Jeseň a spomienka na Jána Pavla II.

othum-300x200-2416228Október je už síce za svojou polovičkou, ale pozvánky na zaujímavé podujatia máme pre vás ešte len prichystané. Objaviť to pravé pre seba budú môcť mladí, nadšencovia chvály, ale aj všetci veriaci, ktorí sa chcú modliť za svojích kňazov. Tento týždeň je však o kúsok výminočnejší, ako tie ostatné – v sobotu budeme totiž sláviť spomienku na Svätého Jána Pavla II.

1. Púť radosti

Dom Anky Kolesárovej pozýva všetkých mladých ľudí nad 15 rokov na 71. púť radosti. Tentokrát bude prebiehať v dňoch 21. až 23. októbra na Gymnáziu sv. Tomáša Akvinského v Košiciach. Hosťami sú novovymenovaný košický pomocný biskup Marek Forgáč a Pavol Hrabovecký z Univerzitného pastoračného centra v Prešove,s ktorými budú mladí uvažovať o téme púte Priatelia mladého človeka.

2. Povolaní k chvále

Komisia pre mládež v Spišskej diecéze pozýva na seminár “Povolaní k chvále”, ktorý sa uskutoční cez víkend od 21. do 21. októbra. Hosťami budú manželia Venglíkovci zo Spišskej Belej, ktorí predstavia témy ako Chvála ako životný štýl, Chvála za zatvorenými dverami, Biblický pohľad na chválu, Bázeň pred Pánom ako prameň chvály, Chvála v ťažkých životných situáciách a mnoho iného. Seminár predstavuje možnosť formácie nielen pre vedúcich modlitieb, ale aj vašich spoločenstiev.

3. Púť kňazov

OCM, Sestry sv. Kríža v Zuberci a Farský úrad v Krivej pozývajú kňazov spolu so svojimi veriacimi na Púť kňazov do Krivej. Spoločne chceme ďakovať za dar kňazstva, za ktorý bl. Zdenka neváhala obetovať život. Stretneme sa v sobotu podvečer 22. októbra 2016 vo farskom kostole v Krivej. Program začína modlitbou sv. ruženca o 17.30, sv. omšu celebruje o. biskup Andrej Imrich, v prednáške sa prihovorí salezián don Anton Červeň. Všetci ste srdečne pozvaní.

4. Spomienka na Svätého Jána Pavla II.

Svätý Ján Pavol II. sa hlboko vpísal do našich spomienok i sŕc. Jeho neuveriteľná odvaha po pokuse o atentát na pápeža v roku 1981 je dodnes pre všetkých inšpiráciou. Každoročne sa tešíme sa jeho sviatok. Pre všetkých, ktorí chcú vedieť o Jánovi Pavlovi II. viac, dávame do pozornosti výber kníh – či už priamo knihy z pera Jána Pavla II. alebo knihy, ktoré boli napísané o ňom.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.