Martinus – knihy, knihovrátok a tajomné knižnice

martinus

Čo napadne človeka, keď počuje slovo Martinus? Možno pestré regály plné kníh, alebo možnosť vybrať si z nekonečného sortimentu? Martinus.sk nie je len kníhkupectvo, skôr predstavuje bránu do sveta fantázie a vedomostí. Čo je to Martinus knihovrátok alebo tajomné knižnice?


Obsah článku


Kníhkupectvo Martinus prináša rozmanitú ponuku kníh aj možnosť výkupu, a dokonca aj e-knihy zadarmo! Tak prečo nakupovať inde?

Prečo si vybrať Martinus na nákup kníh?

Martinus – miesto, kde sa láska ku knihám stretáva s bezkonkurenčnou ponukou a prvotriednym zákazníckym servisom. Prečo nakupovať knihy práve tu? Tu je sedem dôvodov, prečo si vybrať práve Martinus ako svojho knižného partnera:

Rozsiahla ponuka za najlepšie ceny:S viac ako 300-tisíc dostupnými titulmi je Martinus najväčším internetovým kníhkupectvom na Slovensku. S dlhoročnými vzťahmi s dodávateľmi dokáže získať aj tie knihy, ktoré sa inde hľadajú ťažko, a to za výhodné ceny.
Skúsenosti a spoľahlivosť: Od roku 1990 poskytuje knižné služby a od roku 2001 spustil medzi prvými predaj cez internet. Ich dlhoročná skúsenosť umožňuje poskytovať spoľahlivú logistiku a neustále zlepšovať služby.
Vysoko hodnotený zákaznícky servis:Martinus je hrdý na to, že 99 % jeho zákazníkov je spokojných s ich službami.
Dostupnosť:Siete kníhkupectiev Martinus po celej krajine prinášajú knižnú atmosféru aj vychutnanie kávy v ich kaviarni Foxford.
Líder v e-knihách:Medzi prvými začali predávať e-knihy na Slovensku a majú najširšiu ponuku voľne dostupných titulov.
Zaujímavé prívesky k objednávke:Snažia sa potešiť knihami aj drobnými darčekmi či zberateľskými edíciami.
Spoločenská zodpovednosť:MArtinus je hrdý na to, že podporuje množstvo dobročinných projektov a snažia sa byť firmou, ktorá dbá na ľudí pred peniazmi.

Knihy na Martinuse

V Martinuse si m§že človek vybrať zo širokej škály kníh rôznych žánrov a kategórií. Od beletrie cez odbornú literatúru až po knihy pre deti a mládež. Navyše, má možnosť filtrovať knihy podľa rôznych kritérií, aby si mohol vybrať presne podľa svojich preferencií.

Ak sa čitateľovi páči myšlienka vyberať z najobľúbenejších titulov, stačí si vyfiltrovať kategóriu „Bestsellery“. Alebo, ak preferuje len tie najlepšie hodnotené knihy, môže použiť filter „Top hodnotené“. Pre tých, ktorí sa tešia novým titulom, je tu možnosť filtrovať podľa „Noviniek“. A ak chce mať prehľad o cenách, môže si zobraziť „Najdrahšie“ alebo „Najlacnejšie“ knihy, pričom niektoré sú dostupné už za úžasnú cenu 0,01 centa!

Knihy na Martinuse sa dajú filtrovať podľa toho, pre koho by mal byť titul knižný určený. Či už je to pre ženy, mužov, deti, mládež alebo dokonca špecifické skupiny ako učitelia, lekári alebo podnikatelia.

Ďalšia zaujímavá možnosť filtrovania je podľa účelu knihy. Či už ide o rozvoj dieťaťa, motivačné čítanie alebo na dobrú noc. Aby toho nebolo málo, Martinus knihy sa filtrujú aj podľa odhadovanej doby čítania.

Vďaka týmto možnostiam filtrovania si môže človek vybrať knihy na Martinuse presne podľa svojich predstáv a potrieb.

