Žena prestala nosiť podprsenku. O niekoľko týždňov nemohla uveriť ako sa jej prsia zmenili na nepoznanie.

Väčšina žien nosí po celú dobu podprsenku, niekedy dokonca aj v noci. Podprsenky sú prispôsobené rôznemu tvaru i veľkosti pŕs, ale tušili ste, že v skutočnosti je nepotrebujete k tomu, aby ste mali atraktívnejšie prsia? Stlačené prsia v podprsenke vám naozaj nepomáhajú – okrem toho, majú oveľa viac negatívnych dôsledkov, než si dokážete predstaviť. Ak zahodíte podprsenku, urobíte pre svoje prsia určite viac, než dosť. A najmä, potešíte chlapov. A to je tiež fakt, ktorý stojí za zváženie!

Zväčší sa vám veľkosť pŕs

Ani nebudete vedieť ako, a z vašich “béčok” vzniknú prsia veľkosti C. Ak prestanete nosiť podprsenku, posilní sa tým prsné svaly, posunú sa prirodzene vyšší, pretože nie sú sťahované podprsenkou.

Vylepšíte ich tvar

Asi najväčší dôvod, prečo ženy siahnu po podprsenke je strach, že ich prsia budú bez nej ovisnuté. Ale v skutočnosti to nie je tak. Podľa francúzskej štúdie práve “chodenia naostro” prsia spevňuje.

Zdravšie poprsie

Nechceme vidieť na podprsenkách len to zlé, ale tá istá francúzska štúdia ukázala, že ak nosíte podprsenku nesprávnej veľkosti, môže sa vám horšie dýchať. Okrem toho je to krajne nepohodlné. Naopak, ak podprsenku odložíte, zlepší sa vám tak prietok krvi, aktivujú sa vám viac prsné svaly. Netreba tiež zabúdať aj na hygienický aspekt. Prestane sa vám hromadiť pot pod prsiami, čím sa zabráni množeniu baktérií.

Budete sa cítiť lepšie

Niektoré ženy sa nemôžu dočkať toho, keď prídu domov a budú si môcť dať dole podprsenku po dlhom dni strávenom v práci. Najmä, keď ju majú nesprávnej veľkosti. Predstavte si, že by ste sa tak mohli cítiť po celý deň. Neznie to príjemne? Odkopnite podprsenku do kúta a zaistite prsiam slobodu!

Zbavíte sa diskomfortu pri spaní

Ak nosíte podprsenku aj v noci, možno máte problémy aj so zaspávaním. Nedávna štúdia ukázala, že nosenie podprsenky pri spaní narušuje prirodzené spánkové rytmy a v dôsledku toho spíte menej, než by ste mali.

Ušetríte peniaze

Samozrejme, že ušetríte peniaze. Kvalitný kúsok podprsenky vás môže vyjsť aj na viac ako 50 €. Existujú síce aj lacnejšie kúsky tejto spodnej bielizne, ale odráža sa to na ich kvalite a životnosti. Peniaze, ktoré ušetríte, môžete použiť na niečo, čo skutočne potrebujete. Alebo si peniaze odložte bokom a ktovie, možno sa aj vďaka ním vyberiete na dlho plánovaný výlet.

Zlepšuje cirkuláciu krvi

Na miestach, na ktorých sa podprsenka dotýka vašej pokožky dochádza k zníženej cirkulácii krvi vo vlásočniciach. Aj z toho môžete byť unavená a letargický. Odložením podprsenky zlepšíte prietok krvi a budete sa cítiť lepšie.

Samozrejme, sú situácie, pri ktorých sa nezaobídete bez podprsenky. Napríklad pri športovaní, keď potrebujete spevniť obrovské poprsie. Ale ak vám to situácia dovolí, tak prečo sa nezbaviť tohto nepohodlného kúsku? Ktovie, možno to stojí aspoň za vyskúšanie.

Zdroj: vipzeny.cz