Zase tie banány

Áno, už ďalší príspevok s banánmi, ktorým stále neviem odolať, ako ich mám veľmi rada. Nosíme ich celá rodina a stále ma bavia. Myslím, že táto kolekcia sa neskutočne vydarila a mala som vôbec problém vybrať si tie najlepšie kúsky. Jediné čo mi je ľuto, že Alex z vecí čoskoro vyrastie a my už nebudeme banánový tím, takže zase poputujú niekam, kde urobia určite takú radosť ako nám.

Vedeli ste, že ja nosím pánske tričko, ktoré je nášho tatina? Mám rada oversize módu, takže mi vôbec nevadí nosiť väčšie číslo, toľko kombinácii si viem ešte predstaviť, ale to by bol celý banánový blog, čoskoro na nás čakajú nové kolekcie a ja sa už neviem dočkať čím nás bess prekvapí. 

Ešte stále sme neuzavreli predstavovanie slovenských firiem, pričom Bess je jednou z nich. Má neskutočne širokú kolekciu, pričom mám pocit, že túto sezónu naozaj prerazili krásnymi novinkami. Majú veľmi pekné šitie, výbornú kvalitu a strihy sedia ako uliate. Na trhu sú už veľmi dlho, kde sa presadili hlavne výrobou tričiek pre celú rodinu s rôznymi potlačami a nápismi. Treba pozrieť ich ponuku, som si istá, že neobídete naprázdno. 

Ak vás zaujíma, ako vlastne firma Bess vznikla prećítajte si krásne slová od pani majiteľky.

„Naše podnikanie v tejto oblasti začalo úplne nečakane narodením nášho teraz už 9-ročného syna. Našla som v online obchode v zahraničí ponuku detských body s nápisom „I love daddy“, ktoré sa mi veľmi páčilo, ale ich cena bola pre mňa dosť vysoká a doručenie na SR nemožné. Manžel pracoval v oblasti grafiky, a tak skrsol nápad vyrobiť si vlastné a slovenské „Ľúbim ocka“.

Z hľadiska technológie bola najvhodnejšia sieťotlač, ale tam bolo minimálne množstvo 10 kusov, tak sme sa rozhodli, že spravíme tých desať a zvyšok ponúkneme maminkám na modrom koníkovi. Pamätám si ako sme stáli v Tescu pred stojanom s detskými bodíkmi a rozmýšľali či ich teda zoberieme desať, či to vôbec predáme. Stále sa smejeme, keď si na to spomenieme, pretože vtedy sme naozaj ani netušili aký „boom“ nastane.

V tom období sme vykúpili biele body snáď vo všetkých Tesco predajniach na Slovensku, a tak sme začali rozmýšlať o vlastnej krajčírskej výrobe. To však nebolo také jednoduché, keďže sme nemali my, ani nikto v rodine, v tomto odbore skúsenosti. Mali sme ale šťastie na ľudí, resp. naše ženičky, ktoré zamestnávame, a ktoré nám v začiatkoch veľmi pomohli a vlastne stálepomáhajú.

Odvtedy prešlo deväť rokov, a tak ako rástlo naše dieťa, tak rástli aj naše veľkosti a v podstate aj motívy. Teraz, keď už nie je náš Boris ochotný nosiť tričko s menom a ani s nápisom ľúbim ocka, snažíme sa ponuku prispôsobovať aj pre tie staršie detičky. 

Tak nejak sme sa dostali aj k Tropical kolekcii, ktorá je myslím taká univerzálna – pre miminko, ale aj pre dospelého muža. Kolekciu sme pripravovali niekoľko mesiacov. Stojí za tým kopec práce celej firmy ajrodiny – od nápadu, cez prvé náčrty, potlač látok na objednávku, výrobu podkolienok, technológiu strihov, až po etikety a spôsob balenia.

Teraz už máme na stole jeseň, kde nám práve prebieha „schvalovacie konanie“. V schvaľovacej komisi máme svoje deti, rodinu a najlepších priateľov, ktorí tiež majú deti. Teda návrhy už máme rozposlané, už sme len zvedaví, čo nám u nich prejde, lebo niektoré sú fakt úlet. Veríme, že sa to bude našim malým zákazníkom páčiť.