Horory – najstrašidelnejšie horory online zdarma

horory

Horory patria k najobľúbenejším a zároveň najodmietanejším filmovým žánrom. Horory sú populárne už celé desaťročia a uchvacujú divákov napätím a strhujúcou jazdou. Ktoré horory sú najstrašidelnejšie a kde ich možno pozerať online a zadarmo?

Horor je film, ktorého cieľom je vyvolať v divákovi pocit strachu, hrôzy a šoku. Tieto filmy sa často zameriavajú na temné a zlé témy, ako sú duchovia, príšery a iné paranormálne bytosti.

Filmy – horory

Hororový žáner je definovaný svojou schopnosťou znepokojovať a vzrušovať diváka. Hororové filmy vyvolávajú emocionálnu reakciu a môžu zanechať trvalý dojem, aj keď iné žánre filmov môžu z pamäti vymiznúť.

Horory sa často opierajú o špeciálne efekty. Moderné horory sa často vyznačujú veľmi realistickým a desivým vizuálnym spracovaním, od make-upu až po zvukový dizajn. Hororové filmy musia mať aj napínavý príbeh, ktorý diváka vtiahne a vybuduje napätie.

Príbehy hororových filmov sa často zaoberajú známymi témami, ako sú nadprirodzeno, zlo a smrť. Tieto filmy sa môžu zameriavať na jedného antagonistu, niekoľko zloduchov alebo skupinu príšer. Bežnými postavami v hororoch sú obeť, ktorá musí bojovať proti zlej sile, hrdina, ktorý sa ju snaží zachrániť, a zlá sila, či už sú to duchovia, zombie alebo iné stvorenia.

K bežným témam hororov patrí strach zo smrti, zlých síl a neznáma. Zloduchovia sú často zobrazovaní ako desivé a divoké stvorenia. Hlavní hrdinovia často prekonávajú svoj strach vďaka odvahe, inteligencii a rýchlemu uvažovaniu.

Najlepšie horory – naj horory

Od klasických hororov, ako sú Dracula a Frankenstein, až po modernejšie hity ako Exorcista a Saw, hororový žáner neprestáva zaujímať svojich fanúšikov naprieč mnohými desaťročiami. Horory majú zvyčajne oddanú základňu fanúšikov, ktorí sa hrnú do kín na skoré premietania a festivaly hororových filmov.

 • Jedným z najlepších hororv je Chata v lese z roku 2012. Tento film sleduje päť priateľov, ktorí sa dostanú do strašidelného letného úkrytu, ktorý obývajú dosť zvláštni a nečakaní obyvatelia.
 • Madzi najlepšie horory patrí obľúbená klasika Psycho (1960) od režiséra Alfreda Hitchcocka. Film, ktorý je považovaný za trendsettera v žánroch napätia aj hororu, sleduje Marion Craneovú, ktorá sa po krádeži peňazí svojho zamestnávateľa vydáva na útek. Aby nevynechala povestnú scénu v sprche, zastaví sa Craneová na noc v moteli Bates, kde sa stretne s podivným, ale priateľským majiteľom Normanom Batesom.
 • Ak niekto hľadá novší výlet do bizarnosti a grotesky, mal by skúsiť jeden z naj hororov – Čarodejnicu (2015). Tento temný dobový film s Anyou Taylor-Joy v hlavnej úlohe sleduje osamelú rodinu pútnikov v 30. rokoch 16. storočia, ktorá čelí nadprirodzeným silám na vlastnom dvore.
 • A napokon, žiadny zoznam naj hororov by nebol úplný bez zmienky o filme Paranormal Activity (2007). Tento film rozpráva príbeh dvoch mladých milencov, ktorí vo svojom dome nainštalujú kamery, aby zdokumentovali niečo, čo považujú za nadprirodzenú aktivitu.

Či už je niekto dlhoročným fanúšikom hororu, alebo s ním ešte len začína, pri týchto filmoch mu určite bude niekoľko dní tuhnúť krv v žilách.

Horory uchvacujú divákov napätím a strhujúcou jazdou už celé desaťročia.

Top horory 2023 – najnovšie horory

Rok 2023 je bohatý na mnoho hororov, ktoré sa zapísali do rebríčka top hororov všetkých čias. Tu je zoznam top najnovších hororov z roku 2023:

 • Kostlivec
 • Niekto klope na dvere
 • Macko Puf: Krv a med
 • Renfield
 • Infinity Pool
 • Pápežov exorcista
 • V zajatí zla

Toto je len niekoľko top najnovších hororov, ktoré mali premiéru v roku 2023 a získali si výraznú pozornosť divákov.

Najstrašidelnejšie horory

Horory sa točia už od vzniku pohyblivých obrázkov, ale až koncom 20. storočia začali byť hororové filmy serióznejšie a vytvárali napínavú atmosféru a občas aj intenzívny psychologický teror. Pre fanúšikov hororov existuje mnoho klasických hororových filmov, z ktorých dodnes behá mráz po chrbte.

