Ako veľmi vás ovplyvňujú emócie? Smútok spôsobuje ochorenie pľúc, hnev ochorenie pečene…

Verte či nie, emócie majú skutočne obrovský vplyv na naše zdravie. To ako sa cítime má na naše telo väčší dopad ako strava, ktorú prijímame. Môžete sa zdravo stravovať a cvičiť, no ak budete neustále v emocionálnej nepohode, verte, že skôr či neskôr sa to negatívne odzrkadlí na vašom zdravotnom stave.

Podľa starej čínskej medicíny je každý náš orgán spojený s určitou emóciou. Emócie sú hlavným dôvodom vzniku chorôb. Číňania veria v päť základných elementov – zem, voda, oheň, vzduch a kov – nachádzajúci sa v každom ľudskom tele. Pre dobré zdravie je dôležitá rovnováha medzi všetkými týmito elementmi.

Poďme sa spoločne pozrieť ako jednotlivé druhy emócie spôsobujú určité zdravotné problémy.

Zachrípnutý hlas

Ak máte zachrípnutý hlas, znamená to, že vaše pľúca majú nedostatok energie.

Červené oči

Červené oči naznačujú problém s pečeňou.

Zažltnutá tvár

Zažltnutie tváre naznačuje nedostatok krvi a energie v slezine.

Ak má žena problém s otehotnením, môže to mať čo to dočinenia s obličkami.

Podľa čínskej medicíny, práve emócie sú hlavnou príčinou ochorenia každého orgánu, ktorý je spojený s tou ktorou emóciou.

Pľúca – smútok

Pečeň – sklamanie

Obličky – strach

Brucho  – starostlivosť

Taktiež každé telo má svoju vlastnú chuť. Teda pľúca potrebujú korenie a pikantnosť, pečeň kyslé, slezina sladké a obličky slané. Čínsky lekári tvrdia, že orgány majú svoju vlastnú cestu energie. Táto energia sa nazýva „qi“ a závisí od krvi. Krv je totiž matkou energie a krv energiu aj ovláda.

Obličky sú ústredným orgánom v tele

Na základe čínskej medicíny, obličky sú dôležité orgány a predstavujú základ yin a yang ako energetického centra. Sú spojené s kostrou, sluchom a strachom.

Zlyhania liečby ovplyvňujú všetky telesné systémy. V čínskej medicíne, každý orgán je spojený s poveternostnými podmienkami, čo znamená, že každé ročné obdobie korešponduje s konkrétnym orgánom.

Vietor spočíva v pečeni. Preto niekedy môže spôsobiť bolesti hlavy a závraty.

Jednou z najdôležitejších funkcii pečene je uľahčiť pohyb energie, sviežu a čistú myseľ do celého tela. Ľudia so zdravou pečeňou sú tichí, ľahko sa rozhodujú a sú dobrí vodcovia. V prípade, ak je problém s pečeňou je považovaná za zapnutú. To je termín pre definovanie problému s funkciou pečene. Problém s pečeňou má priamy vplyv na fyzický a emocionálny stav.

V čínskej medicíne sa má za to, že tento nesúlad je spojený s hnevom, tvrdohlavosťou a násilím. V prípade, že sa problémy prejavujú v podobe emócii, nemôže sa tento stav pečene zlepšiť. Následkom toho sú depresie a poruchy nálad.

Medzi najčastejšie príznaky tohto syndrómu patrí únava, menštruačné problémy, stres a alergie.

Zdroj: healthylifetricks.com