ZMENA ATMOSFÉRY: Päť dní do začiatku

Presne päť dní zostáva do odštartovania evanjelizačného turné projektu Godzone. Prvým koncertom v Poprad Aréne 16.novembra začne už siedmy ročník Godzone tour, tentokrát pod názvom Generácia KIOBK: ZMENA ATMOSFÉRY. Z Popradu bude tím projektu pokračovať do Košíc, Žiliny, Bratislavy, Brna a do Zvolena. Vstupné na všetky koncerty v rámci turné je zdarma a všetci sú pozvaní.

Minuloročné turné pritiahlo do športových hál dokopy 16 000 ľudí a medzi mladými kresťanmi sa už pomaly stáva tradíciou. Každý rok osloví stále viac ľudí a je impulzom k zmenám v životoch jednotlivcov a k vzniku alebo obnove spoločenstiev. O špecifikách tohtoročného turné hovorí líder projektu Godzone, Julo Slovák: „ Sme ešte viac zlomení tým, čo pán Boh robil v našich životoch za posledný rok.

To, v akej pozícii tam ideme, je vstupovanie do dospelosti, stability. Dalo by sa povedať, že turné vyrástlo – je to siedmy ročník a sedem znamená plnosť, dospelosť. Generácia tých, ktorý tam prišli v prvý rok ako pätnásťroční, má teraz 22 rokov a títo ľudia sa stávajú dospelými.“

Zmeny vidí Julo Slovák aj v samotnom programe: „Mám z neho iný pocit, ako po minulé roky. Mám pocit, že Pán Boh chystá niečo oveľa viac a aj tento program v sebe nesie takú zrelosť, ucelenosť. Dnes nemôžem s úplnou istotou povedať, čo to spôsobí, ale keď na to myslím, cítim vo vnútri chvenie a veľké očakávanie.“ Iné oproti minulým rokom bude turné aj v tom, že po prvý krát pôjde aj za hranice Slovenskej republiky – do Brna.

Turné sa uskutoční počas jedného týždňa od 16. do 21. novembra a jeho prípravy trvajú už niekoľko mesiacov. V internom tíme zapojenom do realizácie turné bude spolupracovať 160 dobrovoľníkov zo spoločenstiev z celého Slovenska aj Čiech. „Vzťahy medzi ľuďmi a spoločenstvami, s ktorými toto turné robíme, sú vzťahy vybojované za niekoľko rokov a verím, že jednota je duchovná vec, ktorá spôsobuje niečo neuveriteľne mocné.

To, čo vidím v tomto tíme je to, že reálne pracujeme aj so svojim vlastným ovocím, s ľuďmi z Godzone škôl, chvála Bohu za to, a som vďačný, že sú to ľudia, ktorí možno kedysi prišli ustráchaní a neistí na prijímačky a teraz sú tu, schopní slúžiť a žiť. Celkovo mám pocit, že toto turné bude viac o srdci každého jedného človeka z tohto tímu, ako o tom, čo bude vidieť na pódiu. Že to, čo bude vidieť na pódiu, je iba odrazom sŕdc tohto tímu“ hovorí o Godzone tíme Julo Slovák.

Godzone tour sa opäť uskutoční v rámci aktivít Týždňa Cirkvi pre mládež a je zastrešené Radou pre mládež a univerzity pri KBS. Projekt Godzone vznikol v roku 2010, je súčasťou Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže a pozýva na siedmy ročník evanjelizačného turné Godzone tour s názvom Generácia KIOBK: Zmena atmosféry.