectva Bux – čo hovoria ostatní zákazníci?

Kníhkupectvo Bux má väčšinou pozitívne recenzie, avšak nájdu sa aj zákazníci s negatívnymi skúsenosťami.

Pozitívne recenzie

 • Skvelé ceny: Mnohí zákazníci oceňujú široký výber kníh za veľmi priaznivé ceny.
 • Vernosť zákazníkov: Niektorí zákazníci uvádzajú, že v Bux nakupujú knihy už dlhé roky a sú s ponukou veľmi spokojní.
 • Darčeky k objednávke: Bonusové darčeky k objednávkam sú takisto spomínané ako milé prekvapenie, ktoré zákazníkov poteší.
 • Široký výber: V kníhkupectve zákazníci vždy nájdu knihu, ktorú hľadajú.
 • Výpredaje: Dobré knihy vo výpredaji za bezkonkurenčné ceny sú často vyzdvihované.

Negatívne recenzie

 • Problémy s komunikáciou: Zákazníci mali problémy s telefonickým overením stavu objednávky, pričom nikto nebral telefóny.
 • Dlhá doba dodania: Niektorí zákazníci čakali na doručenie kníh až dva mesiace, čo považovali za neprijateľné.

Celkovo je kníhkupectvo Bux obľúbené pre svoje skvelé ceny, rýchle dodanie a široký výber, no niektorí zákazníci sa stretli s problémami v oblasti komunikácie a dodacích lehôt.

Kníhkupectvo Bux má väčšinou pozitívne recenzie.

Doprava – možnosti a ceny

BUX.sk ponúka niekoľko možností doručenia objednávok prostredníctvom Slovenskej pošty, DPD a Packety. Každá z týchto služieb má odlišné poplatky a podmienky pre doručenie, ktoré sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

DoručovateľSpôsob doručeniaPlatba vopredDobierkaPoštovné zdarma nad
Slovenská pošta, a.s.Na vlastnú adresu3,9 EUR4,7 EUR49 EUR
Na poštu/ BalíkoBOX3 EUR3,8 EUR49 EUR
DPDKuriérska služba3,5 EUR4 EUR49 EUR
Packeta (Zásielkovňa)Výdajné miesta2,5 EUR3 EUR49 EUR

Pre všetky spôsoby doručenia platí, že poštovné za objednávky nad 49 EUR hradí BUX.sk. Správne zadaný telefonický kontakt je nevyhnutný pre úspešné doručenie produktov.

Mnohí zákazníci uprednostňujú nákup v internetovom kníhkupectve Bux najmä kvôli širokému výberu kníh, výhodným cenám a to predovšetkým v prípade, ak ide o registrovaného zákazníka, či vďaka rôznym bonusom a milým darčekom k objednávkam.

Nakupovanie na BUX.sk sa tak stáva pohodlným a výhodným zážitkom pre všetkých milovníkov kníh.

Najlacnejšie knihy z kníhkupectva Bux

Kníhkupectvo Bux.sk ponúka široký výber kníh za výhodné ceny, čím uspokojuje potreby rôznych čitateľov. Niektoré z najlacnejších kníh, ktoré je možné v kníhkupectve Bux nájsť sú:

 • Kniha „Premena“ od Liv Ullmannovej v druhom vydaní ponúka intímny pohľad do života a kariéry tejto renomovanej herečky a režisérky, zachytávajúc jej osobné a profesionálne premeny. Tento autobiografický príbeh je plný úprimnosti a hlbokých reflexií, ktoré zaujmú každého čitateľa so záujmom o filmový svet a životné príbehy známych osobností. – Cena 1 €
 • Kniha „Prirodzená liečba bolesti“ od Richarda Thomasa ponúka komplexný prehľad prírodných metód na zmiernenie bolesti bez použitia liekov. Čitateľ v nej nájde rady a techniky založené na tradičnej medicíne, bylinkárstve, masážach a cvičeniach, ktoré môžu pomôcť pri každodenných bolestiach a zdravotných problémoch. – Cena 1,71 €
 • Kniha „Cvakofuč a úlet do krajiny protinožcov“ od Ivety Kesnerovej je zábavný a dobrodružný príbeh pre deti, ktorý sleduje neobyčajné cestovanie hlavnej postavy do Austrálie, plné vtipných situácií a nezabudnuteľných zážitkov. Kniha je ideálna pre mladých čitateľov, ktorí milujú fantazijné príbehy plné humoru a nečakaných zvratov. – Cena 2,90 €

Kníhkupectvo Bux pravidelne ponúka aj špeciálne akcie, zľavy a výpredaje, napríklad aj na knihy o investovaní, ktoré umožňujú zákazníkom získať kvalitné diela za ešte nižšie ceny. Sledovaním ich webovej stránky je možné objaviť ďalšie skvelé ponuky na najlacnejšie knihy.