TOP hodnotené knihy na Martinuse

Názov knihyAutor(i)PopisDostupnosť
František Mojžiš a Drukos proti mafiiGustáv MurínSvedectvo spoza mreží. Rok 1997 bol kritickým bodom obratu v moderných dejinách Slovenska. Štátomafia, tvorená mafiánskou bandou Mikuláša Černáka…Pevná väzba: 12,95 €, E-kniha: 8,99 €
Najkrajšie dolinyJán LacikaVeríme, že vás náš výber najkrajších dolín zaujme a obohatí a že nám prepáčite prípadnú absenciu doliny, ktorá nesie prvenstvo vo vašom osobnom rebríčku…Pevná väzba: 9,95 €, E-kniha: 8,45 €
Najkrajšie mestáDaniel Kollár, Viera DvořákováDruhou publikáciou z edície Kultúrne krásy Slovenska je titul Najkrajšie mestá. Slovensko je krajinou nádherných miest. Bohatá história zanechala pozoruhodné…Pevná väzba: 9,95 €, E-kniha: 8,45 €
Příběhy se šťastným koncem: Ztracený ježeček CZJill HucklesbyMalá Bibi najde na zahradě opuštěného ježečka. Spolu s rodiči vyhledají pomoc a pro zvířátko si přijede chovatelka ze záchranné stanice. Ježeček je v dobrých rukou…Pevná väzba: 7,99 €, E-kniha: 7,30 €
Sourozenci bez rivality CZAdele Faber, Elaine MazlishZažíváte doma sourozenecké třenice nebo žárlivé scény? Tato kniha vám pomůže, abyste své děti spravedlivě vychovávali a zabránili jejich věčným sporům, ale současně…Pevná väzba: 11,99 €, E-kniha: 10,25 €
Magický expres: Medzi svetlom a tieňomAnca SturmFlinn Nachtigallová je konečne oficiálnou študentkou tajomného internátneho vlaku Svetového expresu. Ťažko však dokáže uveriť, že by jedného dňa mohla zmeniť svet…Pevná väzba: 14,99 €, E-kniha: 10,50 €
Fenomenálne včelyHelda R. Heilmann, Jürgen TautzNový pohľad na úchvatný svet včely medonosnej Včely medonosné fascinujú ľudí už od nepamäti – či už ako producentky medu a vosku, majsterky organizácie v usporiadanom…Pevná väzba: 16,30 €, E-kniha: 11,19 €
S odhodlaním a vizionárskym nadhľadom sa Martinus stal jedným z prvých a najlepších internetových kníhkupectiev na Slovensku.

Martinus a e-knihy

Elektronické knihy, často označované ako e-knihy prinášajú oproti tradičným tlačeným knihám niekoľko významných výhod.

E-knihy sú dostupné elektronicky cez internet a dajú sa ihneď stiahnuť a začať čítať po overení platby – a to všetko bez poštovného. Platby za ne sú možné len bezhotovostne, čo zabezpečuje rýchlu a efektívnu doručiteľnosť. Martinus poskytuje e-knihy aj od autorov ako je napríklad Colleen Hoover.

Pre čítanie e-kníh je potrebné elektronické zariadenie ako PC, čítačka e-kníh, tablet alebo smartfón a príslušný softvér. Tieto knihy sú ideálnym spoločníkom najmä pri cestovaní, keďže umožňujú mať pri sebe množstvo príbehov bez zbytočného zaťažovania kufra.

V ponuke Martinusu je viac ako 30 000 e-kníh od slovenských aj zahraničných autorov, pričom každý deň pribúdajú nové tituly. Možnosť, či čitateľov obľúbený príbeh objaví ako e-kniha, závisí od ochoty a možností vydavateľov.

