Vi Keeland – Žiadnu lásku, len sex

Romantika, humor, šialene dobrý sex a nakoniec pevné puto. Presne tieto poznámky som si zapísala pri čítaní novinky od Vi Keeland – Žiadnu lásku, len sex.

Komplimenty o 3… 2… 1…

Keď sa mi prvýkrát dostala do rúk kniha od Vi Keeland (konkrétne Egomaniak, Šéfa som čítala až potom), bola som z nej nadšená. Hoci bol príbeh ľahko predvídateľný a skutočne ma nemalo čo prekvapiť, čítal sa dobre. Ponúkol mi kvalitný zážitok. Presne podobný pocit som mala aj pri čítaní jej novinky Žiadnu lásku, len sex.

Hlavnou hrdinkou je Natália, rozvedená a atraktívna žena, ktorá sa dôsledkom exmanželových finančných podvodov dostala do zlej životnej situácie. Nielenže jej zostali na krku dlhy, ale aj sa starala o 15 ročnú nevlastnú dcéru, s ktorou poriadne lomcovala puberta.

Príbeh sa začínal svadbou jej najlepšej kamarátky, kde stretla Huntera. Typický, vyšportovaný, drzý krásavec, s ktorým by každá chcela prežiť minimálne jednu noc. No a tento Hunter vyštartoval po našej Nat, ktorej sa až rok darilo úspešne brániť pred iskrivým sexuálnym atakom.

Ibaže Hunter a Natáliina mama sa postarali o to, aby sa naši hlavní hrdinovia opäť stretli. Ich príťažlivosť bola cítiť snáď z každého slova, ktoré som prečítala. Bolo to skvelé, uveriteľné a vášnivé. Aj napriek tomu, že hrdinovia dostali do vienka mix dokonalých vlastností, so sebou si niesli taktiež ťažké bremená, ktoré sme sa dozvedali postupne.

Vášeň silnela, vzniklo priateľstvo a z neho otvorený vzťah s presným konečným termínom. Zo začiatku im to obom vyhovovalo a ani jeden sa nechcel viazať. Ibaže ak stretnete svoju pravú lásku, je úplne jedno, na čom sa dohodnete. A hlavne to veľmi bolí, pokiaľ s ňou nemôžete byť z iných dôvodov.

Knihy od Vi Keeland proste milujem

Vi píše pútavo, skvelo, oddychovo – prepáčte mi tie lichôtky, ale je to skutočne tak. Okrem hlavnej dejovej línie, kedy s napätím čakáme na erotické vyvrcholenie, sme sa dozvedeli aj kopec iného. Napríklad starosti s prvou láskou nevlastnej dcéry a jej vzťah s otcom.

Taktiež komplikácie dedičných ochorení a ich dopady na životy. Alebo narážky na poznanie pravdy, spravodlivého zaobchádzania a dôvery. Nemyslím si, že autorka píše prvoplánovú erotiku, v ktorej ide iba o sex a nič iné sa v knihách nedeje. Presne to sa mi páči.

Kniha sa člení na niekoľko kapitol, pričom väčšinou nás sprevádza Natalie, ktorá sa zhostila úlohy rozprávača. Sem tam sa tieto kapitoly prelínajú s Hunterovým pohľadom a a jeho minulosťou, ktorá je veľmi dôležitá pre prítomnosť.

Týmito retrospektívny náhľadmi postupne cestujeme až do prítomnosti, pričom sa nielen dozvieme šokujúce informácie, ale aj pochopíme, prečo sa bráni láske a čo k Natálii skutočne cíti.

Pokiaľ sa striedajú opisy a rozprávania z pohľadu muža a ženy, dávam si zvlášť pozor na to, kto je autorom. Nechcem zaškatuľkovávať ani nič, ale ťažko sa vieme vcítiť do hlavy druhého pohlavia, čo si budeme hovoriť.

Ja neviem ako to Vi urobila, ale Hunter bol vtipný, drzý, sebavedomý, ale zároveň aj pozorný, starostlivý a túžiaci po rodine, zázemí a bezpečí.

Slováci sú podľa mňa málo kreatívni

Kniha má veľmi veľa pozitív. Sama o nich horlivo rozprávam pri osobných rozhovoroch s inými knihomoľmi. Čo je úplne pre mňa prešľap vedľa je názov. Viem, že ide o preklad originálu, ale pre mňa kniha nebola lákavá, keby ju nenapísala Vi.

Mnohých práve ním odradí. Myslím, že Slováci sú málo kreatívni, čo sa týka zmien v názve, ale tak… možno to je niečo, čo neovplyvníme. Preto každému vravím, nedajte sa odradiť! Názov je to najmenšie, čo by nás malo trápiť, ak je kniha super.

Táto autorka je medzi Slovenkami veľmi obľúbená. Teším sa na viac prekladov jej kníh.