Od psychologických thrillerov až po slashery, o strašidelné horory nie je núdza a často je vecou osobného vkusu, ktoré sú vnímané ako najstrašidelnejšie.

 • Osvietenie (1980): Adaptácia románu Stephena Kinga od Stanleyho Kubricka sa všeobecne považuje za jeden z najstrašidelnejších hororov, aké boli kedy natočené.
 • Exorcista (1973): Majstrovské hororové dielo Williama Friedkina Exorcista rozpráva nezabudnuteľný príbeh 12-ročného dievčaťa posadnutého démonom. Film obsahuje rúhavé témy, posadnutie démonom a desivé vizuálne efekty, čím vytvára skutočne desivú atmosféru.
 • Projekt Blair Witch (1999): Tento nízkorozpočtový found-footage horor sa v hororovej komunite stal kultovou klasikou. Tajomný príbeh troch študentov filmárov stratených v lese sa stal modernou hororovou legendou.
 • Psycho (1960): Psycho Alfreda Hitchcocka bolo v roku 1960, keď vyšlo, považované za horor plný gore a porušujúci tabu. Napínavá atmosféra vytvorená hudbou, kamerou a príbehom robí z tejto mysterióznej vraždy klasiku všetkých čias.
 • Mlčanie jahniat (1991): Strhujúci kriminálny horor Jonathana Demmeho sleduje stážistku FBI Clarice Starlingovú, ktorá vyšetruje sériu vrážd spojených s kanibalistickým sériovým vrahom známym ako „Buffalo Bill“.
 • Texaský masaker motorovou pílou (1974): Kontroverzný slasher Tobeho Hoopera je míľnikom tohto žánru. Atmosféra filmu je taká účinná a tiesnivá, že jeho násilie dokáže pôsobiť ešte brutálnejšie, než v skutočnosti je. Niet divu, že sa tento film uvádza ako jeden z najstrašidelnejších hororov všetkých čias.

Toto sú len niektoré z klasických hororov, ktoré uchvacujú divákov už desaťročia. Tieto filmy sú ukážkou umeleckého majstrovstva hororu a sily tohto žánru vyvolávať strach a vzrušenie.

Zakázané horory

Zakázané horory sú jedinečným žánrom, pretože poskytujú vzrušenie z hororu a zároveň sa zaoberajú témami, ako sú náboženstvo, okultizmus, politika a iné temné témy. Ako naznačuje ich názov, tieto filmy často obsahujú témy, ktoré sú zakázané, alebo ktoré majú ľudia zakázané riešiť či dokonca o nich premýšľať.

Vzhľadom na povahu ich temnej témy sa tieto filmy len zriedkavo objavujú v bežných kinách a často ich treba nájsť na nezávislých streamovacích službách alebo vo fyzickej podobe v menších videopožičovniach.

Zakázané horory existujú už desaťročia, pričom niektoré z prvých príkladov pochádzajú z filmov z konca 60. a začiatku 70. rokov 20. storočia. Najlepším príkladom zakázaného hororu je Suspiria z roku 1977, ktorá je o prestížnej tanečnej škole, ktorá je plná čarodejníc a temných nadprirodzených síl.

Film Prekliate dedičstvo (Hereditary) z roku 2018 sleduje rodinu, ktorá sa po smrti patriarchu rodiny zaoberá neviditeľnou démonickou silou.

Medzi ďalšie zakázané horory možno zaradiť tieto:

 • Vyháňač diabla (1973)
 • Ľudská stonožka (2003)
 • Texaský masaker motorovou pílou (1974)
 • Konkurz (1999)
 • I Spit On Your Grave (1978)

Hoci sú zakázané horory často plné násilia a strachu, ponúkajú aj jedinečný a odvážny spôsob skúmania temných tém. Či už diváci reagujú silným odporom alebo fascináciou, tieto filmy by mali byť rešpektované pre svoj jedinečný prístup k hororu.

Ľudí už oddávna priťahovali desivé hororové filmy, ktoré im dokázali rýchlo rozbúšiť srdce a vyvolať v nich pocity strachu.

Horory podla skutočnej udalosti

Horory natočené podľa skutočnej udalosti často patria medzi najzaujímavejšie a najzábavnejšie filmy všetkých čias. Od desivých rekonštrukcií sériových vrahov až po strašidelné rekonštrukcie historických udalostí – filmy založené na skutočnosti sú vždy populárne.

 • Film Exorcista, uvedený v roku 1973, je založený na skutočnom exorcizme malého chlapca Robbieho Mannheima v 40. rokoch 20. storočia. Film sleduje dvoch kňazov, ktorí sa ho pokúšajú zbaviť posadnutosti démonom vykonaním série komplikovaných rituálov. Hoci si film berie určité slobody, zostáva jedným z najikonickejších hororov všetkých čias založených na skutočných udalostiach.
 • Ďalším známym hororom natočeným podľa skutočnej udalosti sú Čeľuste (1975). Film bol natočený podľa skutočnej série útokov žralokov, ku ktorým došlo v roku 1916 neďaleko pobrežia New Jersey. Aj iné filmy o žralokoch sa všeobecne tešia veľkej popularite.
 • Aj ďalšie skutočné udalosti boli adaptované do niekoľkých veľmi zábavných hororov. Medzi ne patrí predovšetkým Horor v Amityville (1979), ktorý je založený na bizarných udalostiach, ktoré obklopovali rodinu Lutzovcov žijúcu v dome na Long Islande, a V zajatí démonov (2013), ktorý vychádza z vyšetrovania Eda a Lorraine Warrenovcov.