Obľúbené e-knihy na Martinuse

Názov knihyAutorPopisCena
Tajomstvo pomocníčkyFreida McFaddenToto mimoriadne napínavé a šokujúce pokračovanie medzinárodného fenoménu a bestselleru New York Times, USA Today a Wall Street Journal s názvom Pomocníčka budete čítať až do hlbokej noci…12,90 €
Cesta vzkrieseniaMichael ConnellyMickey Haller dostal z väzenia nespravodlivo odsúdeného, ktorého našla Ballardová pri vyšetrovaní sériového vraha. Tento úspech mu priniesol nielen slávu a peniaze, ale aj chuť pomáhať nevinným vo väzení. Zamestnal svojho nevlastného…11,19 €
ZvodcaVi KeelandKeď som sa zoznámila s Donovanom, mladým, úžasným, úspešným a inteligentným mužom, netušila som, o koho ide… Spomenula som, že bol mladý? Rada to zopakujem. Ford Donovan bol totiž o dosť mladší…11,10 €
PostsedliaciJuraj BuzalkaJuraj Buzalka je sociálny antropológ, pôsobí na Univerzite Komenského v Bratislave a venuje sa témam spoločenských a kultúrnych zmien a politických hnutí. V knihe Postsedliaci: Slovenský ľudový protest sa nemilosrdne pozerá na Slovákov…10,90 €
Teória láskyAli HazelwoodTeoretická fyzička Elsie Hannawayová cez deň vyučuje termodynamiku a po večeroch pracuje ako falošná priateľka, aby si prilepšila. Jack Smith, brat jej obľúbeného klienta, je experimentálny…14,00 €
Mihnutím okaJo CallaghanHlavná inšpektorka Kat Franková vie o stratách veľa. Ovdovelá Kat je vyšetrovateľka, ktorá dôveruje svojim inštinktom. Vybrali ju, aby viedla pilotný program, do ktorého je zapojený aj asistent v podobe umelej inteligencie Lock…11,60 €

Martinus a e-knihy zadarmo

V minulosti v spolupráci s vydavateľstvom Slovart priniesol Martinus exkluzívnu možnosť – e-knihy zadarmo. Išlo o bestsellery od autorov ako Dominik Dán, Maxim E. Matkin alebo Juraj Červenák. Každú z týchto e-kníh si mohol čitateľ prečítať zadarmo až 30 dní. Tieto eknihy zadarmo boli automaticky prednahraté priamo v e-knižnici na Martinus.sk.

Stačilo sa zaregistrovať na martinus.sk a nainštalovať a autorizovať aplikáciu Adobe Digital Editions. Postup bol veľmi jednoduchý a nezaberal viac ako pár minút. Ak chcel mať čitateľ možnosť čítať tieto skvelé tituly aj po uplynutí 30 dní, mohol si samozrejme zakúpiť klasickú, časovo neobmedzenú verziu e-knihy na martinus.sk. V ponuke má martinus aj audioknihy.

martinus e knihy zadarmo
Dnes úž síce táto možnosť e-knihy zadarmo na Martinuse úplne neexistuje, no mnoho titulov si vie človek kúpiť doslova za pár centov.

Martinus a knihovrátok – výkup kníh

Mnohí majú doma poličky plné kníh, ktoré už nepotrebujú a nechcú ich len tak odložiť do zabudnutia. V Martinuse pripravili úžasnú možnosť, ako im dať nový život a zároveň získať nové knižné dobrodružstvá. Martinus knihovrátok – tam, kde sa staré príbehy premenia na nové príležitosti.

V Martinuse a knihovrátku to nie je iba o výkupe kníh, avšak aj o zdieľaní príbehov a objavovaní nových svetov. Ako teda prečítané knihy poslať do Martinusu a získať výhodné darčekové poukážky na ďalší nákup?

Ako funguje Martinus výkup kníh?

 • Pridať svoju knihu: Naskenovať alebo zadať názov kníh, ktoré už človek nepotrebuje, a zistiť predbežnú hodnotu poukážky.
 • Odoslať ich: Knihy sa dajú poslať zadarmo cez službu Packeta, kuriérom (od 5 kníh), alebo ich odovzdať priamo v kníhkupectve Martinus.
 • Darčeková poukážka: Po kontrole kníh pošle Martinus kód poukážky e-mailom.

Využitím možnosti Martinus knihovrátok získa človek darčekovú poukážku aj možnosť osviežiť si knižnicu novými príbehmi.

martinus knihovrátok výkup kníh
Pri výkupe kníh na Martinuse si človek vyberá ich stav. Platia kritériá ako kompletnosť, absencia poškodenia a čitateľnosť.

Čo sú Martinus tajomné knižnice?

