Farba očí prezradí o vašej osobnosti oveľa viac ako ste si mysleli. Toto je o každom naozaj pravdivé.

Určite ste už počuli, že o očiach sa hovorí ako o oknách do duše. Zdá sa, že vedci to naozaj potvrdili.

Na univerzite vo Švédsku podrobili výskumu 428 ľudí, aby zistili, či existuje prepojenie medzi osobnosťou a farbou dúhovky v očiach. Zistili, že farba očí je podmienená génmi, ktoré tiež formujú čelné laloky, tie, ktoré majú na svedomí aj rovnaké alebo aspoň podobné správanie u ľudí s rovnakými očami.

Dr Anthony Fallout z Edinburghskej univerzity tiež študoval spojenie medzi farbou očí a osobnosťou. Hovorí, že oči sú veľmi úzko neurologicky prepojené s mozgom a preto ich je možné nazvať ako jediná časť mozgu, ktorá je vidieť zvonku.

Tmavohnedé / čierne oči
Ste od prírody lídrom. Ak toto nie je charakteristika, ktorá na vás sedí, možno budete prekvapení, že ľudia vás tak vnímajú. Ste tichý a záhadný. Všeobecne sú ľudia s touto farbou očí vnímaní ako príjemnejší. Ľudia s veľmi tmavými očami zvyčajne pijú menej ako tí, ktorí majú svetlejšiu farbu očí. V športoch vynikáte. Ak to zhrnieme, tak môžete dobyť svet, ak v sebe nájdete vnútornú silu.

Modré oči
Máte obrovskú fyzickú aj psychickú vnútornú silu. Ľudia často nevedia aký v skutočnosti ste a už vopred vás odsúdia. Možno vás vnímajú ako slabocha a nedôveryhodnú osobu. Ľudia s modrými očami sú vnímaní ako nepriebojní a egoistickí. Napriek týmto negatívnym hodnoteniam, ženy so svetlými očami ľahšie zvládajú bolesť počas pôrodu a stres počas tehotenstva ako ženy s tmavšími očami.

Sivé oči
Šedé oči sú zriedkavé. Ide o variáciu modrých očí. Pokiaľ máte tmavo šedú farbu dúhovky ste výnimočne vyrovnaná osobnosť alebo tak ako mince, máte 2 strany. Správate sa rôzne, v závislosti na požiadavkách, ktoré treba splniť a samozrejme komu. Môže ísť o pozitívum a negatívum v jednom, záleží na tom, ako ovládate svoje emócie. Pokiaľ máte svetlosivé oči, pravdepodobne musíte pracovať o niečo viac ako iní. Ak sa zatnete, prerazíte, hoci to chvíľu potrvá.

Lieskovoorieškové oči
Lieskovorieškové oči sú ťažko opísateľné, ale ich farba je podobná lieskovému orechu. Také oči menia farbu od zelenej po hnedú. Tento odtieň je vzácny, a preto sa o takých ľuďoch hovorí ako o jedinečných. Sfarbenie dúhovky je u každého človeka unikátne. Ľudia s touto farbou očí sú nezávislí, sebavedomí a spontánny. Lieskovoorieškové oči môžu hrať rôznymi farbami kvôli látkam z krvného obehu, ktoré sa uvoľnili v dôsledku nerovnováhy pečene. Títo jedinci sú náchylnejšie aj na tráviace ťažkosti.

Hnedé oči
Hnedé oči sú spojené s príjemnými, asertívnymi a dôveryhodnými ľuďmi. Sú lojálni, úctiví a citliví, nie však submisívny. Nesúhlasíte? Ste skôr výstredný a ľahko sa rozrušíte? Možno vám chýba spánok, pretože podľa výskumov spia ľudia s hnedou dúhovkou menej až o 2 hodiny než ľudia so svetlými očami, a preto majú zvyčajne problém ráno vstať.

Zelené oči
Pokiaľ máte zelené oči, blahoželáme. Ste vnímaný ako sexy, lákavý a zároveň záhadný jedinec. Ste dominantný, milý, sebestačný. Vaše reakcie sú nepredvídateľné. Rýchlo vzplanie. Originalita, kreativita a zvládanie stresu s ľahkosťou sú vašimi pozitívami.

Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. 

Zdroj: electropiknik.cz