Celkovo majú horory a krimi filmy podľa skutočnej udalosti potenciál byť veľmi zábavné a pútavé. Tým, že tieto filmy čerpajú inšpiráciu zo skutočných udalostí, môžu priniesť ďalší prvok hrôzy a vzrušenia, ktorý sa inde nedá dosiahnuť.

Horory v lese

Horory odohrávajúce sa v lesoch patria často k tým najstrašidelnejším, pretože hustá vegetácia umožňuje, aby za každým stromom číhalo zlovestné prekvapenie. Ak je dejiskom hororu neznámy a nevysvetliteľný les, často to pridáva ďalšiu vrstvu strachu.

Toto sú najlepšie horory, ktorých dej sa odohráva v lese:

 • Evil Dead (1981)
 • Rituál (2017)
 • Chata v lese (2012)
 • Pád do tmy (2005)
 • Záhada Blair Witch (1999)
 • Desať božích rán (2008)

Každý z týchto filmov využíva strašidelný, neznámy exteriér lesa na vytvorenie jedinečných hororových príbehov, ktoré divákov držia v napätí.

Naj horory o duchoch

Duchovia boli vždy obľúbenou témou hororových filmov, ktoré divákom prinášali strašidelný a mrazivý zážitok. Od klasických filmov ako Horor v Amityville až po moderné filmy ako Paranormal Activity sa duchovia využívali ako prostriedok strachu a napätia vo filmoch.

Ktoré horory o duchoch sú najlepšie?

 • Šiesty zmysel (1999)
 • Osvietenie (1980)
 • Kruh (2002)
 • V zajatí démonov (2013)
 • Insidious (2010)
 • Žena v čiernom (2012)

Hore uvedené horory patria medzi najlepšie hororové diela o duchoch. Tieto filmy ponúkajú jedinečný desivý a zábavný zážitok.

Desivé psycho horory

Desivé psycho horory existovali už pred začiatkom sveta zábavy. Tieto filmy nastavili štandard pre zvyšok hororového žánru a aj dnes sa zdá, že sú diváci očarení tým, ako jednoduchý dejový zvrat dokáže rozbúšiť ich srdcia.

Medzi príklady slávnych desivých psycho hororov patria kultové filmy ako Halloween, Exorcista, Osvietenie, Mlčanie jahniat a Psycho. Každý z týchto filmov si vyslúžil titul klasiky a stal sa základom tohto žánru.

Či už je niekto fanúšikom hororu alebo nie, horory sú skvelým spôsobom, ako uniknúť z reality a zažiť iný svet. A ak niekto hľadá zmenu oproti tradičným slasherom, psycho horory sú ideálnym miestom, kde sa každému rozbúši srdce.

Najlepšie horory na Netflixe

Netflix ponúka výnimočný výber hororov, ktoré sa hodia na každú príležitosť. Či už niekto hľadá klasické slashery, poburujúce príšery alebo jemné psychologické thrillery, Netflix má všetko. Tu sú niektoré z najlepších hororov, ktoré sa v súčasnosti streamujú na Netflixe:

 • Annihilation (2018)
 • Creep (2014)
 • Things Heard & Seen (2021)
 • Život (2017)
 • Tiché miesto (2018)

Toto sú len niektoré z najlepších hororov, ktoré sa v súčasnosti vysielajú na Netflixe. Okrem týchto hororv ponúka táto streamovacia platforma množstvo ďalších filmov, ktoré sa na Netflixe oplatí vidieť.

Netflix ponúka veľký výber filmov pre všetkých fanúšikov hororvého žánru.

Kukaj.to – horory online zdarma

V dnešnej dobe existuje množstvo online platforiem a streamovacích služieb, na ktorých si možno pozrieť horory zdarma. Jedným z takýchto najpopulárnejších webov na sledovanie hororov online zdarma je kukaj.to.

Raj všetkých online filmov a seriálov vrátane hororv úplne zadarmo a navyše bez otravných reklám ponúka portál kukaj.to. Web kukaj.to je plný zaujímavých a predovšetkým originálnych funkcií, ktoré ocenia všetci fanúšikovia filmov a seriálov.

Bombuj.si – horory

Najlepšie filmy, ktoré by mal vidieť každý, vrátane hororov zdarma ponúka aj portál bombuj.si. Tento web si získal svoju popularitu hlavne vďaka širokej dostupnosti všetkých filmových žánrov a taktiež veľkého množstva seriálov.

Registrovaní uživatelia na bombuj.si si môžu užívať sledovanie obľúbených hororov neobmedzene a bez reklám.