Martinus mal skvelú možnosť súťaže s názvom „Tajomné knižnice.“ Išlo o zábavnú súťaž, ktorá prenesie do sveta tajomných knižníc plných obľúbených postáv z kníh. Pravidlá sú jednoduché:

 • Každý pracovný deň o polnoci sa záujemca ocitne pri tajomných knižniciach knižných hrdiniek a hrdinov.
 • Ich úlohou je uhádnuť, kto je majiteľom danej knižnice. Každý deň pribudne nová indícia, ktorá pomôže odhaliť tajomstvo.
 • Každý súťažiaci má dostatok času na to, aby si prezrel všetky indície a premyslel si svoju odpoveď. Nastav si budík a sleduj, aké nové informácie sa objavia počas dňa. Každý pokus prinesie nové poznatky.
 • Súťaž Martinusu tajomné knižnice mala 20 úloh, ktoré zavedú do fascinujúceho sveta knižných postáv.
 • Indíciami môžu byť knihy, ktoré postavy vlastnia, a v niektorých prípadoch aj ich obľúbené tituly.
 • Okrem toho odhalenie tajomstva pomôžu aj predmety, ktoré súvisia s príbehmi, v ktorých vystupujú.

Stačilo správne uhádnuť postavy a stať sa jedným z troch šťastných výhercov, ktorí získali knihy podľa vlastného výberu v podobe darčekovej poukážky.

martinus tajomne kniznice
Súťaž Martinus a tajomné knižnice síce skončila, no záujemca má stále možnosť na ich webe hádať knižné postavy.

Martinus a brigáda

Ak niekoho zaujímajú bližšie info na brigáde v Martinuse, na martinus.sk nájde všetky potrebné info v sekcii „Pridaj sa k nám.“ Ak má záujemca akékoľvek otázky, môže im napísať na pridajsa@martinus.sk.

Aktuálne ponuky brigád v Martinuse:

 • Headbarista/Headbaristka pre východné Slovensko
 • Manažér/Manažérka kníhkupectiev v Košiciach
 • Growth Manager
 • Regionálny manažér/ka kníhkupectiev pre východné Slovensko
 • Kníhkaviarnik/Kníhkaviarnička pre Martinus v Bratislave (Cubicon)
 • Kníhkaviarnik/Kníhkaviarnička pre Martinus v Leviciach

Akých ľudí hľadá kníhkupectvo Martinus?

V Martinuse veria, že krajina plná čitateľov je lepšia krajina.

 • Hľadajú ľudí, ktorí s nimi chcú tvoriť lepší svet prostredníctvom kníh.
 • Hľadajú tých, ktorí majú vášeň pre to, čo robia, vedia vziať veci do svojich rúk, hovoria otvorene a chcú každý deň prispievať k tomu, aby bolo Slovensko lepším miestom pre život.

Martinus kníhkupectvo – zoznam predajní

Martinus je synonymom pre knižnú kultúru a knižnú vášeň po celom Slovensku. S rozsiahlou sieťou Martinus kníhkupectiev v rôznych regiónoch krajiny ponúkajú milovníkom kníh a čitateľom príležitosť objaviť nové tituly, vyhľadať obľúbené autorské diela a stráviť kvalitný čas medzi stránkami obklopený pohodovou atmosférou knižných regálov.

Zoznam Martinus kníhkupectiev podľa krajov

KrajAdresa
Bratislavský krajObchodná 26
Bratislavský krajStaré Grunty 24
Bratislavský krajOC Nivy, Mlynské nivy 5/A
Banskobystrický krajOC Terminal, Ul. 29 augusta 37
Banskobystrický krajOC Galéria, Námestie republiky 5994/32
Banskobystrický krajOC Klokan – Obchodná 10325/21
Košický krajOC Galéria, Toryská 5
Košický krajHlavná 111
Nitriansky krajĽ. Štúra 1A
Nitriansky krajOC CENTRO, Akademická 1/A
Nitriansky krajNapervillská 4837/5
Prešovský krajOC Fórum, Námestie svätého Egídia 3290/124
Prešovský krajOC Novum, Námestie legionárov 1
Trenčiansky krajM park, Centrum 8
Trnavský krajCity Arena, Dolné Bašty 8833/14
Žilinský krajRGB Liptov, Kamenné pole 4449/3
Žilinský krajNámestie SNP 11376/2
Žilinský krajOC Mirage, Námestie A. Hlinku 7/B
martinus knihkupectvo
Zoznam kníhkupectiev Martinus a spriatelené kníhkupectvá.

Martinus – Považská Bystrica

Otvorené od pondelka do soboty, kníhkupectvo Martinus v Považskej Bystrici pozýva milovníkov kníh na nezabudnuteľný literárny zážitok. Svojím útulným prostredím a širokou ponukou titulov prispieva k obohateniu knižnej kultúry v meste.