Kníhkupectvo Bux.sk ponúka široký výber kníh za výhodné ceny.

Akú beletriu ponúka kníhkupectvo Bux?

Kníhkupectvo Bux, prevádzkované spoločnosťou IKAR, a.s., ponúka širokú škálu beletrie, ktorá uspokojí rôznorodé čitateľské záujmy. Tu sú niektoré z kategórií beletrie, ktoré sa nachádzajú v ich ponuke:

Klasická literatúra

 • Diela od svetových autorov ako William Shakespeare, Jane Austen, Lev Tolstoj, a Charles Dickens – Prinášajú nadčasové príbehy a hlboké literárne zážitky.
 • Slovenská klasika od autorov ako Janko Kráľ, Martin Kukučín, a Božena Slančíková-Timrava – Ponúkajú pohľad do slovenskej literárnej histórie.

Súčasná beletria

 • Romány od obľúbených autorov ako Jojo Moyes, Haruki Murakami, a Paulo Coelho – Tieto knihy často patria medzi bestsellery a reflektujú aktuálne spoločenské témy.
 • Slovenská súčasná literatúra od autorov ako Dominik Dán, Táňa Keleová-Vasilková, a Jozef Karika – Títo autori sú populárni pre svoje zaujímavé príbehy a pútavé štýly.

Detektívky a trillery

 • Knihy od Agathy Christie, Arthura Conana Doylea, a Stephena Kinga – Príbehy plné napätia a záhad sú ideálne pre milovníkov detektívnych zápletok a hororových prvkov.
 • Moderné trillery od autorov ako Stieg Larsson, Gillian Flynn, a Lee Child – Sú známe svojimi napínavými dejovými líniami a komplexnými postavami.

Romantická literatúra

 • Knihy od autoriek ako Nora Roberts, Danielle Steel, a Nicholas Sparks – Tieto romantické príbehy plné emócií a lásky oslovia čitateľov hľadajúcich útek do sveta romantiky.
 • Historické romance od autoriek ako Julia Quinn, a Philippa Gregory – Knihy kombinujú romantiku s historickými kulisami, čím vytvárajú fascinujúce príbehy.

Fantasy a sci-fi

 • Série ako „Pán prsteňov“ od J.R.R. Tolkiena, „Harry Potter“ od J.K. Rowlingovej, a „Hra o tróny“ od Georgea R.R. Martina – Ponúkajú únik do magických svetov plných dobrodružstiev a fantastických postáv.
 • Sci-fi klasiky od autorov ako Isaac Asimov, Arthur C. Clarke, a Philip K. Dick – Skúmajú technologickú a spoločenskú budúcnosť prostredníctvom fascinujúcich príbehov.

Mládežnícka literatúra

 • Obľúbené série ako „Twilight“ od Stephenie Meyer, „Hunger Games“ od Suzanne Collins, a „Percy Jackson“ od Ricka Riordana – Sú zamerané na mladých čitateľov a ponúkajú napínavé príbehy plné dobrodružstva a fantázie.

Kníhkupectvo Bux pravidelne aktualizuje svoju ponuku beletrie a pridáva nové tituly, čím zabezpečuje, že čitatelia vždy nájdu niečo nové a zaujímavé na čítanie.

Ponúka Bux aj životopisy svätých?

Áno, kníhkupectvo Bux ponúka aj životopisy svätých, avšak je dôležité spomenúť, že tento e-shop nie je orientovaný výhradne na náboženskú literatúru. Preto životopisy svätých ako napríklad Sv. Faustíny Kowalskej, Sv. Matky Terezy alebo Sv. Rity sa tu nenachádzajú.

Pre hlbší záujem o životopisy svätých sa odporúča navštíviť špecializované kníhkupectvá zamerané na náboženskú literatúru.

Knihy o životoch svätých sú skvelým zdrojom duchovnej inšpirácie a motivácie. Kníhkupectvo Bux ponúka určitú škálu takýchto kníh, ktoré môžu pomôcť čitateľom lepšie pochopiť životy tých, ktorí boli vyhlásení za svätých, a ich odkaz pre dnešný svet.

