Vydavateľstvo Don Bosco otvára najväčšie kresťanské kníhkupectvo na Slovensku

Vydavateľstvo Don Bosco oficiálne otvorí svoju novú predajňu v Univerzitnej knižnici KU v Ružomberku 15. októbra 2013. Kníhkupectvo Don Bosco bolo otvorené v skúšobnom režime od 25. 9. 2013. Oficiálnym otvorením sa predajňa v Ružomberku stáva najväčším kresťanským kníhkupectvom na Slovensku a je pripravená naplno poskytovať svoje služby.

„Aj z dôvodu, že sa saleziáni venujú predovšetkým mladým ľuďom, je vysoká škola naším prirodzeným prostredím. A pôsobiť na akademickej pôde sprostredkovaním hodnotných kresťanských titulov či služieb mladým, je pre nás veľkou výzvou,“ hovorí riaditeľ vydavateľstva Ján Miško.

Patrónom predajne je don Bosco, ktorého postava v životnej veľkosti víta návštevníkov hneď pri vstupe do kníhkupectva. Zoznámiť sa s týmto svätcom a zakladateľom rehole saleziánov môžu návštevníci aj prostredníctvom veľkoplošných panelov v interiéri predajne.

Kníhkupectvo Don Bosco nechce byť len predajňa kníh, ale chce tiež ponúknuť priestor na stretnutie, využitie voľného času, oddych či inšpiráciu tak študentom, ako aj širšej ružomberskej verejnosti. V blízkej dobe je naplánovaná realizácia viacerých zaujímavých kultúrnych podujatí, či diskusií na aktuálne témy. Aj takto chce vydavateľstvo prispieť k formovaniu postojov nielen vysokoškolskej mládeže.

„Som veľmi rád, že sa nám v spolupráci s univerzitou a vydavateľstvom podarilo aj takouto formou, ako je otvorenie saleziánskej predajne a priestorov na využitie voľných chvíľ, sprostredkovať mladým ľuďom a Ružomberčanom aspoň kúsok dona Bosca, jeho charizmy, povedal Karol Maník, provinciál Saleziánov dona Bosca na Slovensku.

Na návštevníkov čakajú v novej predajni uvádzacie zľavy, ale aj rôzne výhody pre študentov i pedagógov. Nebudú chýbať rozličné darčekové predmety, liturgické vína alebo produkty z kláštorov.

Vydavateľstvo Don Bosco (VDB) vzniklo v roku 1994 v Bratislave. Zameriava sa na mladých ľudí, rodiny, vychovávateľov, kresťanské spoločenstvá. Medzi najúspešnejšie knižné tituly patrí edícia príbehov pre potešenie duše od talianskeho kňaza a saleziána Bruna Ferrera. Ďalšou obľúbenou je edícia Viera do vrecka, ktorá ponúka odpovede na potreby a požiadavky mnohých kresťanov, ktorí neraz márne hľadajú jasne formulované a atraktívne spracované odpovede na aktuálne otázky viery. Medzi obľúbené tituly patria aj knihy: Pápež František – Rozhovory s Jorgem Bergogliom, Svetlo sveta – o Benediktovi XVI či Posledný exorcista – satan vo Vatikáne. Vydavateľstvo ako prvé prinieslo aj prvú katolícku e-knihu na Slovensku, pokračuje aj v ďalších. VDB začalo v roku 2013 predávať knihy aj v maďarskom jazyku. Okrem knižných titulov prišlo vydavateľstvo aj s novou formou evanjelizácie – ponukou kolekcie káv Santi&Beati. Na každom balení káv sú podobizne svätých a blahoslavených, ich krátke životopisy, patronáty a myšlienky. Káva si získala mnohých tak touto myšlienkou, ako aj svojou kvalitou.

Ružomberská predajňa Don Bosco bude kopírovať otváracie hodiny knižnice a poskytne možnosť objednania si tovaru cez internet na stránke www.donbosco.sk nonstop s odberným miestom práve v univerzitnej knižnici.

Adresa: Kníhkupectvo Don Bosco, Žilinská cesta, Ružomberok

Otváracie hodiny:

Pondelok – štvrtok:     8.30 hod. – 18.00 hod. Piatok:                         8.30 hod. – 15.00 hod.

Sobota:                        8.30 hod. – 12.00 hod.