Adresa:
M park, Centrum 8
017 01 Považská Bystrica

Otváracie hodiny:

 • Pondelok až piatok: 09:00–18:00
 • Sobota: 08:00–12:00
 • Nedele: Zatvorené

Služby Martinusu v Považskej Bystrici

 • možnosť platby kartou
 • bezbariérový prístup
 • osobný odber objednávok
 • rezervácia v kníhkupectve
 • možnosť odovzdania výkupu Knihovrátok
 • kaviareň

Kníhkupectvo Martinus – zľava a zľavové kódy

Zľavové kódy sú dnes neodmysliteľnou súčasťou online nakupovania. Na stránke vasekupony.sk nájde záujemca aktuálne Martinus zľavy a kódy, ktoré umožnia ušetriť pri nákupe. Síce sa zľavy neustále obmieňajú a aktualizujú, niektoré z nich sô napr.:

 • zľavy až do 94 % na výber titulov vydavateľstva Tatran
 • zľavy až do 23 % na hry
 • zľavy až do 10 % na filmy
 • knižné zľavy vydavateľstva Grada
 • akcie na tituly z Joty
 • zľavy na e-knihy
 • dopravu zdarma nad 49 €

Okrem výhodných cien na všetky knihy, Martinus pravidelne prináša stovky kníh za ešte nižšie ceny v rámci špeciálnych akcií. Na mnohé symbolické dni či mesiace by sa nemalo zabudnúť, a preto vtedy ponúkajú lacnejšie knihy súvisiace s témou aktuálneho dňa či mesiaca. Na ich oficiálnej stránke v sekcii „Akcie“ nájde každý záujemca nejednu Martinus zľavu, ktoré pravidelne aktualizujú a obmieňajú.

Martinus.sk a jeho príbeh vzniku

Už v roku 1990 v Martine vzniklo malé, no srdcom veľké kníhkupectvo, ktoré založili bratia Miroslav a Jozef Santusovci. Ich vášeň a oddanosť knihám prenikla do každého kúta kníhkupectva, kde si zákazníci mohli vybrať z úctyhodnej ponuky. Postupne sa malý obchod rozrástol a presťahoval sa do nových priestorov, kde pôsobí dodnes. Názov Martinus v sebe nesie pripomienku k mestu Martin aj osobný odkaz na jedného zo zakladateľov, Miroslava Santusa.

V roku 2000 vznikla myšlienka priviesť svet kníh aj na internet. Tým sa otvorili dvere pre nové možnosti a vznikol internetový obchod Martinus.sk. S odhodlaním a vizionárskym nadhľadom sa Martinus stal jedným z prvých a najlepších internetových kníhkupectiev na Slovensku. Svojím šarmom a odbornosťou si získal dôveru zákazníkov a rýchlo prerástol svojho „kamenného“ predchodcu.

Dnešný martinus.sk je symbolom vášne a oddanosti knihám, inováciám a kvalite. S rozrastaním svojej siete kníhkupectiev po celej krajine, prináša knihy, kaviareň a tvorí komunitu, ktorá zdieľa lásku k literatúre.

S nesporným úspechom a oceneniami, ktoré sa Martinusu hromadia, prichádza aj zodpovednosť. A tak sa martinus.sk aktívne zapája do rôznych projektov a komunitných aktivít, pretože pre nich sú obchodom aj súčasťou kultúrneho a spoločenského života.

martinus sk
Svojou prítomnosťou na internete aj v kamenných predajniach, martinus.sk otvára cesty do sveta kníh pre každého.

Martinus.cz – expanzia

Martinus.cz, je česká verzia martinus.sk. S rozsiahlym výberom viac ako 150 000 titulov a viac ako 1500 výdajnými miestami prináša taktiež množstvo knižných dobrodružstiev.

Martinus.cz sa dá kontaktovať emailom na naslovicko@martinus.cz a taktiež na telefónnom čísle 210 012 850. S poštovným od 29 Kč má zákazník svoje obľúbené knihy priamo u seba doma s rýchlym doručením.

Okrem toho, aj na martinus.cz funguje ich populárny Knihovrátek, kde sa dajú vymeniť čítané knihy za darčekové poukážky a objavovať nové príbehy. Spolu s rozšírením do Česka tak prinášajú skvelé čitateľské príležitosti.