Príkladom môže byť aj kniha: „Boží tulačka – Životopis Terézie z Avily“, ktorá ponúka hlboký a inšpirujúci pohľad na život jednej z najvýznamnejších mystičiek a reformátoriek katolíckej cirkvi, svätej Terézie z Avily. Kniha detailne opisuje jej duchovné cesty, vnútorné zápasy a reformné úsilie, ktoré významne ovplyvnili karmelitánsky rád a katolícku spiritualitu.

Puzzle pre dospelých v kníhkupectve Bux

V kníhkupectve Bux sa nachádza široký výber puzzle určených predovšetkým pre deti, ktoré sú ideálne na relaxáciu a zábavu.

Toto kníhkupectvo neponúka puzzle pre dospelých, ktoré sa vyznačuje náročnejším spracovaním a rôznorodými motívmi, či už ide o scenérie prírody, mestské panorámy alebo umelecké diela.

Puzzle pre dospelých je tak možné vyhľadať v iných e-shopoch, prípadne kníhkupectvách na Slovensku.

Prevádzkovateľom kníhkupectva je IKAR, a.s.

Prevádzkovateľom kníhkupectva Bux je spoločnosť IKAR, a.s., ktorá patrí medzi najväčšie a najznámejšie vydavateľstvá na Slovensku.

IKAR, a.s. bola založená v roku 1990 a odvtedy sa neustále rozrastá a rozvíja. Spoločnosť je známa svojim širokým portfóliom vydávaných kníh, ktoré zahŕňa beletriu, odbornú literatúru, knihy pre deti a mládež, ako aj rôzne kuchárske knihy a cestopisy. Vďaka svojmu dôrazu na kvalitu a rôznorodosť titulov sa IKAR stal jedným z popredných hráčov na slovenskom knižnom trhu.

Kníhkupectvo Bux, ktorého prevádzkovateľom je práve IKAR, a.s., je obľúbeným miestom pre všetkých milovníkov literatúry. Bux ponúka nielen širokú škálu kníh z rôznych žánrov a od rôznych autorov, no tiež príjemné prostredie pre svojich zákazníkov. V kníhkupectve sa nachádzajú najnovšie bestsellery, klasické diela a knihy od slovenských autorov, čím sa podporuje domáca literárna tvorba.

IKAR, a.s. sa vďaka svojej činnosti v oblasti vydávania a predaja kníh stal významným ekonomickým subjektom a zároveň dôležitým hráčom v oblasti kultúry a vzdelávania. Kníhkupectvo Bux je živým dôkazom toho, ako môže kvalitné kníhkupectvo prispievať k rozvoju čitateľskej kultúry a vzdelanosti v krajine. So zameraním na kvalitu, inováciu a podporu domácej literárnej tvorby je jasné, že IKAR, a.s. a jeho kníhkupectvo Bux budú aj naďalej zohrávať kľúčovú úlohu na slovenskom knižnom trhu.

Knihy z Martinus alebo kníhkupectva Bux?

Martinus a kníhkupectvo Bux sú oba významné slovenské kníhkupectvá, ktoré ponúkajú rozsiahly výber kníh pre rôzne záujmy a vekové skupiny. Kníhkupectvo Martinus je známe svojím širokým sortimentom kníh a tiež ako online kníhkupectvo, ktoré umožňuje pohodlný nákup kníh a iných produktov cez internet.

Na druhej strane, kníhkupectvo Bux, prevádzkované spoločnosťou IKAR, a.s., je známe svojou prítomnosťou výlučne na online trhu a tiež širokou ponukou kníh, vrátane beletrie, odbornej literatúry, kníh pre deti a ďalších žánrov.

Obidve kníhkupectvá majú svoje vlastné výhody. Bux ponúka pohodlie online nakupovania a často aj špeciálne zľavy a akcie pre svojich zákazníkov. Martinus naopak vytvára príjemné nákupné prostredie v kamenných predajniach, organizuje literárne podujatia a podporuje slovenských autorov.

Pre výber nákupov kníh medzi Martinusom a kníhkupectvom Bux je možné zvážiť preferencie zákazníka ohľadom typu nákupu (online vs. osobný), sortimentu kníh, ktorý hľadá, ako aj ďalšie služby a výhody, ktoré obidve kníhkupectvá ponúkajú.